Instagram Karanlık Mod (Gece Modu) Aktif Etme (2022)

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Instagram Karanlık Mod (Gece Modu) Aktif Etme (2022)

İnstagram karanlık mod nedir 2022 ve karanlık tema nasıl kullanılır? araması kullanıcılar tarafından yoğunlukla yapılmakta ve aranmaktadır. İnsanlar, instagram hesabını siyah yapma özelliğini merak ederek, aslında varolan normalden uzaklaşmak sıradan olmaktan uzaklaşmak istemekte. instagram koyu tema nasıl yapılır sorusuna cevap niteliğinde bir içerik hazırladık.

Not: Yazı içinde Sosyal Medyada Her zaman İşinize Yarayacak Sosyal Medya Araçlarını Listeledik. (Gizli profil görme, story indirme, Video indirme, Müzik indirme vs gibi)

Sosyal Araçlar    İnstagram Araçları

instagram koyu tema yapılma aşamalarıinstagram siyah mod özelliğini aktif etmek isteyenler için detaylandırdık. İnstagram karanlık mod yapılışıarka planı siyah yapma özelliğini sizler için açıklıyoruz.

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

⭐İnstagram Gece Modu

Instagram Gece Modu
Instagram Gece Modu

Meraklı instagram kullanıcıları için karanlık mod bir süredir ortalıktayken, Apple ve Google geçen yıldan beri yayına başladı. O zamandan beri, birçok uygulama, kullanıcı arayüzlerine şık ve karanlık bir görünüm kazandırmak için karanlık modla bütünleşmek için takip etti. Instagram’ın karanlık moduna geçmeden önce , ona derinlemesine bir göz atalım.

⭐İnstagram Karanlık Mod nedir?

Instagram Dark Mod
Instagram Karanlık Mod

Instagram, Google Play ve Apple ile birlikte karanlık modun ilk uygulayıcılarından biri oldu ve Ekim 2019’da ana gruba katıldı. İnstagram karanlık mod, harika seyahat etkileyicisi gönderilerinde gezinirken gözünüzden çok fazla gerginliği alır ve aynı zamanda daha uzun süre akıllı telefonun suyu. Dahası, en son sürüm Instagram’ı, Facebook ve Whatsapp’ın kardeş uygulamalarıyla birlikte karanlık güçlerle daha da bütünleştiriyor.

Instagram karanlık mod kullanımını anlatmadan önce instagram siyah yapmanın faydalarını ve instagram koyu tema yani siyah modun yararlarına kısaca değinelim. İnstagram karanlık mod aşağıdaki fayfaları vardır.

⭐İnstagram karanlık modu kullanmanın faydaları

 1. Gözleriniz için iyidir – Birisi karanlık bir odada perdeleri açtığında ve karanlık bir odada parlak bir ekrana bakmak da hoş bir deneyim olmadığında rahatsız oluyorsunuz . Dahası, gözlerinizi tüm gün parlak mavi ışığa maruz bıraktığınızda melatonin salgılanması da baskılanır . Bu zayıf uykuya neden olur ve sonunda her şeyi ve her şeyi kaydırırsınız. Birçoğumuzun “kaşıntılı ve kuru gözlere” sahip olmasına ve günün çoğunda telefonlarımıza bakan hafif uykusuzluktan muzdarip olmasına şaşmamalı . Bu nedenle, karanlık mod hoş bir rahatlamadır.
 2. Pil tasarrufu sağlar – Birçok Android akıllı telefonun OLED ve AMOLED ekranları vardır ve iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bu yana Apple da geriye bakmadı. OLED ekranlar ile akıllı telefonunuzun ekranını oluşturan ayrı LED’ler tamamen kapatılabilir.

Bu telefonunuzun, özellikle parlaklık ayarlarını yukarı kaydırdığınızda çok fazla pil tasarrufu yapmasını sağlar. Instagram karanlık modu UI en karanlık olduğu için, ekranın pil tasarrufunu sağlayabilir. Deneyiminizi bozmadan daha fazla çalışma zamanını verir.

 1. Harika görünüyor – Çoğu uygulama ve işletim sistemi karanlık güçlere katılıyor ve şaşırtıcı görünen kullanıcı arayüzü, bu yönde bir dürtü için harika bir motivasyon. Instagram karanlık modda çarpıcı görünüyor. Metinler daha fazla öne çıkıyor ve resimler zıt siyahlarla harika görünüyor. Dahası, emlak veritabanı hizmeti LIFULL’a göre, şirket, mobil uygulamasında karanlık bir temayla kullanıcı tutma oranında bir artış görebildi .

⭐Android için Instagram Karanlık Mod

instagram dark modu
instagram karanlık modu

Android Instagram karanlık mod yani Android instagram arkaplanı siyah yapma (instagram gece modu) özelliğini android telefonlar içinde instagram karanlık gece modunu aktif edebilirsiniz. Android telefonlar için instagram siyah arkaplan yapma, koyu tema özelliğini çok kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Telefonunuz Android 10 çalıştırmıyorsa ve önceki sürümlerin yoğun şekilde özelleştirilmiş bir görünümünü çalıştırmıyorsa, Android’in sistem genelinde temasına güvenmeniz gerekir.

⭐Android 9 Instagram karanlık modu aktif etme

 • Telefonunuzun donanım yazılımını en son Android 9 sürümüne güncelleyin. Bunu yapmak için Ayarlar> Yazılım Güncelleme> Güncellemeleri kontrol et’e gidin.
 • Ardından, Ayarlar uygulamasını açın ve Ekran> Gece Modu> Açma’ya gidin.
 • Ayarlar uygulamasını kapatın ve Instagram’ı açın
 • Instagram uygulamasında koyu arka planı ve karanlık öğeleri görmelisiniz

Bu gerçek karanlık mod değil ve bazı şeyler Android 10 veya iOS 13’te olduğu gibi görünmeyecek, ancak sıkıcı parlak Instagram kullanıcı arayüzünden daha iyi. Hızlı ayar kısayolunu kullanarak gece modu ve normal mod arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Açılır menüde bulabilirsiniz. Hisse senedi android’indeyseniz, yarım ay simgesi olarak görünmelidir. Hatta gece modunu ihtiyaçlarınıza göre planlayabilirsiniz.

Karanlık modu devre dışı bırakmak için, Gece Modunu kapatmak için aynı adımları izlemeniz gerekir.

⭐Android 10 Instagram karanlık modu aktif etme

 • Instagram uygulamanızı Play Store‘dan en son sürüme güncellediğinizden emin olun.
 • Instagram uygulamasını açın ve ekranınızın sağ alt tarafında bulunan profil sekmenize dokunun.
 • Ardından, sağ üst köşedeki üç dikey çizgi simgesine dokunarak menüyü açın
 • Bu menünün altındaki Ayarlar’a dokunun
 • Instagram’da Karanlık Modu almak için Tema> Karanlık’a gidin
 • Android telefonunuzda sistem genelinde karanlık modu uyguladıysanız, “Koyu” altında “Sistem Varsayılanı” seçeneğini belirleyebilirsiniz.
 • Her iki durumda da karanlık aleme başarıyla gireceksin

Karanlık modu devre dışı bırakmak için Instagram’daki tema menüsünde “Açık” seçeneğini seçebilir veya telefonunuzdaki normal sistem çapında ışık temasına geri dönebilirsiniz.

⭐İOS için Instagram Karanlık Mod

İos için instagram karanlık mod nasıl kullanılır? Gece modu için ios iphone instagram siyah yapma özelliğini kullanma ve ios instagram koyu tema özelliğini aktif etmek kolay. Yapmanız gereken instagram koyu tema özelliği için ayarlar kısmından bu özelliği aktif etmek. İnstagram siyah arkaplan özelliği için bu adımları izleyin.

Instagram karanlık modu iOS 13 edinilebilir ve bunu iPhone yüklü yoksa, aşağıdaki adımlarla devam etmeden önce telefonunuzu güncellemeniz gerekmektedir.

 • Instagram uygulamanızı en son sürüme güncelleyin
 • Cihazınızın Ayarlar> Ekran ve Parlaklık bölümüne gidin
 • Burada Karanlık Modu açabilir ve gün ışığı saatleriyle veya özel programınıza göre otomatik olarak senkronize edilen instagram gece moduna geçip, telefonunuzu açılıp kapanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Bu kadar! instagram gece modunun tadını çıkarın

Karanlık modu devre dışı bırakmak için cihazınızın temasını Gündüz moduna değiştirmeniz gerekir. Bunun için ayarlardan instagram gece modunu pasif ederek gündüz modunu aktif ediniz.

⭐PC için Instagram Karanlık Mod

instagram dark modu PC
instagram dark modu PC

İş sırasında PC’de Instagram yayınınıza göz atmak isterseniz, tarayıcınıza uzantılar ekleyebilirsiniz. Ancak, Chrome’u kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, uzantı desteği Firefox gibi tarayıcılarda o kadar pürüzsüz olmadığından birçok baş ağrısıyla uğraşmanız gerekebilir.

Chrome Web Mağazası’nda instagram gece modu etkinleştiren çok sayıda uzantı varken, Instagram için Gece Modu kalabalığın favorisidir. Bir sayfa yüklenirken ara sıra beyaz flaşı yoktur ve birkaç hashtag’in ve altyazının görünmez hale geldiği hataları yoktur. Uzantıyı Chrome Web Mağazasından Chrome’a ​​eklemeniz gerekiyor ve deneyim oldukça sorunsuz.

⭐İnstagram Gece Modu Aktif Etme

instagram gece moduna  geçmek, instagram gece modunu aktif etme gözlerinizi rahatlatmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Eski bir telefonunuz varsa, biraz daha fazla bu telefonla devam etme niyetinizde varsa 😀 telefonunuzun piline ve diğer bileşenlere de bir iyilik yapmış olursunuz.

 • Paylaş:
Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

4 Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .