Smart Lock Nedir? Smart Lock Kapatma Nasıl Yapılır?

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Smart Lock Nedir? Smart Lock Kapatma Nasıl Yapılır?

Smart Lock nedir ve nasıl kullanabilirim? Android ve ios cihazımda google smart lock uygulamasını nasıl aktif edebilir, nasıl kapatabilir veya nasıl güncelleyebilirim? sorularının yanıtını vereceğiz.

⭐Google Smart Lock Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Smart Lock
Google Smart Lock

Google Smart Lock nedir? ios ve android telefonlarda nasıl kullanılır? Smart Lock ne işe yarar ve google smart lock kapatmak isteyen kullanıcılar için basit anlatımıyla bir rehber oluştururken resimli anlatımlarla android telefonda Smart Lock nasıl etkinleştirilir? sorusu gibi bir çok soruya yanıt verdik.

Cevap vereceğimiz Başlıklar Şunlardır:

Google Smart Lock nasıl kaldırılır?
Google Smart Lock ne işe yarar?
Google Smart Lock nasıl açılır?
Akıllı Kilit Açma nedir?

⭐Smart Lock nedir?

Akıllı Kilit anlamına gelen Google Smart Lock,  Şifrelerinizi Chrome ve Android genelinde senkronize eder. Şifrelerinizi oturum açtıgınız chrome uygulamasıyla senkronizasyonunu yaparak kullanabilirsiniz. Hem de her yerde… ios veya android telefonalrda Smart Lock kullanımı, güncellemesi ve senkronizasyonu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Google Smart Lock, güvenliğin o kadar önemli olmadığı durumlarda cihazlarınıza çok daha hızlı erişmenizi sağlayan bir özelliktir. Evdeyseniz, telefonunuzu her elinize aldığınızda parolanızı girmek zorunda kalmak istemeyebilirsiniz. Bununla birlikte, trendeyseniz, biraz daha güvenliğe sahip olmak isteyebilirsiniz. Google Smart Lock’u kullanmanın çeşitli yollarına ve Android telefonunuzda veya Chromebook’unuzda nasıl kuracağınıza hızlı bir bakış.

⭐Google Smart Lock Özellikleri

Google Smart Lock’un bunu farklı durumlarda kullanmanıza izin veren çeşitli özellikleri vardır.

Vücut Üzerinde Algılama : Pininizi veya şifrenizi cebinize veya çantanıza geri koymadan önce bir kez girmiş olmanız koşuluyla, Google Smart Lock, geri çıkardığınızda tekrar girmenizi gerektirmez.

Güvenilen Cihazlar : Bu seçeneği seçerseniz güvenilecek Bluetooth cihazlarını seçebilirsiniz. Bu, telefonunuz bu cihazlara bağlandığında, girmek için şifrenizi girmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Güvenilen Yerler : Bu seçenek, güvenilecek bir konum ayarlamanızı gerektirecektir. Bu, eviniz veya ofisiniz olabilir ve oradayken şifrenizi girmeniz gerekmez.

Voice Match ve Güvenilen Yüz : Bu iki seçenek aşamalı olarak kaldırılıyor ve gerçekten yalnızca çok daha eski Android cihazlarda mevcut. Bununla birlikte, temelde, telefonunuzu bir şifre olmadan kullanmanıza izin vermek için sesinizi veya yüzünüzü ipucu olarak ayarlamanıza izin vererek çalışırlar. Ses eşleştirme seçeneği, telefonunuzu her zaman tam olarak açık bırakmaz, ancak cihazınızın bazı özelliklerine erişmenize izin verir.

⭐Android Telefonlarda Google Smart Lock Nasıl Kurulur?

Android Google Smart Lock
Android Google Smart Lock

Google Smart Lock’u Android cihazınızda kullanmak kolaydır ve yalnızca cihazınızda zaten bir şifre veya başka bir ekran kilidinin ayarlanmış olmasını gerektirir. Ardından şu adımları izleyin:

 1. Cihazınızın ayarlarına gidin.
 2. Güvenlik ve konuma gidin ve ardından Akıllı Kilit’i seçin.
 3. Parolanızı veya başka bir ekran kilidini girin.
 4. Üzerinizde olduğunu algılama, Güvenilen yerler veya Güvenilen cihazlar’ı seçin.
 5. Güvenilen Yeri seçtiyseniz, olmasını istediğiniz yeri ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

⭐Chromebook’ta Google Smart Lock nasıl kullanılır?

Chromebook Google Smart Lock
Chromebook Google Smart Lock

Google Smart Lock, Chromebook’larda biraz farklı çalışır ve yalnızca Android cihazınıza bağlayarak kilidini açmanıza olanak tanır. Çalışması için her iki cihazda da Google Hesabınızda oturum açmanız ve Chrome OS 71 veya daha yenisine ve Android L-MR1 veya daha yenisine sahip olmanız gerekir. Oturum açıp güncelledikten sonra, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Chromebook’unuzun ekranının sağ alt kısmından saati seçin.
 2. Ayarları tıklayın.
 3. Bağlı cihazlar altında Android cihazınızı seçin ve ardından kurulum düğmesine basın.
 4. Parolanızı girin ve ekrandaki talimatları izleyin.
 5. Telefonunuza onay mesajını aldıktan sonra, “etkin” altında açmak istediğiniz seçenekleri seçin.
 6. Kurulumu tamamlamak için diğer talimatları izleyin.

⭐Google Smart Lock’un Artıları ve Eksileri

Google Smart Lock, cihazlarınıza hızlı bir şekilde erişebilmenin yanı sıra, şifreleri cihazlarınız arasında paylaşmanıza da olanak tanıyarak günlük işlerinizi gerçekleştirmenizi daha da kolaylaştırır. Google Smart Lock, ekran kilidi olmadan cihazlarınıza girmeyi kolaylaştırır ve favori web sitelerinize ve uygulamalarınıza hızlı bir şekilde erişmek için şifrelerinizi kaydetmek için bunu kullanabilirsiniz.

Ancak, bunun belirli durumlarda bir güvenlik riski olduğunu unutmayın. Evinizi güvenilir bir yer olarak ayarladıysanız ve evde sadece siz veya aileniz varsa sorun değil. Ancak üzerinizde olduğunu algılama ve güvenilen cihazlar, başkalarının kilitsiz telefonunuza erişmesine potansiyel olarak izin verebilir.

Bu özellik, Google hesabınızdaki ayarlarınıza giderek kapatılacak kadar basittir. Bunu Chromebook’unuzda veya Android cihazınızda önce ayarlara ve ardından Google hesap ayarlarınıza giderek yapabilirsiniz.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

iPhone’dan Android’e Geçiş Rehberi için Tıklayınız

Apple Watch Reset AtmaApple Watch Nasıl Sıfırlanır

WhatsApp Kaybolan Mesajları Aktif Etme

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

1 Yorum

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .