Seo Uyumlu Makale Yazımı

  1. Anasayfa
  2. İpucu
  3. Makale detayı
Seo Uyumlu Makale Yazımı

SEO uyumlu makale nedir ve seo uyumlu makale yazımı nasıl yazılır? sorusuna 7 adımda SEO uyumlu makale adımlarını yazarak sizlere cevap verdik. Herkesin beğeneceği ve arama motorlarının da sizi zirveye çıkaracağı SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili detaylar verdik. Özgün makale ne demek olduğunu,  Seoya uygun içerik ne demek olduğunu detaylıca açıkladık.

Web içerikleri oluşturmak istiyorsunuz ancak seo uyumlu makale yazımı hakkında bilgiye sahip değil misiniz? Şu an da seo uyumlu makale yazımı nasıl yazılır sorusunun tüm cevaplarının yer aldığı bir yazıyı okumaya başlıyorsunuz.

seo uyumlu makale
seo uyumlu makale

Seo Uyumlu Makale Yazımı 2022

Web içeriği yazmak standart bir makale yazmanın ötesinde bir çalışma gerektirmektedir. Bu nedenle sizler için hazırladığımız bu yazının oldukça kapsamlı bir rehber olmasına özen gösterdik. Seo uyumlu makale yazımı hususundaki bu yazımıza öncelikli olarak seo uyumlu makale nedir sorusu ile başlamak istiyoruz.

Seo Uyumlu Makale Nedir

seo uyumlu makale nasıl yazılır
seo uyumlu makale nedir

İçerik kraldır” sözünü hemen hemen her seo yazısında görmüş olmalısınız. Elbette içerik kraldır çünkü web sitenizin mutfağında pişireceğiniz yemeğin tarifi içeriklerinizdir. Özgün olmalıdır, farklı olmalıdır, detaylı, kapsamlı, doğru bilgiyi veriyor olmalıdır. Ancak içerikleriniz bu özellikleri taşıyor olmasına rağmen seo uyumlu değil ise başarılı olması maalesef ki imkansızdır.

Peki, ama seo uyumlu makale ne demek? Seo uyumlu makale arama motorlarının da içeriği anlamlandırmasını kolaylaştıran bazı tekniklerin uygulandığı makalelerdir. Unutmayın! Arama motorları her ne kadar yapay bir zeka ile donatılmış olursa olsun ister gündelik dil ile ister akademik dil ile yazdığımız içerikleri olduğu gibi anlamlandırması imkansızdır.

En İyi Site içi SEO Kriterleri Rehberini de okumak isterseniz sizi şöyle alalım 🙂

En İyi Site içi SEO Kriterleri Rehberi

SEO Uyumlu Makale Üretimi

Bizlerin okuduğumuz bir yazının ne anlattığını anlamamız ve yorumlamamız mümkün ancak arama motorlarının bunu yapabilmesi için yol gösterici olmamız gerekmektedir. Bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için web içeriklerimizde bazı seo teknikleri uygulamak zorundayız.

Seo Uyumlu Makale Yazmak

Bu işe yeni başlayanlar için “seo uyumlu makale yazmak bir sanattır” ifadesi çoğu zaman çok komik gelmektedir. Pek çok kişi kitap yazma, kompozisyon yarışmalarında ödül kazanma ya da senaryo yazma gibi özelliklere sahip olsa da seo uyumlu makale yazımı hakkında bilgi ve tecrübeye sahip değil ise bu konuda başarılı olamaz. Seo uyumlu makale yazımı  bir bakıma sanattır.

2022 SEO Uyumlu İçerikler

Seo uyumlu makale yazmak için elbette ki anlatım diline, zengin kelime dağarcığına, mümkün oldukça geniş kültürel bilgiye sahip olmak önemlidir. Ancak bunları seo tekniği ile birleştirmeyi bilmediğiniz sürece seo uyumlu makale yazımı konusunda başarı elde edemezsiniz.

Adım Adım Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

seo uyumlu makale adımları
seo uyumlu makale adımları

Seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun temelinde de seo teknikleri ve anlatım dili yer alır. Tüm bu temel açıklamaların ardından makaleniz içerisinde seo tekniklerini adım adım nasıl uygulayabileceğiniz konusunda hazırladığımız rehberimize devam edebiliriz.

Seo Uyumlu Makale Özgün Olmalıdır

Seo uyumlu makale yazımı için aranan ilk şart makalenin kesinlikle özgün olmasıdır. Başka bir web sitesinde yazılmış olan makalede cümle değişiklikleri yapmak görünürde özgün olmasını sağlasa da içerik özgünlüğü olmayacağı için seo açısından değeri kesinlikle yoktur. Bu nedenle kendi cümleleriniz ile bilgi edindiğiniz konularda yazabileceğiniz en kapsamlı makaleyi yazmak sizi başarıya yaklaştıracaktır.

Odak Anahtar Kelime Belirlemesi

Bir makaleye başlamadan önce makalenizin ana konusunu içeren doğru bir odak anahtar kelime belirlemeniz gerekmektedir. Bu odak kelimeyi doğru seçmeniz makalenizin arama motorlarında iyi bir sıralama almasında ve çok fazla kişi tarafından okunmasına büyük katkı sağlayacaktır. Peki, seo uyumlu makale yazımı için ihtiyacımız olan odak anahtar kelime nasıl belirlenir?

Bunun için çeşitli anahtar kelime araçları bulunuyor. Ücretsiz olarak Google anahtar kelime planlayıcı aracını kullanarak hangi anahtar kelimenin daha iyi bir aranma hacmine ve düşük rekabet oranına sahip olduğunu görebilirsiniz. Mümkün olduğunca 3 ve üzeri anahtar kelimelerden seçim yapmak hedef odaklı bir makale hazırlamanıza olanak sağlayacaktır.

Yardımcı Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi

Odak anahtar kelime araştırması yaparken karşınıza çıkan diğer anahtar kelimeleri de içeriğiniz ile uygun olması halinde kullanabilirsiniz. İçerik akıcılığını bozmayacak ve ziyaretçiyi rahatsız etmeyecek düzende yardımcı anahtar kelimeler kullanmanız makalenizin daha fazla sorgu da sıra almasını sağlayacaktır.

Odak Anahtar Kelimelerin Yerleşimi ve Kullanım Sıklığı

Odak anahtar kelime makalenizin yapıtaşıdır. Google gibi arama motorlarına benim makalem bu konuyu anlatıyor dememizi sağlamaktadır. Odak anahtar kelime kullanma sıklığı ise makale uzunluğuna göre değişmektedir. Mümkün olduğunca her 100 kelimede ortalama 2 kere odak anahtar kelimenizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca odak anahtar kelimeniz makalenizin başlığında mutlaka yer almalıdır. Yazınızın giriş kısmı olan ilk paragrafınızda, mümkünse ilk paragrafın ilk cümlesinde odak anahtar kelimeye yer verilmelidir. Makalenizin okunabilirliğini kolaylaştıran alt başlıklardan en az birinde yine odak kelime olması önerilir.

Yardımcı Anahtar Kelime Kullanma Sıklığı

Yardımcı anahtar kelimeleriniz odak kelime dışında makaleniz hakkında yine kısa bilgiler veren kelime gruplarıdır. Bu nedenle yazı içerisinde 100 kelime de 1 adet olacak şekilde yer verebilirsiniz. Gerek odak kelime gerekse de yardımcı anahtar kelimeleri kullanırken ek vermeden olduğu gibi kullanmaya özen göstermelisiniz.

Makale de Alt Başlık Kullanmanın Önemi

Makale içerisinde kullanılan alt başlıklar, makalenin bölümlere ayrılması sayesinde ziyaretçi tarafından çok daha kolay okunmaktadır. Üstelik alt başlıklar arama motorlarının daha anlamlı ilişki kurmasına fayda sağladığı gibi ziyaretçinin de aradığı bilgiyi bulmasını kolaylaştırmaktadır.

Word de makale yazarken stiller kısmını kullanarak makalenizin daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Başlık 1 stili makale başlıkları için kullanılırken Başlık 2 veya Başlık 3 alt başlık gruplandırmaları için ideal bir seçim olacaktır. Seo uyumlu makale yazımı için önerilen en fazla 300 kelime de 1 alt başlık kullanılması yönündedir.

Makale içerisinde kullanacağınız alt başlıkların belirlenmesinde Google aramalarında çıkan “kullanıcılar bunları da aradı” önerilerini dikkate alabilirsiniz. Makalenizi bu önerilerden oluşan alt başlıklar ile hazırlarsanız ziyaretçilerin aradığı pek çok detaya ve soruya yanıt vermiş olursunuz. Bu yazım LSI yani semantik yapıda bir makale yazma tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır

Seo Uyumlu Makale de Cümle Ve Paragraf Uzunlukları

Seo uyumlu makale yazımı için uygulayabileceğiniz pek çok detaydan bahsettik. Bu detaylar hem arama motoru hem de okuyucu odaklı yapılması gereken çalışmalardı. Bunların dışında dikkat etmeniz gereken bir konu daha bulunmaktadır. Seo uyumlu makale de cümle ve paragraf uzunluklarının doğru bir şekilde ayarlanması okunabilirlik açısından önemlidir.

Kısa cümle ya da paragraflar kullanmanız okuyucu oldukça yoracak ve içeriği anlamlandırması çok zor olacaktır. Çok uzun cümle ya da paragrafları ise genel olarak kimse okumak istemeyecektir. Çünkü cümle uzadıkça anlatılmak isteneni anlamak imkansızlaşır. Uzun paragraflarda da aynı şekilde takip etmesi oldukça zorlaşmaktadır.

Neden Seo Uyumlu Makale Yazmak Önemli?

Web sitelerinde makale yayınlayan site sahipleri sitelerine gelen ziyaretçilerin iyi bir deneyim yaşamasını ister. Aslında ülkemizde en sık kullanılan arama motoru Google da bunu istemektedir. Çeşitli verileri takip ederek ziyaretçi deneyimlerini raporlar ve o makale ile ilgili hangi sıralamaya alacağına karar verir.

Bunu basit bir şekilde örneklemek istiyoruz. Google arama çubuğuna “Seo uyumlu makale nasıl yazılır” ifadesini yazdığınızda karşınıza pek çok site çıkacaktır. Kullanıcıların % 17’lik kısmı ilk sırada yer alan siteye girmektedir. Bu siteye giren ziyaretçi makale içerisinde yeterli bilgi olmadığını gördüğünde hızlı bir şekilde çıkacak ve arama sonuçlarında sıradaki siteleri ziyaret edecektir.

Sizin yazmış olduğunuz makale ise 5. sırada yer alıyor ve ziyaretçi sizin makalenize girdiğinde yazının tamamını okuyup çıkıyor. Ziyaretçi siteden çıktıktan sonra başka bir arama sonucuna girmiyor ise tebrikler! Hem ziyaretçi hem de Google odaklı bir makale hazırlamışsınız. Google bunu kesinlikle ödüllendirecek ve kısa sürede ilk 3 sonuçta yer alabileceksiniz.

Seo Uyumlu Makale Yazımı ile ilgili Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR
SIK SORULAN SORULAR

SEO Uyumlu İçerik Nedir

SEO Uyumlu İçerik, Makalenin arama motorları yönergelerine ve kullanıcı deneyimi raporlarına uygun olarak yazılmasıdır. Pirilancer.com sitesinde makale uyumlu içerikelr yazılmaktadır.

Hızlı SEO Uyumlu Makale Üretimi

Hızlı SEO Uyumlu Makale Üretimi, uzman deneyimli makale yazarları tarafından yazılan profesyonel hızlı içerik üretimine denilmektedir. Pirilancer.com sitesi üzerinde binlerce hızlı makale yazarı bulabilirsiniz.

2022 SEO Uyumlu İçerik Yazmak

Arama motorları başta google olmak üzere 2022 yılı google güncellemeleri ile birlikte yeni yönergelere uygun içerikler üretme işlemidir. Pirilancer.com sitesi üzerinde binlerce hızlı makale yazarı bulabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo Uyumlu Makale, uzman makale yazarları tarafından Google yönergeleri baz alınarak yazılan makale türüdür. Sitemizde (Pirilancer.com) seo uyumlu makale yazarı bulmanız mümkün.

SEO Uyumlu Makale Nedir

Google başta olmak üzere arama motorları yönerge ve güncellemeleri ile birlikte yazılan kullanıcıyı sıkmayan akıcı yazılara verilen addır. Sitemiz Pirilancer.com üzerinde binlerce yazarımız mevcuttur.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale, güncel arama motoru seo optimizasyonu kuralları çerçevesinde yazılan ve kendini akıcı şekilde okutan makale türleridir. Pirilancer.com makale yazarları ile her zaman arama motorlarında 1. sıradasınız.

Seo nedir makale?

Google arama motorları yönerge ve kriterleri ile seo optimizasyon kurallarının oluşturdugu bir bütündür. Bu bütünün buluştuğu makale türlerine seo makale denir.

Seo Uyumlu Makale içeriği nasıl olmalı?

Makale başlığı en fazla 1 kelime ile 5 kelime arasında olan, makale içeriği en az 250 kelimeden başlayan akıcı ve seo yönergelerine uygun makale olmaldır.

Seo Uyumlu Makale başlıkları nasıl olmalı?

Makale başlığı en az 1 ile 5 kelimeden oluşan, harf ve rakam dışında farklı karakterler içermeyen makale başlıkları türüdür. Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalıdır ve Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalıdır.

SEO Uyumlu Makale örneği

SEO Uyumlu Makale örneği istene arkadaşlar için şuan sitemizde okuduğunuz bu makale türünü görmeniz ve incelemeniz mümkündür. https://pirilancer.com/seo-uyumlu-makale-yazimi

Makale incelerken nelere dikkat edilir?

Makale incelerken dikkat edilecek kriterler, makale başlığı, makale içeriği, makale resmi ve makale etiketlemeleridir.Pirilancer.com sitemizdeki yazıları inceleyibilirsiniz.

  1. Başlık seçilirken kısa, ilginç ve açıklayıcı olmalıdır.
  2. En fazla kelimeden oluşmalıdır.
  3. Göz alıcı ve dikkat çekici olmalıdır.
  4. Gramer açısından doğru olmalıdır.
  5. Hedefinizde olan kitleye uygun olmalıdır.
  6. Buyurucu bir havaya sahip olmalıdır.
  7. Çalışmanın amacına uygun olmalı ve buna hizmet etmelidir.

Makale hangi bölümlerden oluşur?

Makalenin bölümleri: Ayrıntıları aşağıda belirtilen; başlık sayfası, özet, giriş, gereç ve yöntem, bulgular, tartışma ve kaynaklar bölümlerinden oluşur

Makale yazarken hangi yazı tipi kullanılır?

Makale yazarken kullanıcının okurken rahatça okuyabileceği yazı tipi kullanılır. Pirilancer.com sitemizdeki yazı tiplerini inceleyebilirsiniz.

Makale nedir ve özellikleri nelerdir?

Makale, insanları bir konuda bilgilendiren açıklayıcı ve okutsal yönü olan yazı türüdür.Pirilancer.com sitemizde bolca mevcuttur 🙂

Ücretsiz SEO Analiz Araçları yazımız:

Ücretsiz SEO Analiz Araçları

Anahtar Kelime Analizi İçin En Kapsamlı Rehber yazımız:

Anahtar Kelime Analizi İçin En Kapsamlı Rehber

 

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

1 Yorum

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .