Site Dışı SEO (Dış SEO) Nedir ve Nasıl Yapılır?

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Site Dışı SEO (Dış SEO) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Site Dışı SEO (Dış SEO) nedir ve nasıl Yapılır? Site Dışı SEO teknikleri nelerdir? nasıl yapılır? 2022 için Site Dışı SEO Teknikleri, aktiviteleri, kontrol listesi ve faktörlerin Listesini sizlere sunacağız.

Site Dışı SEO (Dış SEO) Nedir ve Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt vereceğiz. 2022 yılında arama motorlarında web sayfalarınızı optimize etmek için en iyi Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO tekniklerini, aktivitelerini, kontrol listesini ve faktörleri arıyorsanız doğru kaynaktasınız.

2022 Site Dışı SEO (Dış SEO) nedir ve nasıl Yapılır? Site Dışı SEO teknikleri nelerdir? nasıl yapılır? 2022 için Site Dışı SEO Teknikleri, aktiviteleri, kontrol listesi ve faktörlerin Listesi

Bu yazıda, tüm Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO tekniklerini, aktivitelerini, kontrol listesini ve faktörleri açıklayacağız. Bu teknikler, bağlantı kurma kaynakları, artan organik trafik ve 2022’de organik trafiği artırmak için kullanabileceğiniz site dışı optimizasyon ipuçları hakkında her şeyi bilmenize yardımcı olacaktır.

Teknik SEO Checklist, Kontrol Listesi için tıklayınız

SEO’ya yeni başlayan veya dijital pazarlama stajyeriyseniz, daha iyi arama sonuçları elde etmek için en iyi sayfa içi SEO teknikleri 2022 ve en iyi sayfa içi SEO faktörleri 2022 hakkındaki yazımızı öğrenmenizi rica ederiz . Bu gönderiler, kullanıcı arayüzü, kullanıcı deneyimi ve web performans optimizasyonu hakkında her şeyi öğrenmenize izin verecektir.

Site İçi SEO Nedir? Nasıl Yapılır? İç Seo Rehberi için tıklayınız

✅Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO nedir?

Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO, organik trafiği artırmak için site dışı web sayfalarını arama motorlarında optimize etmek için gerçekleştirdiğimiz tüm teknikleri ifade eder.

Sayfa içi optimizasyonun aksine, Site Dışı SEO (Dış SEO) optimizasyon, web sayfanızın sınırları dışında yapabileceğiniz eylemler için geçerlidir. En önemli eylemler aşağıda belirtilmiştir:

 1. Link Oluşturma
 2. Sosyal Medya Yönetimi
 3. Sosyal Medya Katılımı
 4. İçerik geliştirme
 5. Marka İfadeleri
 6. Blog Yönetimi

Çok sayıda SEO uzmanı, site dışı SEO’ya bağlantı kurma teknikleriyle katılır, ancak bu sadece bu değildir. Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO, bir web sayfasının dışında yaptığımız kurallar bütünüdür.

Esas olarak, yüksek etki alanı otoritesi geri bağlantıları oluşturmak ve bir web sayfasının Google, Yahoo ve Bing gibi en iyi arama motorlarında sıralamasını iyileştirmek anlamına gelir.

✅Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO Neden Önemlidir?

Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO, arama motoru optimizasyonunun önemli bir parçasıdır. Arama motorları, arama yapan kişiye en faydalı sonuçları sunacak bir plan yapmak için onlarca yıldır çalışıyor.

Yüksek kaliteli içeriğe ve yararlı bilgilere sahip bir web sitesi, diğer web sayfalarından öneriler almaya daha uygundur. Daha fazla geri bağlantı almak için web sayfalarınızı daha bilgilendirici hale getirin.

Sosyal medya sitelerinde de fark edilmiş olmak mümkündür ve benzer düşünen kullanıcıların alanlarıyla yer imlerine eklenmeye ve dağıtılmaya daha yatkındır.

✅Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO’nun Faydaları Nelerdir?

Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO’nun çeşitli faydaları vardır, bunlardan bazılarını aşağıda listeleyeceğiz:

 1. Arama Sıralamasında Artış : Bu süreç, web sayfalarınızın arama motoru sonuç sayfalarında görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olacaktır.
 2. Organik Trafikte Artış : Web sayfalarınız arama motorlarında daha üst sıralarda yer aldığında, daha fazla organik trafik elde edeceksiniz.
 3. Potansiyel Müşteri Oluşturmada Artış : Web sayfalarınız yüksek organik trafik aldığında, işiniz için daha fazla potansiyel müşteri elde edeceksiniz.
 4. Marka Bilincinde Artış : Web sayfanıza daha fazla trafik çektiğinizde, markanız daha fazla alıcı tarafından fark edilecektir.
 5. Alan Otoritesinde Artış : Bu işlem, sayfalarınıza işaret eden daha kaliteli geri bağlantılar almanıza yardımcı olacaktır. Geri bağlantılar, web sitenizin etki alanı otoritesini artırmanıza yardımcı olacaktır. Domain Authority, bir sitenin değerini arama motorlarının kalbinde gösteren 0 ile 100 arasında bir sayıdır.
 6. İndekslemede Artış : Bu süreç, daha yüksek DA DoFollow geri bağlantıları elde etmenize yardımcı olacak, bu geri bağlantılar web sayfalarınızın arama motorları tarafından hızlı bir şekilde indekslenmesine yardımcı olacaktır.

✅2022 için Site Dışı SEO (Dış SEO) Teknikleri, Faaliyetleri, Kontrol Listesi ve Faktörler

Şimdi, web sayfalarınızı arama motorlarında daha üst sıralara yerleştirmek için 2022’de yapılacak en iyi Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO tekniklerini, faktörlerini, etkinliklerini ve kontrol listesini tartışacağız. Lütfen en iyi arama motoru optimizasyonu faktörlerine bir göz atın:

iç seo dış seo
iç seo dış seo

✅Paylaşılabilir İçerik Oluşturun

Daha fazla trafik ve daha fazla referans almak için her zaman yüksek kaliteli ve daha bilgilendirici içerik yayınlamaya çalışın.

Yararlı bilgiler içeren içerik, referans olarak daha fazla geri bağlantı, sosyal medyada daha fazla paylaşım ve yer imi sitelerinde daha fazla yer imi alacaktır.

✅Kaliteli Sosyal Sinyalleri Elde Edin

Sosyal sinyaller, arama motorları tarafından görüldüğü gibi bir web sayfasının ortak paylaşımlarına, beğenilerine ve genel sosyal medya görünürlüğüne işaret eder.

Bu eylemler, bir sayfanın organik arama sıralamasına eklenir ve geri bağlantılarla ilgili farklı bir alıntı biçimi olarak kabul edilir.

✅Markanız İçin Bir Blog Başlatın

Markanız için bir blog başlatabilirsiniz. Blog, işletme sahiplerinin daha fazla müşteriye ulaşması ve onlarla etkileşim kurması için bir yoldur. Blog oluşturma, yayıncıların arama motorlarından daha fazla trafik elde etmesine yardımcı olur.

Web sitenizde bir blog geliştirmek için WordPress’i kullanabilirsiniz. WordPress, dünyadaki en popüler CMS’dir. Bir ankete göre, 75.000.000 site WordPress’te çalışıyor.

✅Blog Pazarlama

Blogunuzu başlattıktan ve bazı makaleler yayınladıktan sonra, blogunuzu çeşitli dijital kanallar aracılığıyla tanıtmaya başlayın.

Gönderilerinizi sosyal medya ağlarında, sosyal yer imi sitelerinde paylaşın ve blog yorumlarında blogunuzdan bahsedin.

✅Blog Dizini Gönderimi

Blogunuzu farklı blog dizinleri web sitelerine gönderin. Bu blog dizinleri, blogunuza yönlendiren kaliteli geri bağlantıların yanı sıra daha fazla yönlendirme trafiği elde etmenize yardımcı olacaktır.

✅Arama Motoru Gönderimi

Onlar tarafından indekslenmek için blogunuzu farklı arama motorlarına bildirin. Arama motoru sunumu, Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO faktörlerinin en güçlü kısımlarından biridir.

Web sitenizi izlemek için Google, Yahoo ve Bing için web yöneticisi araçlarını kullanabilirsiniz. Web yöneticisi araçları, web sitesinin sorunlarını, kapsamını, gelen bağlantıları ve diğer birçok şeyi kontrol etmenize yardımcı olur.

✅Social Bookmarking

Sosyal yer imi, sevdiğiniz veya gelecekte kullanmak istediğiniz web sayfalarının bağlantılarını kaydetmenin, düzenlemenin, paylaşmanın ve organize etmenin bir yoludur.

Sosyal yer imi, yüksek kaliteli geri bağlantılar elde etmenin ve arama motorlarında web sayfalarınızı büyütmenin en iyi yollarından biridir.

✅Sosyal medya pazarlamacılığı

Sosyal medya pazarlaması, sosyal medya ağları aracılığıyla trafik veya farkındalık kazanma yöntemine yol açar. Sosyal sinyaller bir geri bağlantı gibi çalışır.

Twitter, Facebook, LinkedIn ve Pinterest, işletme sahiplerinin organik ve ücretli trafiği hızlı bir şekilde büyütmelerine yardımcı olan en iyi sosyal medya platformlarıdır.

✅Makale Gönderimi

Makale gönderme, makale dizinlerinde yüksek kaliteli ve benzersiz içerik yayınlamanın bir yoludur.

Makale gönderme siteleri, yüksek DA geri bağlantıları elde etmeye yardımcı olur . SEO çalışanlarının çoğunun makale gönderme sitelerini kullanmasının nedeni budur.

✅Blog Yorumları

Blog yorumları, blog yayıncıları ve okuyucular arasındaki bir bağlantıdır. İnsanların belirli bir konu veya makale hakkında ne varsaydığına dair fikir, düşünce veya yargı alışverişinde bulunmanın mükemmel bir yoludur.

Bu yöntem blog yorumcularının web sitelerine trafik getirmesini destekler. Blog yorum siteleri, blogunuzda yayınlanan benzer yayınların bir bağlantısını yerleştirerek geri bağlantılar oluşturmanın harika bir yoludur.

✅Forum Gönderme

Forum gönderimi, forum gönderme sitelerinde birçok kullanıcının gözünden kaçan ileti dizilerini yanıtlama sürecidir. Ayrıca konu başlıklarınızı da gönderebilirsiniz.

Bir ileti dizisine yanıt verdiğinizde, blogunuzda yayınlanan benzer bir çözümün bağlantısını yerleştirmeyi unutmayın. Forum gönderimi, bir web sitesine hedeflenen trafik gönderebilir veya kaliteli geri bağlantılar oluşturmaya yardımcı olabilir.

✅Dizin Gönderimi

Dizin gönderimi, yüksek otorite geri bağlantıları elde etmek için bir web sitesini niş bir kategorideki farklı web dizinlerine sunmanın bir yoludur. Dizin gönderimi biraz Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO’dur.

Yüksek otorite dizin gönderme sitelerini kullanarak, web sitenizin etki alanı otoritesini geliştirebilir ve web sayfalarınızın arama motoru sonuç sayfalarında görünürlüğünü artırabilirsiniz.

✅Fotoğraf paylaşmak

Görüntü paylaşımında ayrıca bilinen fotoğraf paylaşımı ve infografik paylaşımı vardır. Orijinal ve yüksek kaliteli fotoğraflarınızı veya resimlerinizi resim gönderme sitelerine göndermenin yolu budur.

Görüntü paylaşma veya fotoğraf paylaşım sürecini kullanarak, web sayfalarınızın bağlantılarını görüntülerle paylaşarak kaliteli geri bağlantılar elde edebilirsiniz.

✅Video Pazarlama

Video pazarlama, dağıtılmış bir videonun etrafındaki sosyal hareket yoluyla izleyici katılımını artırmanın bir yoludur.

Bazı bilgilendirici videoları farklı video paylaşım platformlarında paylaşarak, yüksek etki alanı yetkisine sahip video paylaşım sitelerinden de kaliteli geri bağlantılar elde edebilirsiniz.

✅Link Baiting

Simply Link Baiting, diğer içerik üreticilerinin ona bağlanmasını sağlamak için hazırlanmış içeriğin kullanılmasıdır. Link yemleme, Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO’nun temel parçalarından biridir.

Link Baiting yöntemi, SEO çalışanlarının kaliteli geri bağlantılar oluşturmasına ve web sayfalarını arama motoru sonuç sayfalarında tanıtmasına yardımcı olur.

✅Marka İfadeleri

Markadan bahsedilmesi, bir markadan veya sektörden çevrimiçi olarak sosyal gönderiler, bloglar, makaleler veya içeriğin farklı bir bölümünde bahsedildiği bir örnektir.

Markalar daha uzun süre güvenlidir ve kullanıcılar tarafından alınması beklenir ve bu değişiklikler daha eğlenceli kullanıcı bilgisine dönüşür.

✅2022 için Site Dışı SEO Teknikleri, Aktiviteleri, Kontrol Listesi ve Faktörlerin Listesi

Şimdi, en iyi Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO tekniklerini, faktörlerini, aktivitelerini, ipuçlarını ve 2022’de web sayfalarınızı arama motorlarında daha yükseğe çıkarmak için kullanılacak kontrol listesini listeleyeceğiz.

En iyi arama motoru optimizasyonu faaliyetlerine bir göz atın:

 1. Paylaşılabilir İçerik Oluşturun
 2. Kaliteli Sosyal Sinyalleri Elde Edin
 3. Markanız İçin Bir Blog Başlatın
 4. Blog Pazarlama
 5. Blog Dizini Gönderimi
 6. Arama Motoru Gönderimi
 7. Social Bookmarking
 8. Sosyal medya pazarlamacılığı
 9. Makale Gönderimi
 10. Blog Yorumları
 11. Forum Gönderme
 12. Dizin Gönderimi
 13. Fotoğraf paylaşmak
 14. Video Pazarlama
 15. Link Baiting
 16. Marka İfadeleri

✅Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO Teknikleri: Sonuç

Site Dışı SEO (Dış SEO) SEO teknikleri, sayfa içi SEO teknikleri kadar önemlidir . Sayfalarınızı arama motorlarında daha üst sıralara çıkarmak istiyorsanız, her iki SEO türünü de dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir.

Geri bağlantılar oluştururken, 2022’de bunlardan daha iyi arama sonuçları almak için yüksek etki alanı otoritesini ve PageRank web sitelerini veya çok sayıda organik trafiğe sahip blogları bulmaya çalışmanızı öneririz.

Yüksek etki alanı otoritesinden ve PageRank web sitelerinden veya bloglardan geri bağlantılar almak biraz zordur, ancak bu geri bağlantılar, web sayfalarınızı arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda sıralamak için daha değerlidir.

✅Dış SEO Teknikleri nelerdir?

Dış SEO Teknikleri Link Oluşturma Sosyal Medya Yönetimi Sosyal Medya Katılımı İçerik geliştirme Marka İfadeleri Blog Yönetiminden oluşur.

✅Site Dışı SEO çalışmaları Nelerdir

Site Dışı SEO çalışmalarını bu yazımızda detaylandırdık. Yönergeleri izleyerek sizlerde seo çalışmalarına hız verebilirsiniz.

✅En etkili dış seo

En etkili dış seo, arama motorları ve google yönergelerini etkili bir şekilde kullanarak siteleri google nazarında sevilen ve ilk sıralara çıkarılan seo çeşididir.

✅Etkili dış seo teknikleri

Etkili dış seo tekniklerini sizler için bu blog yazımızda paylaştık Sizlerde Etkili dış seo tekniklerini kullanarak arama motorları tarafından sevilen siteler yapabilirsiniz.

✅Çok etkili dış seo

Dış seo uzmanı kişilerin google ve arama motorları tarafından sevilen ve ilk sayfa ilk sıralara kadar yükselen çalışmaların etkisine denir. Yapılan çalışmalar sürekli arama motorların sevdiği tekniklerle yapıldığı için çok etkili seo yapıldığı içindir.

✅Garantili dış seo nedir

Dış seoda google ve arma motorları tarafından ilk sayfa il sıralarda yer bulabilen, çalışmalarıyla bunu kanıtlayan kişilerin deyimiyle garanti sunarak verdiği hizmettir.

✅Garantili dış seo fiyatları

Garantili dış seo fiyatları, kalıcılık, otoriter ve profesyonel çalışanalrla mümkündür Kişiden kişiye ve ajanstan ajansa değişmektedir. Muhakkak referans isteyerek çalışmalar yaptırınız.

✅Garantili dış seo yapanlar

Garantili dış seo yapanlar, sektörde kendini ispat etmiş ve gerçekten google altyapısına uyumlu referanslı ve profesyonel çalışmakla mümkündür. Uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

✅Google dış seo nasıl yapılır

Google yönergeleri, ve güncel google altyapı güncellemelerini takip etmek dış seonun vazgeçilmezidir.Bunun için muhakkak profesyonel bir destek almalısınız

✅Google 1. sayfa dış seo nasıl yapılır

Google 1. sayfa 1. sırada olmak herkesin hayali. Google yönergelerini takip eden uygulayan ve kullanıcı odaklı olmak sizi google 1. sayfa hatta 1. sıraya yükseltebilecektir. Bunun içinsitemizden hizmet satın alabilirsiniz.

✅Link Baiting nedir

Link Bait , diğer web sitelerinin siz sormanıza gerek kalmadan doğal olarak ona referans vermesi / bağlanması için web sitenizde değerli içerik sağlıyor

Bunları da Okuyabilirsiniz…

Site İçi SEO Nedir? Nasıl Yapılır? İç Seo Rehberi için tıklayınız

En İyi Backlink Alma Yöntemleri

SEO Uyumlu Resim Optimizasyonu

Seo Uyumlu Makale Yazımı

En İyi Site içi SEO Kriterleri Rehberi

Ücretsiz SEO Analiz Araçları

En İyi 5 Anahtar Kelime Araştırma Aracı

WordPress Squirrly SEO Eklentisi

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

1 Yorum

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .