Instagram Reklam Verme & Fiyatları 2022 Kapsamlı Anlatım

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Instagram Reklam Verme & Fiyatları 2022 Kapsamlı Anlatım

2022 yılı Instagram’da nasıl reklam verilir, instagram reklam ücretleri ve reklam verme maliyetleri Instagram reklam Yöneticisini kullanarak Instagram reklamlarından daha fazla kazanç hilesini, reklam alma ve reklam verme yöntemlerini, Instagram Sponsorlu reklam verme ve neden reklam veremiyorum? çözümü.

Not: Yazının sonunda Sosyal Medyada Her zaman İşinize Yarayacak Sosyal Medya Araçlarını Listeledik. (Gizli profil görme, story indirme, Video indirme, Müzik indirme vs gibi)

Sosyal Araçlar    İnstagram Araçları

Sosyal Medya Görsel Boyutları (Güncel Liste 2022) Tıklayınız

İçindekiler

✅İnstagram reklam

instagram reklamları
instagram reklamları 2022

instagram reklam fiyatları ve tıklama başına maliyetleri global çapta fiyatları sizlere detaylandıracağız. Instagram reklam ücretlerini ve reklamlarını yönetmek için Yöneticisi, reklam tıklama başına maliyet düşürme yöntemleri, sponsorlu reklam banlanma, kısıtlanma ve reklam açamama sorunlarını ele alacağız.  Instagram reklam durdurma ve Instagram reklam hesabı aktifleştirme nasıl yapılır hepsi bu yazımızda.

✅Instagram’da Reklam Vermenin Maliyeti Nedir?

instagram reklam ücretleri
instagram reklam fiyatları

instagram reklam fiyatları, tıklama başı maliyetleri (TBM) veya gösterim başı maliyet (BGBM) gibi teklif modelinize bağlıdır. Ortalama olarak, şirketler tıklama başına 0,20 ila 2 ABD doları ve Instagram reklamları için 1000 gösterim başına 6,70 ABD doları ödüyor. Instagram reklam ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Instagram’ın “1 milyardan fazla aktif aylık kullanıcısı” olduğunu biliyor muydunuz ? Facebook’un sahip olduğu bu sosyal medya platformu, işletmenizin ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel müşterilerle bağlantı kurması için harika bir fırsattır. Instagram reklamları ile daha fazla müşteriye ulaşabilir ve işinizi büyütebilirsiniz. instagram reklam fiyatları, bir çok etkene dayalı olduğu gibi, instagram reklam fiyatlarını etkileyen düşüren veya çıkaran ayarlarda mevcuttur.

✅İnstagram reklam fiyatları nedir?

instagram reklam
instagram reklam

instagram reklam fiyatları, birçok etkene bağlıdır.  Ortalama olarak, işletmeler 0,20 ila 6,70 ABD Doları arasında ödeme yapmayı bekleyebilir. Şirketinizin ne kadar ödeyeceği, TBM veya BGBM gibi teklif modelinize ve Instagram’ın reklamınızı ne kadar iyi puanladığına bağlı olacaktır. instagram reklam fiyatlarını optimize etmek, en önemli adımdır.

Instagram reklamlarının maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin! Bu kılavuz, Instagram reklamlarının maliyetini, Instagram reklam fiyatlandırmasını nelerin belirlediğini, Instagram reklam maliyetlerinin Facebook ile karşılaştırıldığında nasıl olduğunu ve daha fazlasını kapsar! instagram reklam fiyatları ile facebook reklam fiyatları farklılık göstermektedir. Aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

✅Instagram reklamlarının maliyeti nedir?

instagram reklam fiyatları maliyeti nedir diye düşünen birine global bir yanıt vermemiz gerekmektedir. Çünkü instagram reklam fiyatlarını belirleyen ve altyapıyı sunan firma yabancı bir firmadır.

Bu yüzden instagram reklam fiyatları “GLOBAL” olarak “DOLAR” üzerinden açıklayacağız.

Teklif modeline bağlı olarak ortalama olarak Instagram reklam maliyeti 0,20 ila 6,70 ABD doları arasındadır. TBM veya tıklama başı maliyet için, reklamverenler tıklama başına 0,20 ila 2 ABD Doları öder. BGBM veya gösterim başı maliyet için, reklamverenler 1000 gösterim başına 6,70 ABD doları öder.

✅Instagram reklam maliyetleri

Facebook ve Instagram, reklam için kullanılabilen en büyük sosyal medya ağlarından ikisidir, bu yüzden ikisini karşılaştırmak mantıklıdır. İşletmeniz için en uygun maliyetli seçeneği ve hedef kitlenize ulaşmak için en iyi platformu hangisi sunuyor?

Aşağıdaki tabloda iki platformu (ve fiyatlarını) karşılaştırın:

instagram facebook reklam fiyatları
instagram facebook reklam fiyatları

✅Facebook reklam maliyetleri

Instagram ve Facebook reklamlarının maliyetini göz önünde bulundurmanın yanı sıra, her platformun demografisine bakmak faydalı olacaktır. Facebook hemen hemen her yaş grubuna ulaşabilirken, Instagram, 25 ila 29 yaşları arasındaki izleyici üyelerine ulaşma konusunda mükemmeldir .

Reklam kampanyanızla en iyi sonuçları almak için çabalarınızı en fazla değeri sunan sosyal medya ağına odaklayın. Tek bir platformda daha azına reklam verebilirken, müşterilere ulaşma fırsatını kaybedebilir ve kar haneniz için gerçekten önemli olan potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.

✅Instagram’ın reklam maliyetleri buna değer mi?

Evet..!

Instagram’ın reklam maliyetlerinin fiyata değer olmasının birkaç nedeni şunlardır:

✅Instagram reklamları daha yüksek tıklama oranlarını (TO’lar) korur

Reklam harcamanızı ağlar arasında bölebilirsiniz, ancak Instagram, TO’lar söz konusu olduğunda en iyi performansı sunma eğilimindedir. Örneğin, Fortune tarafından yapılan bir araştırma , Instagram reklamlarının diğer sosyal medya ağlarından 2,5 kat daha yüksek bir TO’ya sahip olduğunu keşfetti.

Elbette TO’larınız hedef kitlenize ve reklamlarınıza bağlı olacaktır.

✅Instagram reklamları gelişmiş hedefleme seçenekleri sunar

Facebook gibi Instagram da işletmenize gelişmiş hedefleme seçenekleri sunar.

Reklamlarınızdan daha yüksek bir getiri elde etmek için, yerden ilgi alanlarına kadar bu hedefleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Örneğin, sporla ilgilenen herkesi hedeflemek yerine, bu ilgiyi voleybolla ilgilenen kişilere daraltabilirsiniz.

✅Instagram reklamları daha yüksek sipariş değerleriyle satışlar üretir

Instagram reklam maliyetlerinin fiyat etiketine değer olmasının bir başka nedeni? Sonuçlar.

Kısa süre önce yapılan bir çalışmada Shopify, Instagram kullanıcıları için ortalama sipariş değerinin 65 dolar olduğunu keşfetti. Facebook önemli miktarda sosyal medya satışı oluştursa da ortalama sipariş değeri Instagram’dan 55 – 10 dolar daha düşük.

Bununla birlikte, Facebook reklamlarının Instagram reklamlarından daha pahalı olduğunu unutmayın.

✅Instagram reklamları en yüksek etkileşimi kazanır

Forrester tarafından yapılan bir araştırma, Instagram’ın diğer ağlara kıyasla etkileyici katılım oranları elde ettiğini de buldu. Instagram, Facebook’tan on kat daha fazla etkileşim oranı sunarak etkileşim oranları söz konusu olduğunda liderdir.

Bir ağ ile ilgilenen kişileriniz olduğunda , işletmenizin reklamlardan yararlanmasına olanak tanır. Doğru kullanıcıları hedefleyen reklamlar oluşturabilirseniz, sayfanız gibi reklamınızı tıklamalarını veya ürününüzü satın almalarını sağlayabilirsiniz.

✅Instagram reklamları yüksek dönüşüm oranları sağlar

Instagram reklamları daha yüksek sipariş değerleri oluşturmanın yanı sıra, diğer ağlardan daha yüksek dönüşüm oranlarını da korur. Instagram reklamları için ortalama dönüşüm oranı% 1.08 olduğunu . Buna karşılık, Pinterest reklamları için ortalama dönüşüm oranı% 0,54 ve Twitter reklamları için% 0,77’dir.

Instagram reklamlarının maliyeti buna değse de, Instagram’dan harika sonuçlar elde etmenin harika bir reklam kampanyası gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Instagram reklamlarından istediğiniz sonuçları alabilmek için stratejinizi sürekli geliştirmeniz ve optimize etmeniz gerekiyor.

✅Instagram reklam maliyetlerini ne belirler?

instagram ads
instagram ads

Bu dört temel faktör Instagram reklam maliyetlerinizi belirler:

✅1. Teklif tutarı

Teklif tutarınız, bir Instagram reklam kampanyasına ne kadar harcadığınızı etkiler. Potansiyel müşteriler edinmek için ne kadar ödemek istediğinizi belirlemelisiniz. Teklif tutarınız, ne kadar harcadığınızı da etkiler.

Instagram’ın daha yüksek teklif tutarları olduğundan, gösterimler ve tıklamalar için daha fazla ödeme yapmaya hazırlıklı olmak istersiniz.

Yalnızca 500 ABD doları tutarında bir bütçeniz varsa ve teklif tutarınız tıklama başına 2 ABD doları ise, reklamınız için yalnızca 250 tıklama alabilirsiniz. Öte yandan, 2 $ ‘lık bir TBM ile 1000 $’ lık bir bütçe, 500 tıklama almanızı sağlayacaktır. Aynı senaryoda, 0,50 ABD doları tutarında bir teklif tutarına sahip olmak, bu iki bütçe tutarıyla daha da fazla tıklamaya izin verir.

Teklif tutarınız bütçenizi etkileyecek ve bütçeniz de ne kadar teklif verebileceğinizi etkileyecektir. Bu miktarlar, Instagram’da reklam vermenin size ne kadara mal olacağını etkileyecektir.

✅2. Reklam alaka düzeyi puanı

Reklam alaka düzeyi puanınız, Instagram reklamlarınızın maliyetini de etkileyecektir. Alaka puanınız, Instagram’ın reklamınızın reklamınızı görecek olanlarla ne kadar alakalı olduğunu düşündüğüdür.

Instagram, takipçilerine beslemelerinde alakalı içerik göstermek istiyor. Puanınızı, insanların reklamınıza nasıl tepki verdiklerine dayandırırlar.

İnsanlar reklamınıza olumlu yanıt verirse alaka puanınız artacaktır. Tıklama, yorum yapma, beğenme ve daha fazlası gibi eylemleri içerir.

Öte yandan, reklamı gizlemek gibi eylemler olumsuz bir tepkiye neden olur. Bu size daha düşük bir reklam alaka düzeyi puanı verecek ve bu da reklamınızın performansına zarar verecektir.

Alaka düzeyi puanı yüksek olan reklamlar, düşük alaka düzeyi puanlarının üzerine yerleştirilir. Daha alakalı bir reklama sahip olmak, minimum tutara daha yakın ödeme yapacağınız anlamına gelir. Kampanyanız için daha fazla tıklama alacak ve daha fazla potansiyel müşteri çekeceksiniz.

✅3. Tahmini eylem oranları

Tahmini işlem oranları, Instagram reklam fiyatlarınızı da etkileyecektir. Instagram’a göre bu oran, insanların reklamınız üzerinde hareket etme olasılığına dayanıyor. Esasen, kitlenizin reklamınızla etkileşim kurma olasılığını artırmak isterler.

Bu etkileşimler, tıklama ve dönüştürme gibi eylemleri içerir. Instagram, insanların içeriğinizle etkileşime girmesini ve etkileşimde bulunmasını sağlayacağına inandıkları reklamları tanıtmak istiyor.

Tahmini işlem oranınız Instagram reklam maliyetinizi belirleyecektir.

Instagram, daha fazla kişinin reklamınızla etkileşime girme olasılığının yüksek olduğuna inanıyorsa, reklamınızı önce koyacaktır. Bu, daha fazla potansiyel müşteri ve dönüşüm kazanmanıza olanak tanıyan daha düşük bir teklif tutarı alacağınız anlamına gelir.

✅4. Rekabet

Yarışma her zaman Instagram reklam fiyatınızı etkileyecektir. Belirli bir insan demografisine ulaşmaya çalışırken, her zaman aynı gruba ulaşmaya çalışan rakipler olacaktır. Rakipleriniz Instagram reklam kampanyanızın maliyetinde değişikliğe neden olabilir.

Aynı kitleye ulaşmak için teklif veren başka insanlar varsa, bu bir ihale savaşına yol açabilir. Şirketler üst sıralarda yer almak için birbirlerinden daha yüksek teklif vermek zorunda kalacak. Bu, TBM’nizin rakiplere karşı teklif vermeye çalışmak için yükselebileceği anlamına gelir.

✅Ek faktörler

Instagram’da reklam vermenin maliyetini şekillendirebilecek başka faktörler de var.

İşte bunlardan birkaçı:

 • Tatiller ve etkinlikler: Tatillerde, özellikle Noel’de rekabet daha yüksektir. Daha fazla şirket, TBM’yi yükselten değerli potansiyel müşterilere ulaşmak için rekabet ediyor. Reklamınızı yayınladığınız zamanı çevreleyen tatilleri ve olayları ve bunun için bütçe ayırmanız gerekir.
 • Cinsiyet: Kadınlara reklam vermek erkeklerden daha pahalı. Kadınların platformla etkileşime girme ve platformda etkileşim kurma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle kadın izleyicilere ulaşmak size daha pahalıya mal olacaktır.
 • Haftanın günü: Kullanıcılar, hafta sonlarına göre hafta içi günlerde Instagram’da daha fazla etkileşimde bulunur. Bu, bir reklamı Çarşamba günü yayınlamak için Pazar gününden daha fazla ödemeyi beklemeniz gerektiği anlamına gelir.
 • Pazarınız: Ulaşmayı hedeflediğiniz pazar, Instagram reklam fiyatınızı etkiler. B2B şirketleri için reklam yayınlamak daha pahalıdır çünkü Instagram’da insanlardan daha az işletme vardır. Giyim gibi bazı endüstriler, yüksek rekabet nedeniyle daha pahalıdır.

Bunlar, Instagram reklam fiyatlarınızı etkileyebilecek birkaç ek faktördür.

✅Instagram reklamları nasıl çalışır?

instagram reklam kampanya
instagram reklam kampanya

Instagram reklamları, haber akışlarında ve hikayelerde görünen instagram ücretli içeriklerdir. Instagram reklamları, ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan kişilere yöneliktir.

İnsanlar Instagram reklamlarını demografik verilerine ve ilgi alanlarına göre görürler. Bu reklamların, kullanıcıların onları reklam olarak zar zor tanıdığı noktaya sorunsuz bir şekilde uyum sağlaması amaçlanmıştır.

İçeriğin ücretli bir reklam olduğuna dair iki gösterge vardır. İlk işaret, şirketin adı altında yazılan “sponsorlu” kelimesidir.

İkinci işaret, resmin altında görünen harekete geçirici mesajdır (CTA) . Bunlar genellikle kampanyanın hedefine bağlı olarak “şimdi alışveriş yapın” veya “daha fazla bilgi edinin” gibi ifadelere sahiptir.

✅Instagram reklamlarımın maliyetini nasıl düşürürüm?

instagram reklam fiyatları konusunda herşey sizin sihirli ellerinize ve tabiki de istek ve parasal yönetiminize kalmış. Sosyal medyada reklam vermek söz konusu olduğunda, bu platformlarda reklam vermenin maliyetini düşürmek için elinizden geleni yapmak istersiniz. İşte Instagram reklamlarınızın maliyetini düşürmenize ve reklamlardan elde ettiğiniz getiriyi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak birkaç en iyi uygulama.

✅1. Otomatik teklif vermeyi kullanın

Instagram reklamcılığında yeniyseniz, kampanyanız için otomatik teklif vermeyi kullanmak faydalıdır. Kampanyanız için en iyi teklifi almanın kolay bir yoludur.

Kampanyanız için belirlemeniz gereken iyi bir TBM hakkında size bilgi veren daha önceki verileriniz yoksa, otomatik teklif verme işletmeniz için faydalıdır. Kampanyanız için doğru olan teklif tutarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Otomatik teklif vermeyi kullandığınızda, işletmenizin bir reklam yayınlamak için aşırı teklif vermesini engellersiniz. Önceki verilerin eksikliği, en iyi teklif tutarını bilmenizi zorlaştırabilir. Gerçekte yaptığınızdan daha fazla teklif vermeniz gerektiğini düşünebilirsiniz.

Otomatik teklif vermeyi kullanmak, kampanyanıza rehberlik etmenize yardımcı olacak verileri elde edene kadar doğru teklif tutarını belirlemenize yardımcı olur. Instagram reklam maliyetlerinizi düşürmenin harika bir yolu.

✅2. Hassas hedefleme kullanın

Instagram reklamlarınızı kurduğunuzda amaç, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenecek kişilere ulaşmaktır. Kampanyanız için en iyi sonuçları elde etmek için ideal hedef kitlenize ulaşmak için hassas hedeflemeyi kullanın.

Instagram, insanları şu yollarla hedeflemenizi sağlar:

 • Konum: İnsanları yaşadıkları yere göre hedefleyebilirsiniz. Bu, bir ülke kadar geniş veya bir posta kodu kadar özel olabilir.
 • Demografi: Demografik bilgiler, potansiyel müşterileri hedeflemenin en yaygın yoludur. Cinsiyet, yaş ve ırk gibi bilgileri içerir.
 • İlgi Alanları: İnsanlar sosyal medyada etkileşime girdiğinde, ilgi alanlarının nerede olduğunu görebilirsiniz. İster işçilik ister teknoloji olsun, insanları sevdiklerine göre hedefleyebilirsiniz.
 • Davranışlar: Birisi sitenize göz atmak için belirli adımlar atarsa, onları bu davranışlara göre hedefleyebilirsiniz.
 • Özel kitleler: Özel kitleler, işletmenize özgü kitlelerdir. Özel kitlelerle, e-posta adresleri gibi bilgileri hedefleme seçeneklerinize aktarabilirsiniz. Bunlar genellikle ürünlerinizle veya hizmetlerinizle zaten ilgilendiğini bildiğiniz kişilerdir.
 • Benzer kitleler: İşletmenizle ilgilenen insanların türünü bildiğinizde, kendileriyle benzer özellikleri paylaşan kişileri hedefleyebilirsiniz. Bu, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi henüz bulamayan ancak onlarla en çok ilgilenecek kişileri hedefleyebileceğiniz anlamına gelir.

Hassas hedeflemeyi kullandığınızda, ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen daha fazla kişiye ulaşırsınız. Bu, reklam kopyanızın onlarla daha alakalı olacağı anlamına gelir, bu da daha yüksek bir reklam sıralaması ve daha düşük bir TBM elde etmenizi sağlar. Ayrıca, dönüşümlerde bir artışa yol açacak ve bu da kampanyayı yürütme maliyetini dengelemeye yardımcı olacaktır.

✅3. Hedefler belirleyin

Bir pazarlama kampanyası yürüttüğünüzde, kampanyanız için hedefler belirlemeniz çok önemlidir. Hedef belirlemek, reklamınızla neyi başarmak istediğinize odaklanmanıza yardımcı olur.

Instagram reklamlarınızla ulaşmaya odaklanmak isteyeceğiniz üç ana hedef vardır:

 • Farkındalık: Bir farkındalık kampanyası ile işinizi, markanızı, ürününüzü, uygulamanızı veya hizmetinizi çevreleyen farkındalığı artırmaya odaklanacaksınız. İnsanları buna maruz bırakmak ve aşina olmalarına yardımcı olmak istiyorsunuz. Bu kampanya hedefiyle, bir BGBM kampanyası yürütmeye odaklanacaksınız.
 • Düşünme: Hedefiniz bir değerlendirme ise, hedef kitlenizi daha fazla eğitmeye odaklanacaksınız. Hedef kitlenize, dönüşmelerini sağlayacak daha ilgi çekici bilgiler sağlamak isteyeceksiniz. Bu hedef için, web sitesi tıklamaları, görünümleri kazanmaya ve potansiyel müşterilere ulaşmaya odaklanacaksınız.
 • Dönüşüm: Birçok şirket, hedef kitlesinin ürünlerini satın almasını, uygulamalarını indirmesini veya hizmetlerini kullanmasını sağlamayı hedefler. Kampanya hedefiniz için dönüşümlere odaklandığınızda, hedef kitlenizin ürünlerinizi hemen satın almasını veya hizmetlerinizi kullanmasını sağlayan etkileyici bir kopya sağlamak istersiniz.

Hedefler belirleyerek, daha uyumlu bir kampanyaya sahip olacaksınız. Neye ulaşmak istediğinizi bilirsiniz, bu da daha uyumlu bir reklam metni oluşturmanıza olanak sağlar. Daha iyi reklam metni, daha fazla etkileşim ve daha fazla dönüşüm sağlar.

✅4. Daha alakalı açılış sayfaları oluşturun

Daha alakalı açılış sayfaları oluşturmak, Instagram reklam maliyetlerinizi azaltmanın bir başka harika yoludur. Pek çok şirket, Instagram reklamlarına tıkladıktan sonra ana sayfalarına yönlendirme hatası yapıyor. Katılımı teşvik etmez çünkü insanlar reklamla alakalı bir açılış sayfasına yönlendirilmez.

Bir Instagram reklamı oluşturduğunuzda, reklam öğesi ve reklam bağlantısı uyumlu olmalıdır.

Şık çizme koleksiyonunuzun reklamını yapıyorsanız, reklam bağlantınız insanları botlarınızla dolu bir sayfaya yönlendirmelidir. Onları ana sayfanıza yönlendirmek, oluşturduğunuz reklamla alakalı değildir, çünkü özellikle botlara odaklanmak yerine tüm mağazanıza odaklanır!

Açılış sayfalarının yardımcı olduğu yer burasıdır. Potansiyel müşterileri, reklam içeriğinize göre oluşturulan ve uyarlanmış bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Alakalı açılış sayfaları daha fazla dönüşüm sağlar. İnsanlar doğrudan reklamda gördükleri ürüne yönlendirildiklerinde, dönüşüm sağlama olasılıkları daha yüksektir. Bu, kampanyanızı yürütmek için ödediğiniz maliyetleri telafi etmenize yardımcı olur.

Gerçekten etkili bir kampanya oluşturmak ve Instagram’da reklam vermenin maliyetini düşürmek istiyorsanız, dönüşümü teşvik eden özel açılış sayfaları oluşturmalısınız.

✅5. Reklamınızı test edin

Reklam fiyatınızı düşürmek istiyorsanız, reklamınızı test etmelisiniz. Ne zaman bir reklam metni oluştursanız, bu asla reklamınızın en iyi veya en etkili versiyonu olmayacaktır. Mümkün olan en iyi sürümü ortaya koyduğunuzdan emin olmak için reklamınızı test etmeniz çok önemlidir.

Reklamınızı test etmek, daha alakalı reklam metni oluşturmanıza yardımcı olur. Alakalı reklam metni, daha yüksek bir reklam konumu elde edeceğiniz ve bu da daha düşük bir TBM’ye yol açacağınız anlamına gelir. Instagram reklam maliyetlerinizi düşürmenin kolay ve etkili bir yolu.

✅Instagram reklamlarını nasıl başlatırım?

Reklamları yayınlamaya hazırsanız, reklam yayınlamaya başlamanın üç farklı yolu vardır:

✅1. Instagram uygulaması içinde

Instagram uygulamasında reklamlara eriştiğinizde, Instagram’da önceden oluşturduğunuz gönderileri paylaşabilirsiniz. Uygulamaya girecek ve tanıtmak istediğiniz gönderiyi seçeceksiniz. Gönderiyi seçtikten sonra, onu bir reklam olarak başlatabilirsiniz.

Tanıtılan gönderinizi başlattığınızda, yayınınızı kaç kişinin gördüğünü ve onunla etkileşime girdiğini izlemeye başlayabilirsiniz.

✅2. Reklam Yöneticisi’nde

Instagram reklamları, Facebook ile aynı Ad Manager aracını kullanır. Bu program aracılığıyla reklam yayınlamak istiyorsanız, bu kolay ve etkilidir.

Reklam Yöneticisi’ni kullandığınızda, kampanyanızı oluşturabilir, kampanyanızda değişiklikler yapabilir ve sonuçları izleyebilirsiniz. Reklam kampanyanızı yürütmenin harika bir yolu.

✅3. Instagram destek ekibi

Zamanınız kısaysa veya kampanyanız için fazladan yardıma ihtiyacınız varsa, Instagram destek ekibi kullanma seçeneğiniz vardır. Instagram destek ekibi, zamanınız yoksa veya bir kampanyayı nasıl yürüteceğinizi bilmiyorsanız kampanyanızı yürütmenize yardımcı olabilir.

Instagram destek ekibi, Instagram tarafından incelenen, kendini kanıtlamış uzmanlarla çalışıyorsunuz. Reklam satın almanıza ve değerli yaratıcı öğeler sunmanıza yardımcı olurlar. Deneyimi olmayan işletmeler için harika bir alternatiftir.

✅Instagram’da ne tür reklamlar kullanabilirim?

Bir  reklam kampanyası yürüttüğünüzde, istediğiniz reklam formatına sahip olacaksınız. Dört ana reklam türü vardır:

✅1. Hikaye reklamlar

Hikaye reklamlar, reklamverenlerin ilgilenen kullanıcılara ulaşması için en yeni seçenektir . Her gün 500 milyondan fazla Instagram hesabının hikayeler kullandığını düşünürsek, insanlarla bağlantı kurmak için harika bir fırsat.

İnsanlar işletmelerin Instagram hikayelerine de göz atıyor. Aslında, en çok görüntülenen Instagram hikayelerinin yüzde 33’ü işletmelerden. İnsanlar hikayeler işlevi aracılığıyla işletmelerden haber almak isterler, bu nedenle ücretli bir reklama sahip olmak yersiz görünmez.

Bu Instagram hikayeleri ekranı tam olarak kullanıyor. Birisi Instagram hikaye reklamınızı görürse, bunu yalnızca ekranında görür. Hedef kitlenizin reklamınıza tamamen odaklanmasına yardımcı olur.

Hikaye reklamları, yani instagram story reklamları izleyicileriniz için çok etkilidir. Onlarla etkileşim kurarlar ve ürünlerinizi kontrol ederler. Daha yeni bir özellik olmasına rağmen, işletmeniz için değerli sonuçlar elde etme gücüne sahiptir.

✅2. Fotoğraf reklamlar

Fotoğraf reklamları, Instagram’da en yaygın reklamlardır. Bunlar, hedef kitlenizin Instagram akışında görünen resimlerdir. Instagram fotoğraf reklamları, kare bir çerçeve veya dikey çerçeve içinde görünür.

Daha önce belirtildiği gibi, bu reklamların fotoğrafın altında bir CTA düğmesi ve sponsorlu bir etiketi vardır.

Bu reklamlarla doğru fotoğrafı seçmeniz çok önemlidir. Fotoğrafınızın Instagram tarzına uymasını istiyorsunuz. Stok fotoğrafa çok benzeyen bir fotoğrafa sahip olmak dikkat çekecek ve insanları reklam kampanyanızla etkileşimde bulunmaktan caydırabilir.

Etkili bir kampanyaya sahip olmak için, marka imajınızı somutlaştıran bir fotoğraf seçerek normal bir Instagram gönderisi gibi görünmeyi dengeleyen bir fotoğraf seçmelisiniz.

✅3. Video reklamlar

Video reklamlar, reklam kampanyanız için başka bir seçenektir. Bunlar, içeriğin video içermesi dışında fotoğraflara benzer şekilde çalışır. Bu videolar 60 saniyeye kadar uzunlukta olabilir.

Videolar, izleyicilerinizin dikkatini çekmek için harikadır. Beslemelerini kaydırıp reklamınıza ulaştıklarında, reklam hemen oynamaya başlayacaktır. Hedef kitlenizin dikkatini çekmenin ve reklamınızla ilgilenmelerini sağlamanın harika bir yoludur.

Bununla birlikte, videoların otomatik olarak ses olmadan oynatıldığını unutmamak önemlidir. Kitlenizin önemli bilgileri gözden kaçırmasını istemediğiniz için video reklamınızı oluştururken bunu düşünmek önemlidir. En önemli bilgilerinizi ilk birkaç saniyede koyarsanız, hedef kitleniz muhtemelen bunu kaçıracaktır.

Instagram video reklamları, hedef kitlenizin ilgisini çekmenin ve işletmenizi kontrol etmelerini sağlamanın etkili bir yoludur.

✅4. Dönen reklamlar

Dönen reklamlar, hedef kitlenizin reklamınızla etkileşime girmesini sağlamak için harika bir seçenektir. Bu reklamlar, tek bir gönderide birden fazla fotoğraf veya video göndermenize olanak tanır. Hedef kitlenize ürünleriniz için birçok seçenek sunmanın harika bir yoludur.

Yeni bir moda çizgisini tanıdığınızı varsayalım. Tek bir parçayı sergilemek, çizginin hakkını vermez. Yeni çizgiyi temsil etse de, insanlara giyim hattınızdaki çeşitliliği göstermiyor.

Bir Dönen reklam kullanarak, ürün serinizi sergilemek için birden çok fotoğraf ve video kullanabilirsiniz. Daha fazla insanın ilgisini çeken kitle çeşitliliğinizi göstermenizi sağlar. Bir kıyafet, diğer bir kıyafet yerine izleyicilerinize ilgi uyandırabilir.

Dönen reklamları kullanmak, reklamlarınıza ilgi ve ilgi uyandırmanın harika bir yoludur. Hedef kitlenize, ürün veya hizmetlerinize bakmaları ve ilgilerini çekmeleri için birden fazla görsel sunacaksınız.

✅5. Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon formatını kullanarak insanlara görsel açıdan ilham verebilir ve hedef kitlenizin ürünleri keşfetmesine, incelemesine ve satın almasına yardımcı olabilirsiniz. Video, görseller veya her ikisini birden kullanarak bir ürün veya yaşam tarzına odaklanan bütüncül bir hikaye anlatın.

✅6. Keşfet’te Reklamlar

Akış reklamlarınızın kapsamını, ilgi alanlarını takip ettikleri hesapların ötesinde genişletmek isteyen hedef kitleleri kapsayacak şekilde büyüterek keşfetmeye yönelik düşünce tarzına sahip kişilere erişin.

✅İnstagram Reklam Ücretleri Sık Sorulan Sorular

✅Katalog reklamlarında ürünlerimin görselleri neden farklı görünüyor?

Katalog reklamlarında ürünlerimin görselleri neden farklı göründüğü konusundaki sorununuzun kaynagı, görsel dönüşümleri varsayılan olarak reklamı görselle doldurun seçeneği etkin bir şekilde ayarlanmış olduğundandır. Lütfen ayarlarınızı kontrol ediniz.

✅Instagram reklam modelleri nelerdir?

1. Hikaye reklamlar
2. Fotoğraf reklamlar
3. Video reklamlar
4. Dönen reklamlar
5. Koleksiyon Reklamları
6. Keşfet’te Reklamlar

✅Instagram reklam nasıl verilir?

✅1. Bir İşletme Sayfası ve Profili Oluşturun

Reklam yayınlamak için bir Facebook Sayfanızın olması ve Instagram’da ücretsiz bir İşletme Profili oluşturmanız gerekir. Henüz oluşturmadıysanız, bir Sayfa oluşturun.

✅2. Reklam Oluşturun

Öncelikle Reklam Yöneticisi’nde reklam verme amacınızı, hedef kitlenizi ve reklam formatınızı seçin. Ya da Instagram’da paylaşmış olduğunuz bir gönderiyi seçin ve Tanıtımını Yap’a dokunun. Instagram’ın mevcut takipçilerinize benzeyen kişilerden oluşan bir hedef kitleyi otomatik olarak oluşturmasına izin vermenizi tavsiye ederiz.

✅3. Bütçenizi Belirleyin

Reklamlarınızın yayınlanma süresine ve harcamak istediğiniz bütçeye karar verin.

✅4. Yayınlayın

Reklamlarınız hazır olduğuna göre artık yayınlayabilirsiniz. Reklamlarınız onaylanıp yayına geçmeye hazır olduğunda bildirim alırsınız.

✅Instagram reklam ücreti ne kadar?

instagram reklam fiyatları konusunda bir çok kriter söz konusudur. Yani, instagram reklam fiyatlarını bir çok kriter değiştirebilir, yükseltebilir veya azaltabilir.

✅instagram reklam fiyatları

Teklif modeline bağlı olarak ortalama olarak Instagram reklam maliyeti 0,20 ila 6,70 ABD doları arasındadır. TBM veya tıklama başı maliyet için, reklamverenler tıklama başına 0,20 ila 2 ABD Doları öder. BGBM veya gösterim başı maliyet için, reklamverenler 1000 gösterim başına 6,70 ABD doları öder.

✅Instagram reklam ücreti nasıl ödenir?

Kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

✅Instagram sayfamın reklamını nasıl yaparım?

Bir İşletme Sayfası ve Profili Oluşturun. Reklam yayınlamak için bir Facebook Sayfanızın olması ve Instagram’da ücretsiz bir İşletme Profili oluşturmanız gerekir. …
Reklam Oluşturun. Öncelikle Reklam Yöneticisi’nde reklam verme amacınızı, hedef kitlenizi ve reklam formatınızı seçin. …
Bütçenizi Belirleyin. …
Yayınlayın.

✅Instagramda Sponsor reklam nasıl verilir?

1. Bir İşletme Sayfası ve Profili Oluşturun
2. Reklam Oluşturun
3. Bütçenizi Belirleyin
4. Yayınlayın

✅Instagramda en iyi reklam nasıl yapılır?

1- Hedef Kitlenizle Alakalı Reklamlar Yaratın.
2- A/B Testi İle Farklı Reklam Görselleri Kullanın.
4- Güçlü Bir Odak Noktasıyla Net bir Görüntü Kullanın. …
5- Zekice Markalama Yapın.
6- Video Reklamları Kullanın.

✅Sadece Instagram Üzerinde Mi Reklam Vermeliyim?

Sadece instagram üzerinden değil, aynı platform ve reklam yöneticisinden instagram ve facebook üzerinden reklam verebilirsiniz.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

İnstagram Gizli Profil Görmek için tıklayınız

Instagram Video İndirme için tıklayınız

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

İnstagram Hikaye İndirme için tıklayınız

İnstagram Takipçi Arttırmak için tıklayınız

Nasıl Youtuber olunurYoutube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler? tıklayınız


Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .