Wordpress Yedek Alma ve Geri Yükleme – Site Yedekleme

  1. Anasayfa
  2. İpucu
  3. Makale detayı
Wordpress Yedek Alma ve Geri Yükleme – Site Yedekleme

2022 yılı Ücretli veya ücretsiz En İyi 10 WordPress Yedekleme Eklentisi  WordPress‘i Geri Yükleme ve Taşıma İçin En İyi WordPress Yedekleme Eklentilerini sizler için derledik. En iyi 10 adet Wordpress Yedek Alma ve Geri YüklemeSite Yedekleme eklentisini bu yazımızda okuyarak deneyebilir, veya indirebilirsiniz.

Wordpress Yedek Alma ve Geri Yükleme – Site Yedekleme Eklentileri

WordPress Yedekleme Eklentileri , web sitenizi geri yüklemek veya taşımak söz konusu olduğunda en iyi kurtarıcılardır.

Blogunuzun her ay 1 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaştığını, sadık bir abone kitlesine sahip olduğunu ve kurslarınızın sürekli gelir elde ettiğini hayal edin.

Her blog yazarının hayalidir. Sonra bir gün hacklenirsin!.. Tüm e-posta listeleriniz, makaleleriniz, e-kitaplarınız – her şey gitti.

Web sitenizi saldırıya uğramaktan kurtarabilir miydiniz? Belki. Verilerinizi kaydedebilir miydiniz? Kesinlikle.

Umarız böyle bir durumla asla karşılaşmazsınız ama gerçekçi olalım – bazen bir saldırıyı durdurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Ancak verilerinizi korumak her zaman sizin elinizde.

Bu yollardan biri, işler çok ters gittiğinde arkanızı kollayan bir yedekleme eklentisi kullanmaktır .

Wordpress Yedek Alma ve Geri Yükleme ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa bu yazımızda detaylandırdık. Site Yedekleme, wordpress yedek alma eklentisi, wordpress yedek yükleme, wordpress cpanel yedek yükleme, wordpress yedekleme eklentisi, wordpress otomatik yedekleme, ftp den yedek alma ve wordpress değişikliği geri almak için aşağıdaki eklentilerden birini kullanarak sitenizin hata öncesi durumuna dönebilmeniz durumuna denir.

İşte başlıyoruz, bu makalede, WordPress yedeklemenize ve geri yüklemenize kesinlikle yardımcı olacak en iyi 10 WordPress yedekleme eklentisinden bahsedeceğiz.

1. BlogVault: Gerçek Zamanlı WordPress Yedekleme Eklentisi

BlogVault
BlogVault

BlogVault  , piyasadaki en özellikli yedekleme eklentilerinden biridir.

400.000’den fazla müşteriye ek olarak NerdWallet ve CollectiveRay gibi tanınmış blog yazarları tarafından güvenilmektedir. Bu WordPress yedekleme eklentisi , web sitenizin artımlı yedeklemelerini ve çevrimdışı geri yüklemesini sunar.

Ayrıca, bu wp yedekleme eklentisi, güncellemeleri ve değişiklikleri güvenli bir şekilde test edebilmeniz için entegre bir ücretsiz hazırlık sunar.

Ancak hepsi bu kadar değil – tek tıklamayla geçiş süreciyle tamamlanan % 70 daha hızlı web sitesi kurtarma oranına sahiptir.

Bir WooCommerce mağazanız var mı?

BlogVault, web sitelerini son sıraya kadar geri yükleyebilen 24 × 7 yedekleme hizmetleri sunar. Ve bu işlevi birden çok web sitesinde genişletebilirsiniz. İnanılmaz!

Fiyatlandırma

BlogVault geniş bir fiyatlandırma modeli yelpazesine sahiptir. Kişisel bölümleri, 7,4 $ / ay’dan başlayan temel bir plandan oluşur.

artı bir plan 12,4 $ / ay ve gelişmiş bir plan 20,75 $ / ay.

Ayda 16,58 ABD dolarından başlayarak, 5 web sitesine kadar yedeklemenize olanak tanıyan küçük işletme planına geçebilirsiniz.

Onların geliştirici planı 20’yi yedeklemenize izin verir – ve bir ajans planı bunun ötesine geçmenize izin verir!

2.UpdraftPlus: Güvenilir WordPress Yedekleme Eklentisi

UpdraftPlus
UpdraftPlus

Çeşitli endüstrilerin titanlarının güvendiği en iyi WordPress yedekleme eklentisini istiyorsanız, UpdraftPlus sizin için olanıdır – çünkü NBA, Princeton Üniversitesi, NASA, P&G, Microsoft ve Cisco müşterileri arasında sayılır.

Yedekleme planlama, klonlama ve taşıma, hızlı ve kişisel destek ve ayrıca ayrıntılı raporlama gibi özelliklerle verileriniz hakkında her zaman kısaltılmış halde kalabilirsiniz.

Fiyatlandırma: ÜCRETSİZ ve PREMIUM olmak üzere iki versiyonu vardır.

Ücretsiz sürüm, periyodik olarak yedekleme ve buna göre geri yükleme gibi temel özellikler sunar.

Ancak premium sürüm, raporlama ve izleme ile birlikte esnek depolama seçenekleri, çoklu site desteği gibi ek özelliklere sahiptir.

Premium sürüm, yılda 42 $ ‘dan başlayan bireysel sahipleri destekler ve işletmeler için 117 $ / yıl’a kadar çıkabilir. Ve güncellemeler ve destek bir yıl boyunca tamamen ücretsizdir!

3. WP Time Capsule: Yedekleme ve Stagging Eklentisi

WP Time Capsule
WP Time Capsule

WP Time Capsule , bir WordPress yedekleme ve geri yükleme eklentisi için sağlam bir seçenektir.

Değişiklik bazında yedeklemeler sunar, böylece bir güncelleme bozulduğunda çalışan bir web sitesine geri dönebilirsiniz.

Ayrıca, yalnızca değişikliklerden sonra tasarruf sağlayan artımlı yedeklemeleri de destekler – böylece elektrik maliyetleriniz (ve parmak iziniz) düşüktür.

Tüm web sitelerinizin tüm yedeklerini görebileceğiniz bir panele mi ihtiyacınız var? Bunu da yapıyorlar!

Ayrıca, e-ticaret sitelerinizdeki her siparişi kaydedebilen yedeklemeler de sağlarlar, böylece gelirinizi kaybetmezsiniz ve müşteriler ürünlerini kaybetmezler!

Resmi web sitenizde başlatmadan önce güncellemeleri test etmek istediğiniz bir hazırlık ortamına ihtiyacınız varsa, bu eklenti tam size göre!

Google Drive, Dropbox veya Amazon S3 gibi verilerinizi nereye kaydetmek istediğinize gelince çeşitli seçenekleriniz de var.

Fiyatlandırma 

Premium tekliflerinin bir parçası olarak üç planları var: iş, serbest meslek ve ajans.

İş planı 2 web sitesini destekliyor ve 49 $ / yıl’dan başlıyor, serbest meslek planı 99 $ / year ile 10 siteyi destekliyor.

Ajans sınırsız web sitesini destekleyebilir ve 199 $ / yıl’dan başlar.

Ancak tek seferlik bir ödeme yöntemi arıyorsanız – 149 $ ‘dan başlayan planlar da sunuyorlar!

4.Codeguard: Web Sitesi Yedekleme ve Güvenlik Eklentisi

Codeguard
Codeguard

Codeguard , bir wp yedekleme eklentisi için harika bir seçimdir.

İlk tam yedeklemeden sonra, gelecekteki yedeklemeler her zaman farklıdır, böylece depolama alanı maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz.

Web sitenizin her sürümü arasında mevcut olan tehditleri arayan patentli izleme hizmetlerini bile sunarlar.

Web sitenizde herhangi bir ekleme, değişiklik veya silme varsa, size hemen bunları bildiren bir e-posta gönderecekler – böylece değişikliklerin her zaman izninizle yapıldığından emin olabilirsiniz.

İşlerin ters gitmesi durumunda, her şeyi içeren tek bir zip klasörü indirmeyi seçebilir veya ihtiyacınız olan dosyaları seçerek seçebilirsiniz. Güvenli kalabilmeniz için web sitenizi aktif olarak korurlar.

Fiyatlandırma

Planları başlangıçta biraz daha yüksek olsa da, tek bir web sitesi için 60 $ / yıl’dan başlayarak – ölçeklendirmek istiyorsanız, maliyetler çok hızlı düşer.

Profesyonel planları 39 $ / yıl’dan başlıyor ve 50GB depolama alanıyla birlikte 12 web sitesini destekliyor. Ve ekip planı, 79 $ / yıl’dan başlayan 25 web sitesini destekliyor ve işletmeler, 100 web sitesini destekleyen 239 $ / yıl planından yararlanabiliyor!

5. VaultPress: WordPress Yedekleme ve Geri Yükleme Eklentisi

VaultPress
VaultPress

Vaultpress , güvenilir bir yedekleme eklentisi söz konusu olduğunda internetteki gizli mücevherlerden biridir.

Aslında yedekleme hizmetleri o kadar iyiydi ki, Jetpack hizmetlerini kendi içine entegre etti. Evet.

WordPress’i oluşturan ekip şimdi güvenlik hizmetine entegre bir yedekleme hizmeti satıyor. İnanılmaz! Ve hepsi bu değil.

Web sitenizi her gün aktif olarak tararlar ve herhangi bir kötü amaçlı dosya tespit edilirse sizi hemen e-posta ile bilgilendirirler. Güvenlik ve yedekleme hizmetleri? Vaultpress’ten kesinlikle en iyi şekilde yararlanıyorsunuz!

Fiyatlandırma 

Ayda sadece 3 $ ‘dan başlayan ve sınırsız bir arşivle birlikte gelen 30 günlük arşiv ve gerçek zamanlı yedeklemeler sadece 20 $ / ay olan aylık yedeklemeler sunar. Her iki plan da birinci sınıf tesis dışı altyapı üzerine inşa edilmiştir.

6. BackUpBuddy: WordPress Yedekleme, Geri Yükleme ve Taşıma

BackUpBuddy
BackUpBuddy

Web sitelerini yedekleme konusunda on yıllık deneyime sahip bir eklenti arıyorsanız, o zaman BackupBuddy tam size göre.

Yarım milyondan fazla müşterisine tam WordPress yedeklemesi, planlanmış otomatik yedeklemeler ve site dışı depolama gibi hizmetler sunar.

Aslında, veritabanı, yalnızca dosyalar veya tam yedeklemeler gibi sahip olmak istediğiniz yedekleme türünü belirlemenize olanak tanır.

Ve özel yedekleme profilleri oluşturmak istiyorsanız – o zaman bunu da yapma özgürlüğüne sahipsiniz.

Hatta bir yedekleme yapıldıktan sonra size e-posta ile bildirimde bulunacaklar veya bazı değişikliklerin yapılması gerektiğinde ilgilenmenizi isteyeceklerdir.

BackupBuddy Stash Live özelliği ile dosyaları gerçek zamanlı olarak yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca dinlenmeniz için ücretsiz kötü amaçlı yazılım tarama hizmetleri de sağlar.

Fiyatlandırma 

Üç plan sunarlar: sırasıyla 80 $, 127 $ ve 199 $ / yıl’dan başlayan blogger, freelancer ve altın.

Tüm planlar bir yıllık ücretsiz güncelleme, destek, 1 GB depolama alanı ve bir yıllık Stash Live! İyi fiyatlandırma, harika özellikler ve basit kullanıcı arayüzü, bu eklentinin piyasadaki en iyilerden biri olarak görülmesinin nedenleridir!

7. WPVivid: WordPress Yedekleme ve Taşıma Eklentisi

WPVivid
WPVivid

WPVivid , programlı yedeklemeler, artımlı yedeklemeler, gelişmiş uzak depolama ve kullanıcı rollerini düzenleme yeteneği sunar.

Aslında, özelliklerin bittiği yer burası değil! Çok siteli yedeklemeler? Kontrol.

Değişiklikleri test etmek için bir hazırlık ortamı mı? Bitti. Sitenizi taşımak için kolay, tek tıklamayla bir yöntem mi? Kesinlikle!

Hem ücretsiz hem de profesyonel bir sürüm olarak sunulur – WPVivid, daha az bilinen ancak aynı derecede yetenekli eklentilerden biridir.

Ücretsiz sürümü sınırlı olsa da, Pro sürümü veritabanı geçişi için özel tablolar, geri dönüşler, çoklu site desteği ve sınırsız yedekleme saklama gibi ek özelliklere kapı açar!

Fiyatlandırma 

Tek seferlik bir ödeme modeli kullanarak, temel planı 99 dolardan başlar ve daha büyük kuruluşlar için 299 dolara kadar uzanır.

8.Duplicator: WordPress Migration Plugin

Duplicator
Duplicator

Duplicator’ın çok sayıda müşterisi var – 15 milyondan fazla!

Yalnızca web sitenizi yedekleme yeteneğini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda çoklu site desteği, yedekleme limitleri, büyük veritabanı desteği, tek dosyalı paketler, e-posta bildirimleri ve otomatik veritabanı oluşturma sağlar.

Hepsi bu kadar değil – temel ücretsiz sürümlerinin yanı sıra çok sayıda planı destekliyorlar.

Fiyatlandırma

Yıllık 59 ABD Doları tutarındaki temel planlarından başlayarak, 3 web sitesini yedekleyebilir ve bir yıllık güncelleme ve destek alabilirsiniz.

Yıllık 79 $ ‘lık freelancer planına yükseltin ve 15 web sitesini yedekleyebilirsiniz!

129 $ / yıl ve 359 $ (bunun için tek seferlik ücret!) Fiyatlandırılan iş ve altın planları sınırsız web sitesi sunar. Ve altınları ömür boyu güncellemeler ve destek sunuyor!

9. Sucuri: Güvenlik ve Yedekleme Eklentisi

Sucuri
Sucuri

Evet, başlığı doğru okudunuz. WordPress için en iyi bilinen güvenlik eklentisi ayrıca bir yedekleme hizmeti de sunar.

Otomatik günlük yedeklemeleri, isteğe bağlı yedeklemeleri, değişiklik raporlarını, 90 gün boyunca saklamayı desteklemek ve dosyalarınızı otomatik olarak geri yükleme yeteneği onu harika bir rakip yapar!

Fiyatlandırma

Aylık 5 ABD doları fiyatıyla piyasadaki en iyi hizmetlerden biridir – ancak bunu yapmak için güvenlik planlarından birine abone olmanız gerekir.

Ancak bir düşünün – güvenlik ve yedekleme hizmetlerini entegre etme, güvenlik tutkusuyla tanınan marka ile yapılabiliyorsa – neden yıllık 299 $ planına yükseltmeyesiniz ve bir yıllık destek ve güncellemelere erişiminiz olacağını bilerek dinlenmeye ne dersiniz?

Sucuri arkanızı kolladığında huzursuz geceler yok!

10. BackwPup: WordPress Yedekleme Eklentisi

BackwPup
BackwPup

Böyle sevimli bir isimle yedekleme oluşturmanın ağır yükünün üstesinden gelip gelemeyeceğini merak edersiniz – ama çocuk BackwPup teslim eder!

Tam otomatik geri yükleme, yedekleme arşivlerini şifreleme, veritabanlarınızı tamamen yedekleme yeteneği ve sizi e-postayla günlük raporları gönderme yetenekleri gibi özelliklerle, gerçekten en iyi hizmetlerden birini almışlardır.

Azure, Google Drive, S3 veya Dropbox’a yedekleme yapmanız mı gerekiyor?

Bunu da destekliyorlar! Ayrıntılı dokümantasyonla, sistem testlerini yürütme yeteneği ve çoklu site desteği BackwPup harika bir seçenektir.

Fiyatlandırma 

Ücretsiz sürümü için popüler bir eklenti olmasına rağmen, Pro sürümü gerçek huzuru bulabileceğiniz yerdir.

Planlar kişisel web siteleri için 69,00 $ / yıl’dan başlar ve ajanslar için 349 $ / yıl’a kadar uzar.

Ayrıca, tüm planlar bir yıllık ücretsiz güncellemeler ve destekle gelir!

 

Yedekler güvenlik kadar önemlidir ve size hiçbir şey olmamış gibi geri dönme fırsatı sağlayabilir! Umarım bu 10 En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi , aradığınız sihri yapabilir. Listeden Ücretsiz veya Premium WordPress Back eklentilerinden herhangi birini seçin ve huzurun tadını çıkarın.

Wordpress Yedek Alma ve Geri Yükleme ile ilgili Sık Sorulan Sorular

 

SIK SORULAN SORULAR
SIK SORULAN SORULAR

Wordpress Yedek Alma Nedir?

Wordpress sitelerinizde tüm ayar ve tüm veritabanınızı yedekleyebilecek sisteme verilen genel addır. Bu bazen wordpress eklentileri bazen cpanel veya plesk panel gibi paneller vasıtasıyla gerçekleşir.

En İyi WordPress Yedek Alma Eklentisi Nedir?

Sizler için en iyi wordpress yedek alma eklentilerini bu blog yazımızda detaylıca açıkladık. Pirilancer blog yazımızı detaylıca okuyarak en iyi eklentiye siz karar verebilirsiniz.

Wordpress Otomatik Yedekleme Nasıl Yapılır?

Wordpress otomatik yedekleme işlemi, wordpress pluginleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Pirilancer bu blog yazımızda detaylıca eklentileri açıkladık. Ayarlarını yapıp otomatik yedek alımına başlayabilirsiniz.

Wordpress Yedek Kurma Nasıl Yapılır?

Wordpress sitenizin aldığınız yedeğinizi herhangi bir sebepten dolayı geri yükleme olayına verilen addır. Aldığınız yedeği eklenti vasıtasıyla otomatik, cpanel vasıtasıyla manuel geri yükleyebilirsiniz.

Wordpress cpanel yedek alma nasıl yapılır?

Wordpress cpanel yedek alma işlemi aslında basittir. Cpanele girerek backup ekranında sitenin tüm yedeğini yedek al butonuyla yedek alabilirsiniz.

WordPress otomatik yedekleme nasıl yapılır?

WordPress otomatik yedekleme, sitenize kurduğunuz ve bu blog yazımızda belirttiğimiz eklentilerle yapılabilmektedir. Belirlediğiniz zaman dilimlerinde otomatik yedek almaktadır.

WordPress en iyi otomatik yedekleme eklentisi hangisi?

WordPress en iyi otomatik yedekleme eklentisini bu yazımızda tüm yedekleme ekelntilerini detaylıca yazarak belirttik. Yazımızdaki herhangi bir eklenti sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

Wordpress Yedek Alma ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda belirttiğimiz eklentilerden birini kurmuşsanız, eklentinin yedek al kısmından yedek alabilir, veya almış oldugunuz yedeği restore et butonuyla restore ederek geri yükleyebilirsiniz.

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .