Telegram Kişi Katıldı Bildirimi Kapatma

  1. Anasayfa
  2. İpucu
  3. Makale detayı
Telegram Kişi Katıldı Bildirimi Kapatma

2022 yılında kişi Telegram’a katıldı bildirimi nasıl kapatılır? sorunu soran belki de milyonlarca kişi Googleda arama yaptı. Kişi Telegram kişi katıldı bildirimini kapatmak isteyenler için Telegram’da “Kişi Telegram ‘a katıldı” özelliğini anlatan ve bildiriminden rahatsız olan kullanıcılar bu bildirimi kapatmak için arayışlarını sürdürüyor olduğu için detaylı ve kolay bir anlatım yaptık. Mobil Telegram’a katıldı bildirimi kapatma işlemi nasıl yapılır? sorusuna yanıt bulmak ve telegram kişi katıldı bildirimini kapatmak isteyenler kolay yöntem sizlerle.

⭐Telegram Bildirim Kapatma

telegram bildirim kapatma
telegram bildirim kapatma

WhatsApp’ın Kullanıcı Politikası değişikliği, birkaç kişinin Telegram uygulamasına geçmesini sağlıyor. Bu arada, Telegram kullanıcıları ‘Telegram’a Katıldı’ bildirimlerini almaya devam ediyor ve günlük 10-20’den fazla bildirim aldığınızda düpedüz can sıkıcı. Öyleyse, Telegram kişi katıldı bildirimini kapatmak istiyorsanız, bir yol var ama bir yakalama var.

Genel süreç birden fazla bölüme ayrılabilir – Telegram kişi katıldı bildirimini kapatmak, sohbet dizilerinin açılmasını devre dışı bırakın ve sohbetleri okunmamış / okunmamış sohbetler olarak işaretleyin. Hepsini burada ele aldık. Sadece ilkini veya bir kısmını yapabilirsiniz. Telegram’ı nasıl kullanmak istediğinize ve tercihinize bağlıdır .

“KİŞİ TELEGRAMA KATILDI” BİLDİRİM NASIL KAPATILIR?

Rehberinizde kayıtlı olan kişilerin Telegram’a katıldıklarını size haber veren bildirimlerden sıkıldıysanız ve her gün bu bildirimlerden çok fazla alıyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz.

1. Adım: Telegram uygulamasını açarak giriş yapınız.

2. Adım: Telegram menüsünü açın ve ardından “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

3. Adım: “Ayarlar”a dokunduktan sonra “Bildirimler ve Sesler” seçeneğini açın.

4. Adım: Menüde biraz aşağıya indiğinizde “Kişi Telegram’a Katıldı” bildirim seçeneğinin yanında kapatma butonunu göreceksiniz. Açık olan butonu kapalıya çevirdiğinizde artık Telegram’a yeni katılan arkadaşlarınızdan bildirim almayacaksınız.

Telegram’da ve diğer şeylerde kişi birleştirilmiş bildirimleri devre dışı bırakma adımlarını kontrol edelim.

⭐Telegram’a katıldığınızda kimler bildirim alır?

Numaranızı telefonlarının kişi listesine kaydeden herhangi bir Telegram kullanıcısı , Telegram’a katıldığınıza dair bilgilendirilecektir. Numaralarını kaydedip kaydetmediğiniz önemli değil. Bildirimleri kapatmadıkları veya numaranız kişilerine kaydedilmediği sürece başkalarına haber vermeden Telegram’a katılmanın bir yolu yoktur.

telegram bildirimleri
telegram bildirimleri

Telegram’da rastgele kişilerden gelen kişi katılma bildirimleri görebilirsiniz. Bu, Telegram’ın telefon kişilerinize erişmesine izin verdiğiniz için olur. Temel olarak, bu ‘rastgele kişiler’ aslında kişi listenize kaydedilir ve şimdi onları unutmuş olabilirsiniz. Kişilerinizi görüntülemek için telefonun Kişiler uygulamasından gözden geçirmenizi öneririz.

İPUCU: Telegram’ı birden fazla cihazda kullanıyorsanız, tüm cihazlardaki kişileri kontrol etmelisiniz.

Şimdi bildirimden nasıl kurtulacağımızı kontrol edelim.

⭐Telegram “Kişi Katıldı” Bildirimlerini Tamamen Kapatma

Telegram, bildirimi kapatmanın bir yolunu sunar. Ancak, aşağıdaki yöntem yalnızca push bildirimini devre dışı bırakacaktır. Telegram’ın yeni bir sohbet oluşturmasını engellemez. Bunun için, ‘Telegram’daki kişilerin senkronizasyonunun nasıl kaldırılacağını’ bölümüne bakın.

NOT: Bir cihazdaki bildirimi kapatmanız, Telegram’ı kullandığınız tüm cihazlarda aynı şeyin değişeceği anlamına gelmez. Telegram’ı birden fazla cihazda kullanıyorsanız, bildirimi tüm cihazlarda ayrı ayrı kapatmalısınız.

İşte Android ve iOS’ta Telegram kişi katıldı bildirimini kapatmak nasıl yapılacağını anlatımını yapıyoruz. sizler için

⭐Android’de Telegram Kişi Katıldı Bildirimini kapatma

Adım 1: Android telefonunuzda Telegram uygulamasını başlatın.

Adım 2: Üstteki üç çubuk simgesine dokunun. Menüden Ayarlar’ı seçin.

android kişi katıldı kapatma 1
android kişi katıldı kapatma

Adım 3: Bildirimler ve Sesler üzerine dokunun.

android kişi katıldı kapatma
android kişi katıldı kapatma

Adım 4: Etkinlikler bölümüne ilerleyin. ‘Telegram’a Katılan Kişi’nin yanındaki geçişi kapatın.

android kişi katıldı kapatma
android kişi katıldı kapatma

⭐İOS’ta Telegram Kişi Katıldı Bildirimini kapatma

Adım 1: iPhone’unuzdaki Telegram uygulamasını açın.

Adım 2: En alttaki Ayarlar’a dokunun. Ayarlar’da Bildirimler ve Sesler’e dokunun.

ios kişi katıldı kapatma
ios kişi katıldı kapatma

Adım 3: Aşağı kaydırın ve ‘Yeni kişiler’i bulacaksınız. Açma / kapama düğmesini kapatın.

ios kişi katıldı kapatma
ios kişi katıldı kapatma

⭐Telegram Kişi Senkronizasyonu Nedir?

Telegram kişi katıldı bildirimini kapatma sorununuzu çözmüşseniz şimdi kişi senkronizasyonunu kapatmaya geldi. Daha önce belirtildiği gibi, geçişe katılan kişiyi kapatmak, sohbet dizisini değil, yalnızca bildirimi durduracaktır. Telegram’ın yeni katılımcılar için otomatik olarak yeni sohbet dizileri oluşturmasını durdurmak için, kişilerin Telegram ile eşitlenmesini durdurmanız gerekir. Bunun için Telegram ayarlarında Kişi senkronizasyonu olarak bilinen bir özellik mevcuttur..

⭐Telegram Kişi Senkronizasyonu Nasıl Yapılır?

Temel olarak, Telegram’ın uygulamada göstermek için telefon kişilerinizi senkronize etmesi gerekir. Kişilerin senkronizasyonu, Telegram’ın bunları Telegram kullanarak tüm cihazlarınızda göstermesine yardımcı olur. Senkronizasyon özelliğini etkinleştirmezseniz, Telegram’da kendi telefon kişilerinize erişemezsiniz. Yani, kişilerinizi Telegram listesinde görmeyeceksiniz. Yeni mesaj ekranı, Telegram ile senkronize edilmemiş kişi olmadan şu şekilde görünür:

telegram kişi senkronizasyonu kapatma
telegram kişi senkronizasyonu kapatma

NOT : Yukarıdaki ekran görüntüsünde, önceden senkronize edilmiş tüm kişileri de Telegram’a sildim. Mevcut sohbetler dokunulmadan kalacaktır.

Şimdi, Telegram’da yeni olan insanlarla nasıl sohbet edeceğinizi merak ediyor olmalısınız? Eh, bu sınırlama.

Numaralarını veya kullanıcı adlarını kullanarak bunları manuel olarak eklemeniz gerekecektir. Bir numara eklendiğinde, kişi Telegram kişisi olarak kaydedilecektir. Telegram’da oturum açtığınız tüm cihazlardan erişilebilen ayrı bir kişi listesi olarak düşünün.

NOT: Kişi senkronizasyonunu devre dışı bırakırsanız, önceden senkronize edilmiş kişilere veya sohbet dizilerine hiçbir şey olmayacaktır. Yalnızca senkronizasyonu kapattığınız ve yeni kişilerin senkronize edilmesini önlediğiniz için mevcut kişilere normal şekilde mesaj göndermeye devam edebilirsiniz.

⭐Android Telegram Kişi Senkronizasyonu Nasıl Kapatılır?

Adım 1: Telegram uygulamasını başlatın ve Ayarlarına gidin.

Adım 2: Gizlilik ve Güvenlik üzerine dokunun.

Android ios senkronizasyon kapatma
Android ios senkronizasyon kapatma

Adım 3: Android’de, aşağı kaydırın ve Kişileri Eşitle’nin yanındaki geçişi kapatın. Ayrıca, senkronize edilmiş kişileri sil üzerine dokunun. Sorulduğunda onaylayın.

Android ios senkronizasyon kapatma
Android ios senkronizasyon kapatma

⭐iPhone’da Telegram Kişi Senkronizasyonu Nasıl Kapatılır?

İPhone’da Veri ayarlarına dokunun. Kişileri eşitle’nin yanındaki geçişi kapatın. Ardından, senkronize edilmiş kişileri sil üzerine dokunun.

Android ios senkronizasyon kapatma
Android ios senkronizasyon kapatma

NOT: Eşitlenmiş kişileri sildiğinizde, yalnızca eşitlenmiş Telegram kişilerine erişimi kaybedersiniz, telefon kişilerinize erişiminizi kaybedersiniz.

⭐Telegram Tüm Sohbetleri Okundu Olarak İşaretleme Nasıl Yapılır?

Yeni sohbetlerin yanındaki yeşil (1) simge sizi Telegram’da rahatsız ediyorsa, tüm sohbetleri okundu olarak işaretleyebilirsiniz.

telegram okundu bilgisi
telegram okundu bilgisi

Bunu Android’de yapmak için Telegram Ayarları’nı açın. Sürüm numarasını görene kadar Ayarlar ekranında aşağı kaydırın. Dokunun ve basılı tutun. ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ emoji açılır penceresini göreceksiniz. Sürüm numarasına tekrar dokunun ve basılı tutun. Bir açılır menü görünecektir. Tüm sohbetleri oku üzerine dokunun.

Android ios okundu
Android ios okundu

İPhone’da Sohbetler sekmesine gidin. Üstteki Düzenle simgesine dokunun. Ardından Tümünü oku üzerine dokunun.

android ios okundu bilgisi
android ios okundu bilgisi

⭐Telegram Toplu Sohbet Silme Nasıl Yapılır?

Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, yeni oluşturulan sohbet dizilerini Telegram ana ekranından silebilirsiniz. Bu size daha temiz bir arayüz sağlayacaktır.

Bunu Android’de yapmak için herhangi bir sohbet dizisine dokunun ve basılı tutun. Ardından, silmek istediğiniz diğer sohbetlere dokunarak seçin. Sohbetleri seçtikten sonra, üstteki Sil simgesine dokunun.

android ios toplu mesaj silme
android ios toplu mesaj silme

İPhone’da, Sohbetler sekmesindeki Düzenle seçeneğine dokunun. Ardından silmek istediğiniz sohbet dizilerini seçin. Sil seçeneğine tıklayın.

android ios toplu mesaj silme
android ios toplu mesaj silme

⭐Telegram İstenmeyen Mesajlardan Kurtulma

Şu anda Telegram, yeni sohbet dizileri oluşturmayı durdurmanın doğrudan bir yolunu sunmamaktadır. Telegram’ın gelecekte Telegram bildirimine katılan can sıkıcı kişiyi durdurmanın daha iyi bir yolunu sunacağını umuyoruz.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

İnstagram Engelleme – İnstagram Engel Kaldırma – %100 instagram Engelleyeni Görme (2022) Tıklayınız

İnstagram Gizli Profil Görmek için tıklayınız

Instagram Video İndirme için tıklayınız

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

İnstagram Hikaye İndirme için tıklayınız

İnstagram Takipçi Arttırmak için tıklayınız

Nasıl Youtuber olunurYoutube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler? tıklayınız

Sosyal Medya Görsel Boyutları (Güncel Liste 2022) Tıklayınız

Instagram Karanlık Mod (Gece Modu) Aktif Etme (2022)

İnstagram Story’e ve Bio’ya Konum Ekleme (2022)

  • Paylaş:
Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .