Twitter Reklam Fiyatları 2022 – Twitter Reklam Nasıl Verilir?

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Twitter Reklam Fiyatları 2022 – Twitter Reklam Nasıl Verilir?

2022 yılı güncel Twitter reklam fiyatlarını sizler için ele aldık. Güncel twitter sponsor reklam ücretleri ne kadar? Twitter reklamı nasıl verilir? Twitter reklam fiyatlarının alt limiti ne kadar gibi sorulara cevap verirken, reklam vermek konusunda en iyi reklam nasıl verilir ve optimizeli reklamlar ile en iyi geri dönüş nasıl sağlanır gibi merak edilen sorularına yanıt vereceğiz.

İçindekiler

⭐Twitter reklam rehberi

Twitter reklamı vererek, sosyal medya sitesinden en iyi dönüşü sağlayarak şirketinizi yüksek kar marjlarına çıkarabilirsiniz. Twitter reklam fiyatları konusunda hazırladığımız bu rehberimiz ile reklam ücretleri 2022 yılında güncel sponsor reklam ücretlerini sizler için yayınlıyoruz.

Twitter reklam alma ver reklam yöneticisi ile kazançlı reklam vermenin harika geri dönüşlerin keyfini çıkartmak için bu rehberi hazırladık.

Sosyal Medya Görsel Boyutları (Güncel Liste 2022) tıklayınız

En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri için tıklayınız

⭐Twitter reklam örnekleri

En çok tercih edilen sponsorlu tweetleri, sponsorlu hesaplar ve sponsorlu gündem içeren reklam türüdür.

Twitter reklam örnekleri ile birlikte sponsorlu Tweet ne demek gibi sorulara yanıtlar vereceğiz. Ayrıca Twitter reklam paneli ile verebileceğiniz kazançlı ve kullanıcı odaklı etkili Twitter reklam modellerini sizlere sunacağız.

Instagram Reklam Verme & İnstagram reklam fiyatları (2022 Kapsamlı Anlatım) tıklayınız

⭐Twitter Reklam Fiyatları Nedir?

twitter
twitter

Twitter, kullanıcıların 280 karakterlik kısa güncellemeler veya tweetler göndermesine olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Tweetler fotoğraf, video, bağlantı ve hashtag içerebilir. 330 milyondan fazla aktif kayıtlı kullanıcısı ve 500 milyonun üzerinde kayıtsız aylık ziyaretçisi ile Twitter, reklam vermek için değerli bir yerdir.

⭐Twitter reklam vermenin maliyeti nedir?

Twitter reklam fiyatları, sponsorlu tweetleri, sponsorlu hesaplar ve sponsorlu gündem içeren reklam türünüze bağlıdır.

⭐Twitter reklam modelleri

Sponsorlu tweetler, her işlem için 0,35  ila 2,50 Türk Lirası arasındadır. sponsorlu hesapların maliyeti her takip için 0,15 ila 0,65 Türk Lirasıdır.

Sponsorlu trendlerin maliyeti günlük 7500 TL civarındadır.

Twitter reklamlarının maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazır mısınız

Okumaya devam edin, çünkü bu fiyatlandırma kılavuzu Twitter reklamlarının maliyetini, Twitter reklam fiyatlandırmasını etkileyen faktörleri ve Twitter reklam kampanyasının nasıl başlatılacağını kapsar.

⭐Twitter Reklam Ücretleri Nedir?

twitter ads
twitter ads

Twitter reklamlarının fiyatlandırması, büyük ölçüde reklam türünüze bağlıdır. Twitter’da üç reklam türü arasından seçim yapabilirsiniz:

Sponsorlu tweet’ler, Sponsorlu hesaplar ve Sponsorlu trend reklamları

⭐Twitter Sponsorlu Tweet Reklamı

Twitter reklam fiyatları konusunda; Sponsorlu tweetler, bir retweet, takip etme veya beğenme gibi eylem başına 0,35 ila 2,50 Türk Lirası arasında mal olurken, sponsorlu hesaplar takip başına 0,15 ila 0,65 Türk Lirası tutarındadır. Buna karşılık sponsorlu trendler günlük 7500 TL’ye kadar mal olur.

Twitter video reklamları, uygulama reklamları, Twitter web site reklamları, resimli reklamlar bu reklamlarda 4 adet görsel gösterilebilmektedir. Ayrıca E-Ticaret siteleri içinde ürün reklamları kullanmaktadır. Diğer internet reklamlarından farklı olarak hava durumu hedeflemeli reklamlarda verilebilmektedir

⭐Twitter Reklam Fiyatları: Sponsorlu Tweet Reklamı

twitter reklam vermek
twitter reklam vermek

⭐Sponsorlu Tweet Reklamı (Promoted Tweet) nedir?

Twitter reklam fiyatları, Sponsorlu tweet’ler, sponsorlu içerik olarak kullandığınız, önceden gönderdiğiniz tweet’lerdir. İşletmeniz için yüksek performanslı tweet’lerden yararlanmanın harika bir yolu. Bunlar, zaman çtünelinize gönderdiğiniz ve işletmenizi takip etmeyen kişilerin zaman tünelinde görünmesi için tanıtımını yaptığınız orijinal tweetlerdir.

Bu, işletmenizle ilgileneceğini düşündüğünüz geniş bir kitleyi hedeflemenizi sağlar. Tweet’inizin daha fazla kullanıcının önünde görünmesine ve onları sayfanıza çekmesine yardımcı olur. Bu, normalde organik olarak ulaşamadığınız insanlara ulaşmanıza yardımcı olur.

sponsorlu tweetler, teklif verdiğiniz bir açık artırma sisteminde çalışır. İşletmeniz, etkileşimlere göre ücretlendirilir. Bu etkileşimler, tıklamaları, yanıtları, retweetleri ve favorileri içerir. Birisi bu eylemlerden birini yaparsa, bu sizin işinize mal olur.

⭐Bir tweet’i tanıtmanın fiyatı nedir?

Bir tweet’i tanıtmanın maliyeti, her ilk eylem için 0,35 ila 2,50 Türk Lirası arasında değişir . Birisi tweetinizi her tıkladığında, yanıtladığında veya retweet yaptığında ortalama 0,35 TL civarında hesabınızdan düşer .

⭐Twitter Reklam Fiyatları: Sponsorlu Hesap Reklamı

twitter reklam ücretleri
twitter reklam ücretleri

⭐Sponsorlu hesap reklamı (Promoted Account) nedir?

Twitter reklam fiyatları, Sponsorlu hesaplar, hesabınızın tamamını tanıtan ücretli reklamlardır. İşletmenizi takip etmeyen kullanıcılar, hesabınızı öne çıkaran sponsorlu bir tweet görecektir. Yeni takipçiler kazanmanıza ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Kampanyanızı yürüttüğünüzde, işinizle ilgilenecek kişilere ulaşmak için belirli bir kitleyi hedefleyebilirsiniz. Bu reklamlar zaman tünelinde, Kim Takip Edilecek bölümünde ve arama sonuçlarında görünecektir.

Sponsorlu tweet’lere benzer şekilde, sponsorlu hesaplar bir teklif sistemi üzerinde çalışır. Teklif tutarını, her yeni takipçi için ne kadar ödemek istediğinize bağlı olarak belirlersiniz.

⭐Twitter hesabının tanıtmanın ücreti nedir?

Sponsorlu hesaplar için reklam kampanyası yürütmenin tipik maliyeti, takipçi başına 0,15 – 0,65 Türk Lirası arasındadır.

⭐Twitter Reklam Fiyatları: Sponsorlu Gündem Reklamı

twitter reklam
twitter reklam

⭐Sponsorlu Gündem reklamı (Promoted Trend) nedir?

Twitter haber kaynağınıza girdiğinizde, sol tarafta “sizin için trendler” yazan bir çubuk göreceksiniz. Bu bölümde, şu anda Twitter’da trend olan hashtag‘ler ve konular var. Bu eğilimlerin çoğu ilgi alanlarınıza, kimi takip ettiğinize ve bulunduğunuz yere bağlıdır.

Sponsorlu trendler, trendler listesinin en üstünde görünür. Ücretli içeriği belirtmek için “yükseltildi” kelimesiyle etiketlenirler.

Diğer reklam biçimleri gibi, sponsorlu trendler listesinde öne çıkmak için bir teklif vermelisiniz. Sponsorlu trendler ile diğer reklam biçimleri arasındaki en büyük fark maliyettir.

⭐Sponsorlu trend reklamının ücreti nedir?

Sponsorlu trendler günde 7500 TL’ye mal olabilmektedir . Küçük ve orta ölçekli bir işletme için bu muhtemelen uygun bir seçenek değildir. Promosyon trendleri, sosyal medya pazarlama bütçesi daha büyük olan daha büyük şirketler için daha uygundur.

Ekstra Twitter Reklam Maliyetlerine Yansır mı?

Bir Twitter reklam kampanyası yürüttüğünüzde, kampanyayı yürütmenin maliyetini ödemeyi beklersiniz. Kampanyanızı kimin yürüttüğüne bağlı olarak, ek maliyetlere maruz kalabilirsiniz.

⭐Şirket içi ekip

Pazarlama çabalarınızı şirket içinde sürdürmek istiyorsanız, bir çalışana ödeyeceğiniz tutara mal olacaktır. Bu, maaş ve yan haklar gibi maliyetleri içerir. Bu, göz önünde bulundurmanız ve maliyetin zaman içinde nasıl değiştiğini görmeniz gereken bir şeydir.

Ayrıca Twitter Promosyon Moduna da yatırım yapabilirsiniz. Bu modun maliyeti aylık 99 Dolardır . Bu, sponsorlu Twitter reklamlarınızı sizin için çalıştıran otomatik bir programdır.

Bu program, tanıtabileceğiniz değerli tweetler oluşturmaya odaklanmanızı sağlar. Otomatik olarak hesabınızdaki ilk 10 tweet’i alacak ve kalite filtresini geçtikleri sürece onları tanıtacaktır.

Twitter Promosyon Modu, otomatik, her zaman açık bir reklamcılık çözümü isteyen işletmeler için en iyisidir. Sürekli olarak sponsorlu tweet’leri yayınlamak istiyorsanız ancak buna ayıracak zamanınız yoksa, çözüm Twitter Promosyon Modu.

Bu mod, sonuç almanıza da yardımcı olur. Ortalama olarak, 30.000 ek kişiye ulaşabilir ve ayda 30.000 yeni takipçiye kadar kazanabilirsiniz.

Twitter Tanıtım Modu, seçkin bir kitleyi hedeflemenize ve değerli içerikle onlarla etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Ekstra çaba gerektirmez. Güncellemeleri, bağlantıları ve medyayı tweetleyerek markanızı normalde nasıl yapacağınızı pazarlayın ve gerisini Twitter halleder. Bu mod, hem sponsorlu tweet’leri hem de hesapları çalıştırmanıza izin verir.

Kampanyanızı şirket içinde yürütüyorsanız, bu, göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz ek bir aylık maliyettir. Sürekli olarak reklam yayınlamaya zamanınız olmayabilir, bu nedenle bunları sizin için çalıştırmak için otomatik bir programa güvenmeniz gerekir.

⭐Freelancer

Şirket içi bir ekibin yanı sıra, bir serbest çalışan da kiralayabilirsiniz. Serbest çalışanlar genellikle kampanyanıza yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğunuzda çalışır. Bazıları proje hızında çalışır, ancak çoğu saatlik ücretle çalışır.

Bir çevirmen saatlik maliyeti genellikle kendi deneyim bağlıdır:

 • Üç veya daha az yıllık deneyim: saatte 15-50 dolar
 • Üç ila beş yıllık deneyim: saatte 50-100 dolar
 • Beş veya daha fazla yıllık deneyim: saatte 120 $ +

Bir serbest çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz her seferinde, bu saatlik ücretlerden birini ödemeyi bekleyebilirsiniz. Bu, bir serbest çalışanı işe alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir çünkü daha fazla çalışmaya ihtiyacınız olursa daha pahalı olabilir.

⭐Sosyal medya pazarlama şirketi

Son seçeneğiniz bir sosyal medya pazarlama şirketi kiralamaktır . Bir sosyal medya pazarlama şirketi, işletmeniz için kampanyanızı yönetecek. Kampanyanızı yürütmek veya bir serbest çalışanı yönetmek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bir sosyal medya reklam şirketini işe almanın maliyeti, her şirkete ve ihtiyacınız olan sosyal ağların sayısına göre değişir. Genel olarak, işletmeler profesyonel sosyal medya yönetimi için ayda 4000 ila 7000 dolar harcıyor

Ajanslar serbest çalışanlardan daha pahalı olsa da, bir sosyal medya pazarlama şirketini işe almak, kampanyanızı yürütme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Kampanyanızı yönetecek ve işinizi yürütme konusunda endişelenecek uzmanlara güvenebilirsiniz.

⭐Twitter Reklamı Nasıl Verilir?

twitter reklam örnekleri
twitter reklam örnekleri

Artık bir Twitter reklam kampanyası yürütmenin maliyeti hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, kampanyanızı başlatabilirsiniz. İşte bir Twitter reklam kampanyası oluşturmaya başlamak için altı adım.

 1. ⭐ Twitter Reklam Bütçesi Belirleyin

Her şeyden önce bütçenizi belirlemelisiniz. Bu, herhangi bir reklam kampanyası başlatmanın önemli bir parçasıdır. Başarılı bir kampanya yürütmek istiyorsanız, bir kampanya için ne kadar harcayabileceğinizi bilmelisiniz.

Genel dijital pazarlama bütçenize bakmalı ve diğer stratejiler için ne kadar para ayırdığınızı görmelisiniz. Sosyal medya reklamcılığı için bütçenizi öğrendikten sonra, bir reklam kampanyasına ne kadar harcayabileceğinizi belirleyebilirsiniz.

 1. ⭐ Twitter Kampanya Hedeflerinize Karar Verin

Bütçenizi belirledikten sonraki adım, kampanya hedeflerinizi belirlemektir. Sosyal medya reklam kampanyanızla neyi başarmak istiyorsunuz? Neye ulaşmak istediğinizi bilmeniz çok önemlidir, böylece kampanyanızı başarı için hazırlayabilirsiniz.

İşte belirleyebileceğiniz birkaç kampanya hedefi:

 • Web sitesi ziyaretleri: İnsanları web sitenize yönlendirmek istiyorsanız, bunu bir hedef olarak belirleyebilirsiniz. Biri reklamınızı her tıkladığında, ücretlendirileceksiniz. Diğer tüm sözleşmeler ücretsizdir.
 • Takipçi kazanın: İşinizi büyütmek istediğinizde, takipçi kazanmak için bir hedef belirlemek en iyisidir. Hesabınızın kazandığı her takipçi için reklam kampanyanız aracılığıyla ödeme yapacaksınız.
 • Katılım: Marka tanınırlığı oluşturmak istiyorsanız, etkileşimi artırmak için bir hedef belirleyebilirsiniz. İster tıklama, retweet, beğenme veya takip etme olsun, reklamınızla her etkileşim için ücretlendirileceksiniz.
 • Uygulama yüklemeleri: Uygulamanızı daha fazla kişinin indirmesini istiyorsanız, kampanyanızı indirme kazanmaya odaklayabilirsiniz. Uygulamanızı indirmek için reklamınız her tıklandığında ücretlendirileceksiniz.
 • Video görüntülemeleri: Bir video reklam yayınlıyorsanız, kampanyanızı video görüntülemeleri kazanmaya odaklayabilirsiniz. Birisi videonuzu her görüntülediğinde ücretlendirilirsiniz.

Kampanya hedefinizi belirlemek, işletmeniz için hangi reklam türünün doğru olduğunu da belirleyecektir. sponsorlu bir tweet, web sitesi ziyaretleri kazanmaya çalışmak için daha iyi çalışacaktır, ancak sponsorlu bir hesap reklamı takipçi kazanmak için daha iyi olacaktır. Hedefinizi bildiğinizde, kampanyanız için doğru reklamı seçebilirsiniz.

 1. ⭐ Teklif Tutarını Belirleyin

Daha önce belirtildiği gibi, Twitter reklamları bir teklif sistemi üzerinde çalışır. Bir reklam yayınlamaya hazır olduğunuzda, teklif tutarınızı belirlemelisiniz.

İşletmeniz için üç teklif seçeneği vardır:

 • Maksimum teklif: Bir etkileşimin işletmeniz için ne kadar değerli olduğunu siz seçersiniz. Bir maksimum teklif belirlediğinizde, her seferinde tam tutarı ödemezsiniz.
 • Otomatik teklif: Twitter, teklif tutarınızı kampanya hedeflerine göre otomatik olarak optimize eder.
 • Hedef teklif verme: Hedef teklif verme, yalnızca kampanya hedefiniz web sitesi ziyaretleri veya takipçi kazanmaksa kullanılabilir. Bu seçenekle, Twitter, hedef teklifinizi karşılayan veya geçen ortalama günlük maliyeti elde etmek için teklifinizi optimize eder.

Teklifinizi belirledikten sonra, kampanyanızı başlatmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

 1. ⭐ Reklamı Verilecek Tweet’inizi Seçin

Sonraki adım, reklamlarınızda öne çıkarmak istediğiniz tweet’leri seçmektir. Hedef kitlenize doğru ilk izlenimi vermek istiyorsanız, marka bilinirliği oluşturacak ve işinize yeni potansiyel müşteriler kazandıracak reklamlar seçmek en iyisidir.

Önceden oluşturduğunuz bir tweet’i seçme seçeneğiniz var veya özellikle reklamınız için yeni bir tweet oluşturmayı tercih edebilirsiniz. Kampanyanız için en uygun reklam türüne karar vermek size kalmıştır.

 1. ⭐ Hedef Kitlenizi Belirleyin

Bir Twitter reklam kampanyası yürüttüğünüzde, önemli bir adım hedef kitlenizi belirlemektir. Doğru zamanda doğru kişilere ulaştığınızdan emin olmak istersiniz.

Twitter, insanları demografi, cinsiyet, yaş, konum, dil ve daha fazlası gibi bilgilere göre hedeflemenize olanak tanır. Daha da ileri gidebilir ve insanları ülke, metropol veya posta koduna göre hedefleyebilirsiniz.

Kendi kişi listenizi yükleme seçeneği de vardır. Bu listeyi, işletmenizle ilgilendiğini bildiğiniz kişileri yeniden hedeflemek veya bilinen takipçi tabanınıza benzer bir hedef kitle oluşturmak için kullanabilirsiniz.

 1. ⭐ Twitter Reklam Kampanyanızı Başlatın

Kampanyanız için tüm çevreleri oluşturduğunuzda, onu başlatacaksınız. Başlatıldıktan sonra, nasıl iyileştirmeye devam edebileceğinizi görmek için kampanyanızın performansını izlemeye başlayabilirsiniz. Bu, Twitter reklam kampanyanızla daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

⭐Twitter Reklamlarının Yararları Nelerdir?

Twitterda reklam vererek hedef kitlenizi büyütebilir, firmanızı marka haline getirebilir, toplumu ilgilendiren duyurular yapabilir veya coğrafi bölgeler hedeflenerek hedeflediğiniz coğrafyadaki insanlara ulaşabilirsiniz.

⭐Twitter Reklam Fiyatları Sık Sorulan Sorular

sık sorulan sorular
sık sorulan sorular

⭐Twitter reklam ücreti ne kadar?

Sponsorlu tweetler, her işlem için 0,35  ila 2,50 Türk Lirası arasındadır. sponsorlu hesapların maliyeti her takip için 0,15 ila 0,65 Türk Lirasıdır. Sponsorlu trendlerin maliyeti günlük 7500 TL civarındadır.

⭐Twitter etkileşim nasıl arttırılır?

Twitterda etkileşim, hem farklı içerik paylaşımları ile takipçi çekerek, hem twitter reklamları ile hemde fenomen hesaplar vasıtasıyla etkileşim çekilir.

⭐Twitter reklam nasıl yapılır?

 1. Twitter Reklam Hesabını Oluşturun. Daha önce hiç Twitter reklamı kullanmadıysanız bir hesap oluşturmanız gerekir.
 2. Hedefinizi Seçin. …
 3. Reklam Grubunu ve Teklif Vermeyi Seçin. …
 4. Reklam yerleşimini seçin. …
 5. Kitlenizi Hedefleyin. …
 6. Kampanyayı Başlatın.

⭐Twitter Tanıtma modu nedir?

Twitter Promosyon Moduna da yatırım yapabilirsiniz. Bu modun maliyeti aylık 99 Dolardır . Bu, sponsorlu Twitter reklamlarınızı sizin için çalıştıran otomatik bir programdır.

⭐Sponsorlu Tweet ne demek?

Twitter reklam fiyatları politikanızı belirlemişseniz, reklam verme aşamalarından sonra, twitter aracılığı ile önemli bir tweetinizin reklamının yapılması demektir.

⭐Twitter toplam etkileşim nedir?

Twitter reklam kampanyasından aldığınız, reklam sonundaki toplam etkileşim sayısıdır.

⭐Twitter reklamı nedir?

Sosyal medya sitesi olan ve 300 milyon kayıtlı, ve günlük 500 milyon üye olmayan kişilerin twitter.com üzerinde kişilerin tweet, hesap veya ürün pazarlamasını yaptıgı, reklam ettiği işleme twitter’da yayınlandığı içinde bu dönüşüme,  twitter reklamı denilmektedir.

⭐Twitter reklam fiyatları mantıklı mı?

Twitter reklamları, twitterdaki kitlenize tweet, duyuru, ürün reklamı gibi işlemleri duyurarak etkileşim almak kesinlikle mantıklıdır. Twitter üzerindeki kitle, kendini sorgulayan eğitimli kitledir. Ve bu kitleye tanıtım yapmak ve kar marjını yükseltmek sizin tamamen yararınıza olacaktır.

Twitter reklam fiyatları konusunda hazırladığımız bu konumuzu okuduktan ve Twitter reklam fiyatları konusunda bilgi sahibi olduktan sonra aşağıdaki içeriklerimize de b

göz atabilirsiniz.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

İnstagram Gizli Profil Görmek için tıklayınız

Instagram Video İndirme için tıklayınız

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

İnstagram Hikaye İndirme için tıklayınız

İnstagram Takipçi Arttırmak için tıklayınız

Nasıl Youtuber olunurYoutube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler? tıklayınız

Sosyal Medya Görsel Boyutları (Güncel Liste 2022) Tıklayınız

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .