Nasıl Youtuber olunur? Youtube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler?

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Nasıl Youtuber olunur? Youtube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler?

İnsanlar size 2022 yılında YouTube‘un altın çağının sona erdiğini söylerse, onlara inanmayın! Asıl 2022 yılında başlıyor. Video blog kültürü, her dakika YouTube‘a yüklenen yüzlerce saatlik videoyla hızla yükselmeye devam ediyor. Yükselen popülerliği onu Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru haline getirdi.

Youtuber olmak

Youtuber olmak artık neredeyse herkesin hayali. Bu hayalin temelini de  yoUtube tan para kazanmak geliyor.  Binlerce hatta milyonlarca aboneye ulaşıp bu abonelere oluşturduğu içerik vasıtasıyla hem kişisel reklamlar hem sponsor reklamlar hemde adsense reklamları ile para kazanabilirsiniz.

Not: Yazının sonunda Sosyal Medyada Her zaman İşinize Yarayacak Sosyal Medya Araçlarını Listeledik. (Gizli profil görme, story indirme, Video indirme, Müzik indirme vs gibi)

Sosyal Araçlar    İnstagram Araçları

Aklınızdaki soru sadece şu: nasıl youtuber olunur? nasıl youtuber olunur ? nasıl youtuber olunur ? nasıl youtuber olunur (:

Nasıl youtuber olunur?

Sıfırdan youtuber olmak isteyen arkadaşlar için kısa ve net ama etkili “Youtuber Nasl Olunur” adlı kısa bir içerik hazırladık. Youtuber nasıl para kazanır? Youtuber olmak için gerekli ekipmanları açıklayarak yazımızda değindik.

youtube para kazanma
youtube para kazanma

Youtube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler?

Konuşacak ilginç, eğlenceli veya yararlı bir şeyiniz varsa, YouTube sizin için harika bir platform olabilir. Yeni insanlarla tanışmanıza, fazladan gelir elde etmenize yardımcı olacak ve kim bilir, bir gün gerçekten popüler olabilirsiniz!

Nasıl Youtuber olunur
Nasıl Youtuber olunur

Youtuber Olmak için Yapılması Gereken Adımlar

Nasıl Youtuber Olunur? İşte İlk Adımlarınız

Başarı şansınızı en üst düzeye çıkarmak için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

Belirli Bir Kanal Nişini Seçin

Muhtemelen ne tür içerik göndermek istediğinize karar vermişsinizdir. Belki bir eğitim veya ürün açıklama kanalı başlatmak veya sadece yaşam tarzınız ve seçimlerinizle başkalarına ilham vermek istersiniz.

Bir kanala başlamak için motivasyonunuz ne olursa olsun, niş kategorinizi ve niş bir mantık seçerken ne kadar spesifik olursanız, başarı şansınız o kadar yüksek olur.

Her şey YouTube‘un video dağıtım sistemine bağlı. YouTube başlangıçta yeni videonuzu, tıklayıp tıklayıp izlemediklerini görmek için abonelerinizin küçük bir bölümüne gönderir. Bunu yaparlarsa, YouTube izleyiciyi genişletir ve videoyu daha fazla aboneye ve abone olmayanlara gönderir.

Bu, her videonun tüm abonelerinize hitap etmesi gerektiği anlamına gelir, böylece tıklarlar, izlerler ve YouTube‘a bu olumlu sinyalleri verirler.

Herhangi bir şey veya her şey hakkında konuşursanız, farklı şeylerle ilgilenen çeşitli aboneleri çekersiniz.

Sonuç, yeni bir video yayınladığınızda, çoğu kişinin ilgisini çekmeyecektir. Bu, YouTube’a kötü bir izlenim bırakarak büyümenizi ciddi şekilde etkiler.

Masaya Yeni Bir Şey Getirin

Özünüze veya tarzınıza benzersizlik katabilirsiniz. Asırlık atasözü ‘İçerik Kraldır‘ hala doğrudur, ancak yalnızca belirli bir dereceye kadar. Yalnızca mesajınızın ne olduğu değil, aynı zamanda başarınızı bir YouTuber olarak tanımlayan bu mesajı nasıl ilettiğinizdir.

Kameraya çıkacaksanız, vücut diliniz, duruşunuz ve eklemlenmeniz üzerinde çalışmanız gerekecek. Kendinize güvenin, kameraya bakın ve kıpırdamayın. Bir gülümseme uzun bir yol kat edebilir!

Bazı amatör YouTuber’lar, pek çok insanın sinir bozucu bulduğu yüksek konuşma alışkanlığına sahiptir. İlham almak için her zaman nişinizdeki bazı popüler YouTuber‘ları izleyebilirsiniz. Onları incelemeye ve neyi farklı yaptıklarını görmeye çalışın.

Doğru müziği eklemek, içeriğinizin kalitesini de artırabilir ve onları diğer videolardan ayırabilir. Çevrimiçi telifsiz şarkıları arayın veya YouTube videolarından ses kopyalamak için ücretsiz bir youtube dönüştürücü kullanın .

Doğru Ekipmanla Kendinizi Geliştirin

Yeni başlayan biri olarak, nasıl youtuber olunur sorusuna merak salmışsanız dünyadaki en gelişmiş kayıt ekipmanına ihtiyacınız yok. Aşağıdaki temel ekipman, yüksek kaliteli bir videoyu kolayca sağlayabilir.

a) Kamera

Zaten bir DSLR‘niz varsa, yüksek kaliteli bir video oluşturmak için kesinlikle kullanmalısınız. Aksi takdirde, yüksek kaliteli bir web kamerası veya basitçe bir akıllı telefon yeni başlayanlar için uygundur.

b) Tripod

Kameranızı tutmak ve sabit tutmak için bir tripod isteyeceksiniz.

c) Mikrofon

Kamerayla birlikte gelen yerleşik mikrofonlara güvenmeyin. Kötü ses, kötü bir videodan çok daha dikkat dağıtıcıdır. Harici mikrofonlar, almak istediğiniz tüm sesleri net bir şekilde almak için en iyisidir. Özellikle vlog, seslendirme veya sokak çekimi için harikadırlar.

d) Yeşil Ekran

Videolarını izlerken YouTuber‘ların arkasında farklı fonlar olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Yeşil ekranın büyüsü budur. Bununla, seçtiğiniz herhangi bir arka planı videonuza ekleyebilirsiniz.

Gerçek bir yeşil ekran size 50$ 250 – 30 TL veya daha fazlasına mal olabilir. Ancak, google oyun mağazasında deneyebileceğiniz birçok sanal arkaplanlar var.

e) Ekran Yakalama Yazılımı

Videolarınız, Excel video eğitimleri veya PC oyunları gibi ekran yakalama içeriyorsa gereklidir.

Düzenle! Düzenle! Düzenle!

Daha küçük, düzenlenmiş bir video, uzun, berbat bir videodan çok daha iyidir. Düzenleme, içeriğinizin sorunsuz akışını sağlar ve bu da izleyicilerinizin ilgisini sonuna kadar devam ettirir.

Gelişmiş bir düzenleyicinin kullanımı her zaman uygun olmayabilir, özellikle de yeniyseniz. Online youtube video düzenleyicisini ücretsiz kullanmayı deneyin . Videonuzun kalitesinden ödün vermeden size değerli zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilir.

Video SEO’ya Dikkat Edin

Videoyu oluşturmak için tüm çabalarınız, hedef kitleye ulaşmazsa boşuna gider. Bu nedenle, videonuzu arama motoru sonuç sayfalarında sıralanacak şekilde optimize etmeniz önemlidir.

 • İlgi çekici bir video başlığı ve açıklaması oluşturun
 • İnsanların gerçekten aradığı anahtar kelimeleri hedeflemek için anahtar kelime araştırması yapın.
 • Videonuzun ne hakkında olduğunu yansıtan etiketler kullanın.
 • YouTube’un videolarınızı kime göstereceğini daha iyi anlamasına yardımcı olmak için kategorileri kullanın.
 • İnsanları videonuzu tıklamaya teşvik etmek için ilgi çekici bir video küçük resmi kullanın.

Videonuza altyazı (konuşma metni) eklemek, maksimum erişim sağlamanın başka bir mükemmel yoludur. Transkriptler, bir metin dosyasından geldikleri için arama motorları tarafından dizine alınır. Bu, keşfetme yeteneğinizi artıracak ve daha geniş bir kitleye erişmenizi sağlayacaktır.

YouTube Kanalınızı Tanıtın

Çoğu zaman seyirci size gelmez. Aksine, içeriğinizi onlar için oraya koymanız gerekecek. Bunu yapmanın bazı yollarına bir göz atın.

Sosyal Medya

Facebook veya Instagram gibi diğer platformlarda zaten bir takipçiniz varsa, bağlantınızı onlarla paylaşın. Bu platformlarda, özellikle küçük YouTube kullanıcılarını tanıtmak için özel gruplar da bulabilirsiniz.

Forumlar

İçeriğinizle alakalı bir topluluk bulabilirseniz, en iyi materyalinizi paylaşmayı deneyin ve ne tür bir yanıt aldığınızı görün. Ancak lütfen spam göndermekten kaçının.

İşbirliği yapın

İşbirliği, katılan herkes için değerli bir sonuca sahiptir. Yeni bir şeyler öğrenmeye hazırsınız ve aynı zamanda birbirinizin demografik özelliklerine de maruz kalacaksınız. Bu herkes için bir kazan-kazan durumu.

Sonunda Sabırlı Olun!

YouTube bir gecede başarıyı garanti etmez: Bir müşteri oluşturmak aylar hatta yıllar alabilir. Hızlı para kazanmanın bir yolu olarak YouTube‘u arayanlar muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaklar. Ancak ısrarla ve bu akıllıca kareketlerle, mükemmel bir YouTube kariyerine giden yolda ilerleyebilirsiniz.

✅Youtube hesabına adsense ekleme

Ziyaretçiler gelmeye başladı mı, 4000 saat izlenme kuralını da tamamladıktan sonra Youtube hesabına adsense ekleme yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube hesabına adsense ekleme yapmak demek, 2022 youtubeden para kazanmaya merhaba demektir. Hadi size bol bereketli youtube’lemek 🙂

✅Youtube’den Nasıl Para Kazanılır?

youtube nasıl para kazanılır
youtube nasıl para kazanılır
 • Youtube İş Ortağı Programı şartlarını kabul edin.

✅Youtube Para Kazanma Şartları Neler?

2022 Youtube Para Kazanma Şartları Neler? ve Nasıl Youtuber olunur? sorusuna yanıt vermek oldukça kolay.

Youtube’da oturum açtıktan sonra, sol menüde bulunan Kanal ve Durum özelliklerine giriş yapın. Bu kategorinin altında bulunan “para kazanma” yazısının yanındaki “etkinleştir” sekmesine tıklayın. Ekranda belirlenen şartları okuduktan sonra belirtilen adımları takip edin.

 • Ödemeleri alabilmek için AdSense hesabında oturum açın.
 • Ürettiğiniz videolar ya da gelecekteki bütün videolardan para kazanmak için reklam türlerini seçip kaydedin.
 • Ardından Youtube İş Ortağı Programı, Youtube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları’nın uygunluğuna dair inceleme için beklemek zorundasınız.

Nasıl Youtuber olunur ile ilgili Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR
SIK SORULAN SORULAR

✅Kolay Youtuber olmak mümkün mü?

Youtubedan para kazanmak asıl 2022 yılında başlıyor. Video blog kültürü, her dakika YouTube‘a yüklenen yüzlerce saatlik videoyla hızla yükselmeye devam ediyor

✅Youtube’den nasıl para kazanılır?

Sıfırdan youtuber olmak isteyen arkadaşlar için kısa ve net ama etkili “Youtuber Nasl Olunur” adlı kısa bir içerik hazırladık. Youtuber nasıl para kazanır?

✅Youtube’den Para Kazanma Şartları neler?

Youtube’da oturum açtıktan sonra, sol menüde bulunan Kanal ve Durum özelliklerine giriş yapın. Bu kategorinin altında bulunan “para kazanma” yazısının yanındaki “etkinleştir” sekmesine tıklayın.

✅Youtube Video SEO Nasıl Yapılır?

Videoyu oluşturmak için tüm çabalarınız, hedef kitleye ulaşmazsa boşuna gider. Bu nedenle, videonuzu arama motoru sonuç sayfalarında sıralanacak şekilde optimize etmeniz önemlidir.

✅YouTube Kanal Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman seyirci size gelmez. Aksine, içeriğinizi onlar için oraya koymanız gerekecek. Bunu yapmanın bazı yollarına bir göz atın. Sosyal Medya, Forumlar, İşbirliği yapın, Sonunda Sabırlı Olun!

✅Youtube hesabına adsense ekleme nasıl olur?

Youtube İş Ortağı Programı şartlarını kabul edin. 2022 Youtube Para Kazanma Şartları Neler? sorusuna yanıt vermek oldukça kolay. Youtube’da oturum açtıktan sonra, sol menüde bulunan Kanal ve Durum özelliklerine giriş yapın.

✅Youtube Para Kazanmak 2022

Nasıl youtuber olunur öğrendikten sonra kanalınızdan ödemek almaya sıra geldi. demeleri alabilmek için AdSense hesabında oturum açın. Ürettiğiniz videolar ya da gelecekteki bütün videolardan para kazanmak için reklam türlerini seçip kaydedin. Ardından Youtube İş Ortağı Programı, Youtube Hizmet Şartları ve Topluluk Kuralları’nın uygunluğuna dair inceleme için beklemek zorundasınız.

✅Youtuber Olma Şartları 2022

Konuşacak ilginç, eğlenceli veya yararlı bir şeyiniz varsa, YouTube sizin için harika bir platform olabilir. Yeni insanlarla tanışmanıza, fazladan gelir elde etmenize yardımcı olacak ve kim bilir, bir gün gerçekten popüler olabilirsiniz!

Sizlere, nasıl youtuber olunur  sorusuna ve Youtube tan para kazanma sanatının inceliklerini anlattık. Şimdi çevrenizde nasıl youtuber olunur sorusunu soranlara buradan öğrendiklerinizi anlatmak ve para kazanmanın tadına varmak 🙂


Bunlarda dikkatinizi çekebilir

İnstagram Gizli Profil Görmek için tıklayınız

Instagram Video İndirme için tıklayınız

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

İnstagram Hikaye İndirme için tıklayınız

İnstagram Takipçi Arttırmak için tıklayınız

Nasıl Youtuber olunurYoutube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler? tıklayınız

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

5 Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .