Sosyal Medya Görsel Boyutları (Güncel Liste 2022)

 1. Anasayfa
 2. Özel Liste
 3. Makale detayı
Sosyal Medya Görsel Boyutları (Güncel Liste 2022)

Sosyal medya görsel boyutları hepimizin kabusu olmuştur. Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest, Tumblr ve Tik Tok için en iyi sosyal medya görsel boyutlarını elde etmek için resim boyutlarını sürekli değiştirir ve ideal resim boyutlarını bilmediğimiz için sosyal ağlarda resimlerimiz hep bulanık ve kalitesiz çıkar.
2022 yılı Sosyal medya görsel boyutları piksel ve resim ebatları Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest, Tumblr ve TikTok sosyal medya görsel boyutları. Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest, Tumblr ve TikTok fotoğraf boyutu ve kapak fotoğrafı, thumbnail, banner görsel ve logo kapak fotoğrafları görsel boyutu önemli bir konudur

Not: Yazının sonunda Sosyal Medyada Her zaman İşinize Yarayacak Sosyal Medya Araçlarını Listeledik. (Gizli profil görme, story indirme, Video indirme, Müzik indirme vs gibi)

Tıklayınız👉👉👉 Sosyal Araçlar   İnstagram Araçları

Manzara, kare bir resimden daha iyi bir resim formatı mıdır? Yoksa bunun yerine dikey bir resim mi kullanmalısınız? Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube, Pinterest ve Tik Tok’ta önerilen görsel boyutları için bu hızlı ve kapsamlı kılavuzda tüm resim medya boyutlarını sizler için sıraladık.

⭐Sosyal Medya Görsel Boyutları

Sosyal medya görsellerinizin ne kadar önemli olduğunu söylemenize gerek yok.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir anket, pazarlamacıların% 36’sının bütçelerinin üçte birinden fazlasını tamamen görsel içeriğe harcamayı planladığını ortaya koydu . Markanızın rekabet etmesi gereken sosyal medya görsellerinin hacmi ve kalitesi 2022’de de yükselmeye devam ediyor.

Bu nedenle, en yeni, en güncel sosyal medya görsel boyutlarını bu kullanışlı kılavuzda bir araya getirdik.

Biz yaptığımız sizin için indirebileceğiniz ücretsiz Photoshop şablonları kümesi (aşağıda-ve bunun üzerine Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest ve Tik Tok için en iyi sosyal medya görsel boyutlarını bu makalenin sonunda  listelemiş olacağım.

İşte 2022’de sosyal medyada kullanmak için ideal görsel boyutları:

Eğer sosyal medya görüntü boyutlarıyla ilgili daha fazla bilgi arıyorsanız eğer, Mükemmel Sosyal Medya Kapak Fotoğrafını Nasıl Seçilir? adlı blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

⭐Görsel Boyutları 2022

Optimize edilmiş sosyal medya görsellerinin gücünü görün!

İyi yapılmış bir resmi kim sevmez ki?. Onları bu kadar güzel gösteren doğru sosyal medya görsel boyutları. Farklı olmak için yalvarmak mı?

Şuna bu şekilde bakın, harika bir görüntü oluşturdunuz (ve hepimiz biliyoruz ki görseller sadece içindeki öğeler yüzünden değil, bir araya getirilmiş tüm öğelerdir, harika bir görüntü oluşturur) ve sırf siz yapmadığınız için Görüntüleri doğru optimize etmeyin, öğelerin yarısı kesildi veya uzatıldı ya da yanlış gidebilecek binlerce başka şey var. Kötü, değil mi?

Bu yüzden, muhteşem reklam öğelerinizi darmadağınık olmaktan kurtarmak için, tüm sosyal medya platformlarının boyutlarını listeledim. Evet, bana sonra teşekkür edebilirsin.

İster Facebook profil resimleri, ister LinkedIn bannerları veya bu konudaki herhangi bir sosyal medya resmi olsun, görüntüler artık şüphesiz tüm sosyal medya platformlarının bel kemiği.

İşte tam da bu yüzden görüntü boyutları müşterileri cezbetmede önemli bir rol oynuyor. Ancak, görsel boyutlarının özellikleri değişmeye devam ediyor.

Hepimiz büyümeye devam etmek istiyoruz değil mi? Ve bu bir klişe, ancak değişim tek sabit! Üzülmeyin, sizi güncel tutmak için bu blogu güncellemeye devam edeceğiz!

Öyleyse … Sosyal medya pazarlamacıları için hazırlanan bu hile sayfasında, bir sonraki sosyal medya güncellemelerinizin maksimum potansiyeline ulaşmasını sağlamak için çeşitli sosyal medya platformları için tüm görsel boyutlarını paylaşacağız.

İşte mükemmel görseller için ihtiyaç duyduğunuz sosyal medya ağlarınızın tüm görsel boyutlarını kapsayan eksiksiz bir kılavuz !

⭐1. Facebook Görsel Boyutları

Facebook Görsel Boyutları
Facebook Görsel Boyutları

Hala dünyanın en popüler ağı olan Facebook, karakter olarak gittikçe daha görsel hale geliyor ve mobil cihazlar için de gittikçe daha fazla donatılıyor.

Facebook kapak fotoğrafı ile en güzel profil resmi 2022 yılı güncel piksel ebat fotoğraf boyutlarını sizler için sunduk.

Hala özünde ‘sosyal’ bir sosyal ağdır, bu nedenle profesyonel kullanıcıların görüntülerle fazla ticari veya ürün odaklı olmaktan kaçınmaları önerilir. Bunun yerine, markanızın insani tarafını aktarmayı hedefleyin – ve buradaki tüm ağlarda olduğu gibi, mümkün olan en iyi çözünürlüğü kullanın ve en uygun Facebook gönderi boyutları için çekim yapın.

Facebook kapak fotoğrafı tamamen işinizle ilgili olmalıdır. Öyleyse neden şirketinizi temsil eden ürün fotoğraflarınızdan birini kullanmıyorsunuz?

Anlamlı Facebook konuşmaları harika içeriklerle başlar. Etkileşimi teşvik etmek için Facebook kapak fotoğrafınızı ve haber kaynağı görsellerinizi kullanın. Hedef kitlenizin ilgisine uyan görseli dahil ettiğinizden emin olun.

Peki, Facebook görsel boyutuna gelince, liste bitmiş gibi görünmüyor. Ancak anlamanızı kolaylaştırmak için resimleri 2 alt noktada kategorize ettik. Daha ileri gitmeden önce, Facebook söz konusu olduğunda neden bu kadar çok boyut varyasyonu olduğunu anlamak önemlidir.

İçiniz rahat olsun, Facebook tasarımcılar için işleri zorlaştıracak bu kadar çok varyasyona sahip değildir, bunun yerine bu varyasyonlar cihazlardan kaynaklanmaktadır.

Bir dizüstü bilgisayarda veya PC’de gezinirken ekrana yatay (geniş) ve mobil ekranlar dikey olarak uzun (uzun). Dolayısıyla cihazların boyutları çeşitli boyutları gerektirir. Ayrıca, Facebook reklamlarınızı genişletmez, bunun yerine onları kırpar!

⭐2022 için önerilen Facebook görsel boyutları:

 • Facebook profil resmi boyutu: 180 x 180
 • Facebook kapak fotoğrafı boyutu: 820 x 462
 • Facebook bağlantısı resim boyutu: 1200 x 630
 • Facebook görsel yayın boyutu: 1200 x 630
 • Facebook etkinliği görsel boyutu: 1920 x 1080
 • Facebook video boyutu: 1280 x 720
 • Maksimum Facebook video uzunluğu: 240 dakika
 • Facebook reklam boyutu: 1200 x 628
 • Facebook video reklam boyutu: 1280 x 720
 • Facebook Story reklam boyutu: 1080 x 1920
 • Facebook grubu kapak resmi boyutu: 1640 x 922
 • Facebook messenger resim reklam boyutu: 1200 x 628

Profesyonel ipucu:  

İzleyicilerin dikkat süresi sosyalde son derece kısadır, bu nedenle Facebook videolarını olabildiğince kısa tutmaya çalışın. Maksimum video uzunluğu 240 dakika iken, Facebook videonun 15 saniye kadar kısa tutulmasını önerir. 

⭐Facebook Sayfası Görsel Boyutları

 • Facebook kapak fotoğrafı boyutu:
  Masaüstü için: 820 x 312 piksel
  Mobil için: 640 x 360 piksel

Uzman ipucu : Bu durumda, 820 x 360 boyutunda bir kapak kullanmak ve önemli unsurları 640 x 312 olan güvenli bölgeye koymak tavsiye edilir.

 • Facebook profil fotoğrafı boyutu:
  Masaüstü için: 180 x 180 pikselden
  fazla veya buna eşit Mobil için: 140 x 140 pikselden fazla veya buna eşit
 • Facebook banner boyutları: 1200 x 630 piksel
 • Bağlantı / Güncelleme resmi boyutu: 1200 x 628 piksel
 • En iyi sonuçlar için 100 KB’tan küçük JPG dosyası yükleyin
 • Metin içeren resimler (örneğin, marka logosu) bir PNG dosyası olmalıdır
 • Facebook’un banner boyutları ve daha fazlası için yönergelerine göz atın

Not : İşletmenizi Facebook’ta tanıtıyorsanız, görsel boyutunun 1200 x 628 piksel olduğundan ve içinde yalnızca% 20 metin bulunduğundan emin olun.

⭐Facebook Etkinlik Görsel Boyutları

Yaklaşan bir etkinliğiniz mi var? Bunu duyurmanın bir Facebook Etkinliği oluşturmaktan daha iyi bir yolu yoktur.

Bir olayı duyurmak, bir buzdağının sadece bir ipucudur; etkinliğinizi daha fazla erişim elde etmek için artırabilir, izleyicilere hatırlatıcılar gönderebilir ve aynı zamanda Facebook’taki etkinlik resmi aracılığıyla reklamını yapabilirsiniz. Ayrıca, etkinlikler için yıl boyunca ihtiyaç duyacağınız tüm yaratıcı gönderileri kolayca hazırlamak için Facebook yayınlama aracını kullanın.

 • Facebook etkinliği kapak resmi boyutu: 1200 x 628 piksel
 • Facebook grupları kapak fotoğrafı boyutu
  Masaüstü için: 1640 x 662 piksel
  Mobil için: 1640 x 859 piksel

Not : Alt alanı yazı için boş bırakın. Facebook, cep telefonundaki fotoğraftaki temel grup bilgilerini görüntüler.

⭐2. Instagram Görsel Boyutları

Instagram Görsel Boyutları
Instagram Görsel Boyutları

Başlangıcından itibaren görsel bir ağ olan Instagram , pazarlamacıların kendi iç fotoğraflarını ve film yapımcısını şımartabilecekleri yerdir. Instagram Hikayeleri  son zamanlarda tüm dikkatleri üzerine çekiyor, ancak yine de statik görüntülerle gözbebeklerinizi kolayca kazanabilirsiniz – buradaki bir ipucu filtreleri kullanmaktır .

instagram hikaye boyutu ve instagram post boyutu ile instagram story boyutlarının en ideal en güzel piksel ebat boyutlarını sizler için sunduk

Mevcut üç yönü (kare, yatay ve dikey) kullandığınızdan ve fotoğraflarınızı buna göre oluşturduğunuzdan emin olun. Bu çeşitliliğin doğru Instagram gönderi boyutlarını kullanmayı da çok önemli kıldığını unutmayın.

⭐2022 için önerilen Instagram görsel boyutları:

 • Instagram profil resmi boyutu: 110 x 110
 • Instagram fotoğraf boyutları: 1080 x 1080 (kare), 1080 x 566 (yatay), 1080 x 1350 (dikey)
 • Instagram Hikayeleri boyutu: 1080 x 1920
 • Minimum Instagram video boyutları: 600 x 600 (kare), 600 x 315 (yatay), 600 x 750 (dikey), 600 x 700 (Atlı karınca video boyutları)
 • Maksimum Instagram video uzunluğu: 60 saniye
 • Minimum Instagram resim reklam boyutu: 500 piksel genişlik
 • Instagram fotoğrafı küçük resimleri: 161 x 161
 • Instagram reklamları boyutu: 1080 x 566 piksel (yatay), 1080 x 1080 piksel (kare)
 • Instagram IGTV video boyutu: 1080 x 1920

Profesyonel ipucu:  

Facebook ve Instagram’da (hem organik hem de ücretli) gönderi yayınlarken kare ve dikey biçimleri kullanmanızı öneririz. Neden? Çünkü bu, çoğu insan bu kanallara göz atmak için telefonunu kullandığından, özet akışlarında kapladığınız alanı en üst düzeye çıkarır.

Instagram’ın görseller üzerinde çalışan bir platform olması , Instagram post boyutu olan görüntü boyutu büyük bir fark yaratıyor. Ancak Instagram profillerinde belirli kapak fotoğrafları yoktur. Instagram kapak fotoğrafınız, profilinizde paylaştığınız çeşitli resimlerle oluşturulabilir.

 • Profil fotoğrafı boyutu: 110 x 110 piksel
 • Fotoğraf boyutu: 1080 x 1080 piksel
 • Fotoğraf küçük resmi: 161 x 161 piksel
 • Ana sayfada 110 x 110 pikselde görünür
 • Instagram yardım merkezinde daha fazla bilgi bulun

Not : En iyi sonuçlar için en boy oranı 1.91: 1 ile 4: 5 arasında olan en az 1080 piksel genişliğinde bir fotoğraf yükleyin.

⭐3. Twitter Resim Boyutları

Twitter Resim Boyutları
Twitter Resim Boyutları

Özlü gözlemlerinizin Twitter’da fark edilmeniz için yeterli olduğu günler geride kaldı . Resimli tweetler  , olmayanlara göre % 150 daha fazla retweetleniyor . Burada hızlı hareket eden bir haber akışında öne çıkmak için çarpıcı görüntülere ihtiyacınız var. Okunması kolay ancak bilgi dolu infografikler, markaların katılımı artırmak için kullanabileceği görsel taktiklerden biridir.

Twitter arka plan resimlerine ait ölçüler ile, twitter kapak fotoğraflarının en güzel en ideal ölçülerini sizler için sunduk.

⭐2022 için önerilen Twitter görsel boyutları:

 • Twitter profil resmi boyutu: 400 x 400
 • Twitter başlık boyutu: 1500 x 500
 • Twitter gönderisi resim boyutu: 1024 x 512
 • Twitter kartı resim boyutu: 1200 x 628
 • Twitter video boyutu: 720 x 720 (kare), 1280 x 720 (yatay), 720 x 1280 (dikey)
 • Maksimum Twitter video uzunluğu: 140 saniye
 • Twitter reklam boyutu (resim): 800 x 428
 • Twitter reklam boyutu (video): 720 x 720 (kare), 1280 x 720 (yatay), 720 x 1280 (dikey)

Twitter, en iyi sosyal medya ağlarından biri olarak bilinir. Müşteriler bunu markaları tartışmak için sıklıkla kullanır. Ayrıca, sayfanızın öne çıkmasını sağlamak için Twitter kapak fotoğrafınızın profil fotoğrafınızdan daha büyük ve farklı olması gerekir.

Twitter profil resminiz kimliğiniz olacak! Her Tweet attığınızda ana sayfanızda ve takipçilerinizin Twitter akışında görünecektir. Bu yüzden profil resminiz çekici olmalı.

Profesyonel ipucu: Daha az çabayla maksimum çekiş gücü elde etmek için Twitter planlama aracını düşünün !

Tıpkı diğer sosyal ağlardaki kapak fotoğrafınız gibi, Twitter başlık resminiz de markalaşma fırsatınızdır . Pazarlama mesajınızın ve şirket sloganınızın görünüm ve tarzını uyumlu hale getirmek için başlık resminizi kullanın.

 • Twitter profil resmi boyutu: 400 x 400 piksel (dosya boyutu 2 MB’den küçük olmalıdır)
 • Twitter kapak fotoğrafı boyutu: 1500 x 500 piksel (dosya boyutu 5 MB’tan küçük olmalıdır)
 • Paylaşılan görüntü: 900 x 450 piksel
 • Yayın içi fotoğraf boyutu: 440 x 220 piksel
 • Dosya boyutu: 10 MB (maks.)
 • Önerilen dosya türü: JPG, GIF veya PNG dosyası
 • Tek seferde 4 resme kadar tweet atabilirsiniz
 • Twitter yardım merkezinde daha fazla bilgi bulun

Not : Önerilen boyutlara sahip bir başlık resmi kullanıyorsanız ve parçalarının kırpıldığını fark ederseniz, üstte ve altta 60 piksel kırpılabilir.

⭐4. LinkedIn Resim Boyutları

LinkedIn Resim Boyutları
LinkedIn Resim Boyutları

Pek çok şirket, LinkedIn’in profillerinizin diğerlerinin vay faktörüne ihtiyaç duymadığı mülayim profesyonel ağ olduğu hatasına düşüyor. Marka sadakati ve netliğinin buradaki en önemli unsurlar olduğu doğru olsa da, güzel bir şekilde ortaya konan LinkedIn profili, markanız için paha biçilmez bir varlık ve arama kartıdır .

Parlak, maksimum çözünürlüklü resimleri hedefleyin. İşe alma bir hedefse, imaj gayrimenkulünüzü şirketinizin en iyi yanını göstermek için kullanın.

⭐2022 için önerilen LinkedIn görsel boyutları:

Şirket sayfaları:

 • LinkedIn şirket logosu boyutu: 300 x 300
 • LinkedIn kapak fotoğrafı boyutu: 1536 x 768
 • LinkedIn Dinamik Reklamlar boyutu: 100 x 100 (şirket logosu)
 • LinkedIn Sponsorlu İçerik görsel boyutu: 1200 x 627
 • LinkedIn Hero görsel boyutu: 1128 x 376
 • LinkedIn Business Banner resmi: 646 x 220

Kişisel sayfalar:

 • LinkedIn profil resmi boyutu: 400 x 400
 • LinkedIn arka plan fotoğrafı boyutu: 1584 x 396
 • LinkedIn gönderisi resim boyutu: 1200 x 1200 (masaüstü) 1200 x 628 (mobil)
 • LinkedIn bağlantısı gönderi boyutu: 1200 x 628
 • LinkedIn video boyutu: 256 x 144 (minimum) – 4096 x 2304 (maksimum)
 • Maksimum LinkedIn video uzunluğu: 10 dakika

LinkedIn, en büyük profesyonel ağ olarak bilinir. Diğer sosyal ağların trafik ve müşteri için iyi itici güçler olabileceği yerlerde LinkedIn, hem B2B hem de işverenlerin endüstri liderleriyle bağlantı kurması için harika bir yerdir.

Başlık resminizin yanı sıra kapak resminizde işletmeniz ve markanızla ilgili en alakalı şeyleri vurguladığınızdan emin olun . Bu ağdan doğru şekilde yararlanarak, daha fazla profesyonelle bağlantı kurabilir ve etkileşim kurabilirsiniz. Yaratıcı görüntülere sahip olmak, fark edilme şansınızı artırır. Ağınızı fırlatmak için çeşitli LinkedIn planlama araçlarından yardım alın !

 • Kişisel profil:
  Profil fotoğrafı: 400 x 400 piksel
  Kapak resmi: 1584 x 396 piksel
  En boy oranı:  4: 1
 • Şirket sayfası:
  Logo boyutu: 300 x 300 piksel (min); 400 x 400 piksel (maks.); Dosya boyutu: 4 MB (maks.)
  Kapak resmi: 1584 x 768 piksel
 • Blog gönderisi resmi: 1350 x 440 piksel
 • Dosya boyutu: 10 MB (maks.)
 • Desteklenen dosya türü:   JPG, GIF veya PNG
 • LinkedIn yardım merkezinde daha fazla bilgi bulun

Not: LinkedIn’de profil fotoğrafı olan üyeler, olmayan üyelere göre 14 kat daha fazla profil görüntülemesi alabilir. Uyarıyı dikkate alın!

⭐5. YouTube Resim Boyutları

Youtube görsel boyutları
Youtube görsel boyutları

YouTube, 2019’dan beri işletmelerin video içeriğini paylaştığı en popüler ikinci sosyal medya kanalı oldu. Pazarlamacıların artık bu kanalda her zamankinden daha iyi performans göstermesi için video gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Videonun çözünürlüğü ve uzunluğu oldukça (son derece) önemli olsa da, izleyicilerin dikkatini çekildikleri andan itibaren çekmek için profil resminizin boyutu, kanalın kapak resmi vb. Gibi küçük ayrıntılara da dikkat etmeniz gerekir. YouTube sayfanıza gidin.

⭐2022 için önerilen Youtube görsel boyutları:

 • YouTube Kanalı kapak resmi: 2560 x 1440 piksel (masaüstü) ve 1546 x 423 piksel (akıllı telefonlar)
 • YouTube Görüntülü reklamlar: 300 x 250
 • YouTube Yer paylaşımlı reklamlar: 480 x 60
 • YouTube Tamamlayıcı banner reklamlar: 300 x 250 piksel
 • YouTube Atlanabilir video reklam uzunluğu: 6 – 20 saniye
 • YouTube Atlanamayan video reklam uzunluğu: 12 saniye ila 3 dakika (30 saniye önerilir)
 • YouTube Bumper video reklam uzunluğu: 6 saniye
 • YouTube Standart videosu: 1280 x 760piksel

İnternet kullanan insanların neredeyse üçte biri YouTube kullanıcısı ve ayrıca günlük 30 milyon ziyaretçi var. Çekici bir kapak fotoğrafına ve kanala sahip olmak ezber bozabilir!

Görsel içeriğe daha fazla odaklandığınızda, videolarınızı çok daha doğru hale getirmeniz gerekir. Bunun için videonuzun görsel olarak ses getirmesi için bir yükleme boyutu da tanımlanmalıdır.

 • Kanal kapak fotoğrafı: 2560 x 1440 piksel
 • Kanal simgesi: 800 x 800 piksel
 • Video yüklemeleri: 16: 9 oranı
  Sabit oran ile videonuzu aşağıdaki gibi çeşitli çözünürlüklerde yükleyebilirsiniz;
  4K – 3840 x 2160 piksel
  2K – 2560 x 1440 piksel
  1080p (HD) – 1920 x 1080 piksel
  720p (HD) – 1280 x 720 piksel
  480p – 854 x 480 piksel
  360p – 640 x 360 piksel
  240p – 426 x 240 piksel
  144p – 256 x 144 piksel

20 GB’tan büyük dosyaları yükleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümünü kullandığınızdan emin olun. YouTube’a yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyutu 128 GB’tır.

Umarım bu yönergeler görsel içeriğinizin mükemmel görünmesine yardımcı olur ve daha fazla etkileşim sağlar.

⭐6. Pinterest Görsel Boyutları

Pinterest görsel boyutları
Pinterest görsel boyutları

Pinterest tamamen görsellerle ilgilidir. Trendleri keşfetmek ve ilham bulmak için her ay yaklaşık 250 milyon kişi Pinterest kullanıyor. Pinterest resimleri söz konusu olduğunda, bu format geniş resimler yerine uzun resimlere uyacak şekilde tasarlandığından dikey düşünmeniz gerekir.

⭐2022 için önerilen Pinterest görsel boyutları:

 • Pinterest Profil resmi: 165 x 165
 • Pinterest Panosu Görüntüsü görseli: 222 x 150
 • Pinterest Standart Pin boyutu: Dikey resimler 1000 x 1500
 • Pinterest Video özellikleri: kare (1: 1) veya dikey (2: 3, 9:16) Uzunluk: Minimum 4 saniye, maksimum 15 dakika
 • Pinterest Tanıtım Videosu: kare (1: 1) veya geniş ekran (16: 9) Uzunluk: Minimum 4 saniye, maksimum 15 dakika
 • Pinterest Tanıtılan atlı karıncalar: Döngü başına 2-5 resim, en boy oranı: 1: 1 veya 2: 3

Pinterest, sitenize yönlendirme trafiği çekmek için harika bir platformdur. Trafiği yönlendiren tutarlılığı korumak için sosyal medya otomasyon araçlarını kullanmanız gerekir . Ancak, Pinterest sayfanızı düzenli olarak optimize etmeniz ve panolar ve pimler için uygun görüntü boyutlarını kullanmanız da çok önemlidir.

Bir Pinterest profil resmi, Facebook veya Twitter profil resimleri kadar önemli olmayabilir. Ancak yine de güzel bir tane kullanmanız gerekiyor. Pinterest’teki profil resminiz size veya markanıza yakından bağlı olmalıdır. Sonuçta, panonuza veya pimlerinize gelen herkes profilinize de göz atacaktır.

 • Profil görseli: 165 x 165 piksel
 • Pim boyutu: 236 piksel x Ayarlanabilir Yükseklik; Dikey pimler için 2: 3 oran (önerilir)
 • Kart görüntü boyutu: 222 x 150 piksel
 • Desteklenen dosya türü: Profil resimleri için JPG ve PNG
 • Pinterest yardım merkezinde daha fazla bilgi bulun

Not : Pinner’ların% 93’ü, satın alma planlamak veya yapmak için Pinterest’i kullanıyor. Pinterest’ten en iyi şekilde yararlanmak için doğru görsellerden yararlanın.

⭐7- Tik Tok Görsel Boyutları

Tik Tok görsel boyutları
Tik Tok görsel boyutları

Tik Tok, insanların peşinden koştuğu en son video paylaşım uygulaması. Sadece insanlar değil, markalar da yeni kitlelerin ilgisini çekmek ve onlara ulaşmak için çoğunluğa sıçradı. Tik Tok’a video yüklemek için pek çok seçenek veya format olmasa da, markaların uygulamayla denemeden önce temel bilgilerden haberdar olması gerekir.

⭐2022 için önerilen Tik Tok görsel boyutları:

 • Tik Tok Video uzunluğu: 1080 x 1920, maksimum 15 saniye önerilir.
 • Tik Tok Profil fotoğrafı 200 x 200

⭐8. Tumblr Resim Boyutları

Tumblr görsel boyutları
Tumblr görsel boyutları

Tumblr, kullanıcıların istedikleri her şeyi kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan özelleştirilebilir bir sosyal ağdır . Tumblr’ın profil fotoğrafı site genelinde sık görünmese de, sayfa düzeninize uygun bir resim seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Resimlerinizi belirtilen Tumblr banner boyutunda ve daha fazlasında optimize ederek erişiminizi en üst düzeye çıkarın.

 • Profil fotoğrafı boyutu: 128 x 128 piksel
 • Resim gönderisi: 500 x 750 piksel
 • JPG, GIF, PNG veya BMP resmi önerilir
 • Resim 10MB’yi aşamaz
 • Animasyonlu GIF’ler 1 MB’nin altında ve en fazla 500 piksel olmalıdır
 • Tumblr yardım merkezinde daha fazla bilgi bulun

Not : Tumblr için, resim dosya boyutunuzun 10 MB’ı geçmediğinden emin olun.

⭐Sosyal Medya Resim Boyutları ile ilgli Sıkça Sorulan Sorular

sık sorulan sorular
sık sorulan sorular

Sosyal medya görselleri ne boyutta olmalı?

⭐🌟Tüm sosyal medya platformları için tüm resim boyutları

 • Facebook Görsel Boyutu – 1200 x 628 piksel
 • Twitter Resim Boyutu – 900 x 450 piksel
 • Instagram Boyutu – 1080 x 1080 piksel
 • LinkedIn Boyutu – 1350 x 440 piksel
 • Pinterest Boyutu – Pin boyutu: 236 piksel x Ayarlanabilir Yükseklik; Dikey iğneler için 2: 3 oranı (önerilen) Kart görüntü boyutu: 222 x 150 piksel
 • Snapchat Boyutu – 1080 x 1920 piksel
 • Tumblr Boyutu – 500 x 750 piksel

⭐🌟Facebook gönderisinin resim boyutları Ne olmalıdır?

Facebook Görsel Boyutu 1200 x 628 piksel olmalıdır. Daha iyi sonuçlar için resimlerinizi 100 Kb’nin altındaki JPEG formatında yükleyin. Ayrıca metin içeren resimler (örneğin marka logosu) bir PNG dosyası olarak gönderilmelidir.

⭐2022’de kullanılacak en iyi sosyal medya görsel boyutları için şablonlar edinin

En sevdiğiniz sosyal ağlarda kendinize biraz zaman ve güçlük çekmek mi istiyorsunuz? Ardından aşağıdaki Photoshop şablonlarını indirin.

Bu şablonları, sosyal medya için görsellerinizi boyutlandırırken tahminde bulunmanıza yardımcı olacak hile sayfaları olarak düşünün. Bunları kullanmak, resimlerinizin istenmeyen kırpma veya çözünürlük sorunları olmadan en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.

Her biri, en popüler ağların her biri için önerdiğimiz sosyal medya resim boyutlarına sahiptir. Aşağıdaki bağlantıyı takip ederek hepsini tek bir .zip dosyasında indirebilirsiniz.

Bonus olarak, .zip dosyasında pdf olarak önerilen ve minimum sosyal medya resim boyutları hakkında ekstra ayrıntılara sahibiz.

.Zip dosyasına sahip olduğunuzda, dahil edilen .psd dosyalarını Photoshop’a yüklemeniz yeterlidir. Oradan, boyutlandırılmasını istediğiniz görüntüyü uygun resim boyutları şablon alanına bırakmanız yeterlidir.

Resim boyutları BONUS:

En iyi Sosyal Medya Resim Boyutları Şablonlarını indirin: Tıklayınız

 

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

İnstagram Gizli Profil Görmek için tıklayınız

Instagram Video İndirme için tıklayınız

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

İnstagram Hikaye İndirme için tıklayınız

İnstagram Takipçi Arttırmak için tıklayınız

Nasıl Youtuber olunur? Youtube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler? tıklayınız

Ziyaretçiler bunlarıda aradı:

instagram görsel boyutları, sosyal medya resim boyutları,trendyol görsel boyutları, facebook resim boyutları, google resim boyutları, google ads görsel boyutları,güncel sosyal medya resim boyutları, behance resim boyutları,hepsiburada, instagram görsel boyutları 2022,linkedin resim boyutları, mail resim boyutları,pinterest resim boyutları,twitter resim boyutları,twitter görsel boyutları 2022, youtube resim boyutları bip signal telegram kanalı resim boyutları

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

6 Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .