Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır?Signal Tüm Özellikleri

  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Makale detayı
Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır?Signal Tüm Özellikleri
Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? signal indirmek isteyenler için alternatif full pro versiyon indirme linkleri ile birlikte Signal uygulaması tüm özelliklerini bu yazımızda ele alacağız.  Signal Gizli Mesajlaşma uygulaması son günlerde epey popüler olmaya başladı. Gerek gizlilik gerekse özellikleri bakımından bir çok uygulamayı geride bırakacak bir yapıya sahip. Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Signal kimin, güvenli mi gibi sorularda haliyle sıkça sorulan ve merak edilen konular arasında. Signal uygulaması nasıl kullanılır sorusuna yanıt verirken, Signal uygulaması kime ait olduğuna dair bilgilerde vermekteyiz. Signal uygulaması ekşi sözlük, donanımhaber,r10 gibi platformlarda da sıkça tartışılan bir uygulama olarak giderek popülerliğini korumaktadır. Signal çevrimiçi mesajlaşma uygulaması ile Messenger ve internet tarayıcısı ile girilebilecek şekilde yapılandırılan Signal web uygulamasını da rahatlıkla kullanabilecek şekilde tasarlandı.

✅Signal Uygulaması

Signal, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp’ın beğenileri kadar iyi bilinmeyebilir – henüz – ancak bazı mükemmel özelliklere, harika gizlilik seçeneklerine sahiptir ve çok az kullanıcı verisi toplar. Bu, Signal hakkında bilmeniz gereken her şey, nasıl çalıştığı, nasıl kurduğunuz, hangi özellikleri sunduğu ve başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve püf noktaları.
signal sohbet uygulaması
signal sohbet uygulaması

Signal nasıl çalışır?

Signal, tüm konuşmalarınızı güvende tutmak için açık kaynak Signal Protokolü tarafından desteklenen uçtan uca şifreleme kullanır. Başka bir deyişle, şirket mesajlarınızı okuyamıyor veya aramalarınızı dinleyemiyor ve kimsenin de okuyamayacağını söylüyor. Reklam yok ve izleyici yok ve şirket başka herhangi bir şirkete bağlı değil, hiçbir zaman bir şirket tarafından satın alınamaz – WhatsApp’ın sahibi Facebook, ancak Signal asla olamaz. Bunun yerine, hibeler ve bağışlarla desteklenen kalkınma ile bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluştur.
signal uygulaması
signal uygulaması

Signal Uygulaması Özellikleri

Signal, bir mesajlaşma uygulamasından beklediğiniz çoğu şeyin yanı sıra daha fazlasını yapmanızı sağlar. WhatsApp gibi rakip uygulamalarda olduğu gibi, uygulamayı ücretsiz olarak metin mesajları, sesli mesajlar, fotoğraflar, videolar, GIF’ler, kişiler, konum ve dosyalar göndermek için kullanabilirsiniz. Signal uygulaması aracılığıyla sesli arama ve görüntülü arama yapmak, Signal’e sahip diğer kişilerle grup sohbeti başlatmak ve şifreli etiketler göndermek de mümkündür. Evet, sadece etiketler değil, şifreli etiketler. Tipik olanların yanı sıra başka harika özellikler de var. Örneğin, IP adresinizin açığa çıkmasını önlemek için okundu bilgilerini açabilir veya kapatabilir, yazma göstergelerini açıp kapatabilir, aramaların son aramalar listenizde görünmesini isteyip istemediğinizi seçebilir ve tüm aktarmaları bir Signal sunucusu aracılığıyla seçebilirsiniz, örneğin . Ayrıca, iOS’ta uygulama değiştiricide Signal sohbet ekranının görünmesini engelleme seçeneği de vardır, Screen Lock’u açın, böylece Signal’in ekranının kilidini açmak ve Signal PIN’i gerektiren Kayıt Kilidini açmak için iOS’ta Touch ID, Face ID veya parolanız gerekir. Telefon numaranızı Signal ile tekrar kullanmak için kaydolduğunuzda ayarları yaparsınız. Ve tüm seçenekler bu bile değil. Signal’in ayrıca her sohbet için belirli bir özellik seti vardır. Uçtan uca şifrelemenizin güvenliğini, örneğin belirli bir kişiyle doğrulamak için güvenlik numarasını görüntüleyebilir, ayrıca Kaybolan Mesajlar adlı bir özelliği açabilir ve mesajların okuduktan sonra görünür kalmasını istediğiniz zamanı seçebilirsiniz. WhatsApp’ta da Kaybolan Mesajlar var, ancak yedi günlük bir varsayılanla saati seçemezsiniz. Her sohbet için farklı mesaj sesleri seçmek ve belirli sohbetleri kapatmak da mümkündür – her ikisini de WhatsApp gibi uygulamalarda da yapabilirsiniz.

Signal Uygulaması indir

signal indir
signal indir

Google Play Signal – Gizli Mesajlaşma uygulaması indir

Signal, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca iPad ve Mac‘in yanı sıra Windows ve Linux‘ta da kullanılabilir. Signal uygulamasını ücretsiz indirmek isteyen herkes, Signal uygulamasının en son apk versiyonunu ios market veya android google play marketten indirebilmektedir. İos market hesabından signal indir butonuna tıklayarak signal indirebilir veya google play android marketten signal indir butonuna tıklayarak android apk versiyon signal indirebilir. Signal indirdikten sonra otomatik olarak signal indirme sonrası kendisi kurulumunu yapacaktır. Signal’i iOS veya Android cihazınıza indirdikten sonra, WhatsApp’ta yaptığınız gibi başlamak için telefon numaranızı girmeniz gerekecektir. Ardından, Signal uygulamasına girmeniz gereken bir mesajla numaranızı onaylamak için bir kod alacaksınız. Onaylandıktan sonra, Signal Profilinizi ayarlamanız gerekir – yalnızca bir ad gereklidir ve soyadı isteğe bağlıdır. Bunu takiben, en az dört basamaklı bir PIN oluşturacaksınız – alfanümerik PIN’ler de bir seçenek olarak mevcuttur. Bu PIN, Signal ile saklanan bilgileri şifreli olarak saklar, böylece bunlara yalnızca siz erişebilirsiniz. Profil ayarlarınız ve kişileriniz Signal’i yeniden yüklediğinizde geri yüklenecektir. PIN kodunuzu oluşturduktan sonra, sağ üstte yeni bir mesaj başlatabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Signal Kullanım İpuçları

Signal’in arayüzü sade ve basittir, kullanımı oldukça basittir. Sağ üst köşedeki kalem simgesine dokunarak yeni bir sohbet başlatır ve listeden kişiyi seçersiniz. Signal’e başlamanıza yardımcı olacak diğer bazı kullanışlı ipuçları.

Signal Uygulaması Kaybolan Mesajları Açma 

Bir sohbette gönderilen ve alınan mesajların görüldüklerinde kaybolmasını istiyorsanız, Kaybolan Mesajlar özelliğini açın. Sohbeti açın> Ayarlara erişmek için en üstteki kişi adına dokunun> Kaybolan Mesajları Aç / Kapat> Mesajların kaybolmasını istediğiniz zamanı seçmek için kaydırıcıyı kullanın. Zaman seçenekleri şunlardır: 5 saniye, 10 saniye, 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika, 30 dakika, 1 saat, 6 saat, 12 saat, 1 gün veya 1 hafta.

Signal Uygulaması Okundu Bilgilerini Kapatma

Okundu Bilgilerini kapatmak, bunları tüm sohbetler için kapatır ve gönderilen mesajlarda da görmezsiniz. Signal’i açın> Sol üst köşedeki Hesap simgenize dokunun> Gizlilik> Okundu Bilgilerini Açın.

Signal Uygulaması Yazıyor Göstergelerini Kapatma

Yazma Göstergelerini kapatmak, onları tüm sohbetler için kapatır ve okundu bilgilerinde olduğu gibi, mesajlar yazılırken de onları görmezsiniz. Signal’i açın> Sol üst köşedeki Hesap simgenize dokunun> Gizlilik> Yazma Göstergelerini Açın.

Signal Uygulamasında mesaj silmek

WhatsApp’ta olduğu gibi, gönderildikten sonra bir mesajı silebilirsiniz. Sohbeti açın> Silmek istediğiniz mesaja basın ve basılı tutun> iOS’ta klavyenin üzerindeki çöp kutusu simgesine veya Android’de sağ üstteki çöp kutusu simgesine dokunun.

Signal Uygulaması Pin/Kayıt Kilidini Açma

Kayıt Kilidini açmak, telefon numaranızı Signal’e tekrar kaydetmek için Signal PIN’inizin gerekli olduğu anlamına gelir. Signal PIN kodunuzu unutursanız, yedi gün boyunca hesabınız kilitlenir. Signal’i açın> Sol üst köşedeki Hesap simgenize dokunun> Gizlilik> Kayıt Kilidini Açın.

Signal Uygulamasında iPad/Dizüstü Bilgisayarı Bağlama/Bağlantısını Kaldırma

Signal sohbetlerinizi iPad veya dizüstü bilgisayarınız gibi başka bir cihazda görmek istiyorsanız, Signal’i platforma indirmeniz ve aşağıdaki talimatları izlemeniz gerekir. Signal’i her iki cihazda da açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenize tıklayın> Bağlı Cihazlar> Yeni Cihazı Bağla> QR kodunu tarayın. Bir Bağlı Cihazın bağlantısını kaldırmak için: Signal’i açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenize tıklayın> Bağlı Cihazlar> Sağ üst köşedeki Düzenle’ye dokunun> Bağlantısını kaldırmak istediğiniz cihazı silin.

Signal Uygulaması Karanlık Gece Modun Açma

Signal için üç görünüm seçeneği vardır – hiçbiri herhangi bir süslü duvar kağıdı arka planı veya herhangi bir şey sunmaz – ancak üçünden biri karanlık moddur. Karanlık modu açmak için: Signal’i açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenize> Görünüm> Koyu’ya tıklayın.

Signal Uygulaması Bildirim Ayarları

Telefonunuz kilitlendiğinde çağrı ve mesaj bildirimleri görünebilir, ancak yalnızca belirli bilgilerin veya neredeyse hiç bilginin görünmemesini isteyebilirsiniz. Signal’i açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenize tıklayın> Bildirimler> Göster> ‘Ad, İçerik ve İşlemler’, ‘Yalnızca Ad’ ve ‘İsim veya İçerik Yok’ arasından seçim yapın.

Signal Uygulaması Resmi Yalnızca Bir Kez Gösterme

Bir resim göndermek isteyebilir, ancak alıcının onu yalnızca bir kez görüntülemesine izin verebilirsiniz. Belki gerçekten kötü bir özçekim. Dikkatli olun, ancak alıcı hala resmin ekran görüntüsünü alabilir ve Signal size bunu yapıp yapmadığını söylemez. Signal’i açın> Sohbeti açın> Sol alt köşedeki mesaj giriş alanının yanındaki “+” simgesine dokunun> Galeri simgesini seçin veya fotoğraflarınız arasında gezinin> Görüntüyü seçin> Bağlantıyı içeren daire simgesine dokunun. Ortasında ‘1x’ bulunan bir daireye geçmek için sol alt köşede> Göndermek için sağ alt taraftaki mavi oka basın. Signal uygulamasında kamera ile çekilmiş yeni bir resim göndermek istiyorsanız: Signal’i açın> Sohbeti açın> Mesaj giriş alanının sağındaki kamera simgesine dokunun> Resmi çekin> Bağlantı ile daire simgesine dokunun ortada ‘1x’ ile çembere geçmek için> Göndermek için sağ alttaki mavi oka basın.

Signal Uygulamasında Aramaları, Arama Listesinden Kaldırma

Signal aramalarınızın arama günlüklerinizde görünmesini istemeyebilirsiniz. Bunu yapmazsanız, bir özelliği açıp kapatmamaları için açabilirsiniz. Signal’i açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenize tıklayın> Gizlilik> Son Aramalarda Aramaları Göster’i Açın.

Signal Uygulaması Gizlilik Ayarları

Bunu, iOS’taki uygulama değiştiricide yalnızca Signal’in mavi ekranının görünmesini sağlayarak sohbet ekranını görmenizi engellemeniz mümkündür. Signal’i açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenize tıklayın> Gizlilik> Ekran Güvenliğini Etkinleştir’i açın.

Signal Uygulaması Ekran Kilidini Açma

Ekran Kilidi’ni açmak, Signal’in ekranının kilidini açmak için Touch ID, Face ID veya iOS parolanızı gerektirmenizi sağlar. Ek bir güvenlik katmanıdır. Signal’i açın> Telefon uygulamanızın sol üst köşesindeki Hesap simgenizi> Gizlilik> Ekran Kilidini Aç’ı tıklayın.

Signal Uygulaması Bir Mesaja Emoji Ekleme

Bir mesaja emoji tepkisi eklemek için tek yapmanız gereken mesajı basılı tutmaktır. Kalp, başparmak yukarı, başparmak aşağı, ağlayan gülen yüz, şok olmuş yüz, ağlayan yüz ve kızgın yüz gibi yedi emoji seçeneğine sahip olacaksınız.

Signal Uygulaması Belirli bir mesajı doğrudan yanıtlama

Belirli bir mesajı doğrudan yanıtlamak için yanıtınızın, yanıtladığınız mesajın üstünde görünmesini sağlamak için, mesajda sağdan sola kaydırın ve yanıtınızı yazın.

Signal Uygulamasıyla Videolu Görüşme Yapma

Signal üzerinden biriyle görüntülü arama yapmak için aramak istediğiniz kişinin sohbetini açın, sağ üst köşedeki video simgesine basın.

Signal Uygulaması Fotoğraflardaki Yüzleri veya Bilgileri Bulanıklaştırma

Signal, paylaştığınız bir fotoğrafta olabilecek kişilerin yüzlerini otomatik olarak bulanıklaştırmanıza veya bir fotoğraftan paylaşmak istemediğiniz bilgileri manuel olarak bulanıklaştırmanıza olanak tanır. Signal’de kamerayı kullanarak çektiğiniz bir fotoğraf veya galerinizden bir fotoğraf olabilir. Bulanıklaştırma aracı, gönder ekranına geldiğinizde çektiğiniz veya yüklediğiniz bir görüntünün üst kısmındaki görüntü düzenleyicide görünür. İçinde küçük gri ve beyaz karelerin bulunduğu bir çember. Üzerine dokunduğunuzda, ekranınızın altındaki Bulanık yüzleri açıp kapatabilirsiniz; bu, yüzleri otomatik olarak algılayacak ve üzerlerine gri bir kare koyacaktır. Daha sonra parmağınızla çizerek başka her şeyi manuel olarak bulanıklaştırabilirsiniz. Geri Al, tamamlanmış düğmeyle birlikte sol üsttedir. İşiniz bittiğinde, normal şekilde göndermek için mavi oka basabilirsiniz. Sizde, güvenli ve gizli mesajlaşma uygulaması signal indirebilir, marketlerden signal indirme sonrası güvenli gizli sohbetler yaşayabilirsiniz. Signal indirerek yukarıdaki saydığımız bir çok özelliği kullanabilirsiniz. Günümüz popüler uygulama mesajlaşma uygulaması olan signal indirmek için ios veya android aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

✅Signal indirme Linkleri

Google Play Android Son Güncel Versiyon Signal indir Google Play Android Son Güncel Pro Versiyon Signal indir (Full Versiyon) Signal indir Apple Market İos Son Güncel Apk Versiyon Signal indir Apple Market İos Son Güncel Apk Pro Versiyon Signal indir (Full Versiyon) Signal indir
https://replicawatch.io/ forum watertight wristwatch famed environment. the best hublotwatches.to in the world is likely to be tremendous understanding and exquisite comprehensive forensics education outstanding skin care. both https://www.luxurywatch.to/ and box felt so cheap. easy return and lowest price in our best tr.watchesbuy.to store. cheap www.hermesreplica.ru has qualified through the recognized official recognition. best https://www.billionairereplica.ru/ review to manage worldwide using the throw open go. all of the formative education gorgeous sewing and exquisite physical appearance often is the sign of best http://www.robins.to/ review.
Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .