Google Play Store Hata Kodu Ve Çözümleri (Tam Liste)

 1. Anasayfa
 2. Teknoloji
 3. Makale detayı
Google Play Store Hata Kodu Ve Çözümleri (Tam Liste)

Google play store hata kodu Ve Çözümleri Google Play Store google play store çözüm, google play store hata, google play store hata kodları çözüm, Google Play Store Hata Kodları ve Çözümleri, google play store problem, google play store sorun

Google Play store hata kodları ve çözümleri konusunda sizlere kısa ama bilgilendirici bir yazı hazırlamaya çalıştık. Bu yazı aşağıdaki hata kodlarını ve çözümlerini içermektedir.

⭐Google Play Store (APK) İndir (Android)

Google Play Store nasıl indirilir? Google Play yükleme nasıl yapılır, tablette, bilgisayarda telefonlarda play store kullanma yöntemini kısaca anlatacağız

Play Store’yi nasıl indirebilirim? Google Play Store silindi nasıl yüklenir? Google Play Store nasıl etkinleştirilir? Google Play Store indirilen dosyalar nerede? gibi sorulara yanıt vermekten ziyade, google play sitesi ve uygulamasından alınan hatalarının çözümlerini sizlere sunacağız.

Google Play Store indirdikten sonra APK dosyasını kurmak için “Ayarlar – Uygulamalar” bölümündeki “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneği aktif olmalı.

⭐Play Store indir PC

Google Play Store Yükleyiciyi BlueStacks üzerinden yükleme

Android için birden fazla emülatör mevcuttur ve BlueStacks bunlardan biridir. Google Play Store’u BlueStacks üzerinden yüklemek için aşağıdaki talimatları izleyin

 1. BlueStacks’ı indirin.
 2. Emülatör yüklendikten sonra Google hesabınızı ekleyin.
 3. BlueStacks ana sayfasını açın ve Google Play Store’da arama yapın.
 4. PC’nize bir uygulama almak için “Enter Butonuna” tıklayın.
 5. “Yükle” düğmesine tıklayın.
 6. Artık uygulamayı büyük ekranda kullanmaya hazırsınız.

⭐Google Play Store’u İndirme İşlemi Basit

Uygulamayı iki yöntemle —- bir emülatör aracılığıyla ve SD kart kullanarak indirebilirsiniz.

Play Store indir PC indir

⭐Google Play Store hataları nelerdir?

Google Play Store Hataları normalde rastgele sayılar içerir ve Google Play Store’dan uygulama indirmeye çalıştığınızda oluşturulur. Bu hatalar Google Play Store güncelleştirmelerinden, Google önbellek sorunlarından, Google Play Store depolanmış veri sorunlarından veya Google hesabı sorunlarından kaynaklanıyor olabilir.

En sık karşılaşılan Google Play Store hatalarından bazıları şunlardır:

 • Google Play Store hata kodu 18
 • Google Play Store hata kodu 20
 • Google Play Store hata kodu 103
 • Google Play Store hata kodu 194
 • Google Play Store hata kodu 492
 • Google Play Store hata kodu 495
 • Google Play Store hata kodu 505
 • Google Play Store hata kodu 506
 • Google Play Store hata kodu 509
 • Google Play Store hata kodu 905

⭐Play Store Hata Kodu ve Çözümleri

Google Play Store Hata Kodu: DF-BPA-09 “Satın Almada Hata”
Google Play Store Hata Kodu: 194
Google Play Store Hata Kodu: 495
Google Play Store Error Code 941
Google Play Store Hata Kodu rh01
Google Play Store hata Kodu rpc:s-5:aec-0
Google Play Store Hata Kodu 504
Google Play Store Hata Kodu 491,498 ve 919
Google Play Store “Paket Dosya Geçersiz”, Hata Kodu 413 ve 921
Genel Çözüm: Google Play Store Hata Kodu 403, 923, 492, 101, 481, 927…

⭐Yaygın Google Play Store hataları

Google Play Store Hata Kodları
Google Play Store Hata Kodları

⭐Hata Kodu 944 / “Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu” / rpc: s-5: AEC-0

Basit ve en yaygın Google Play Store hata kodlarından biriyle başlayacağız. Google Play Store sunucuları çevrimdışıyken veya bazı bağlantı sorunları yaşadıklarında 944 hatası görünüyor. En iyi çözüm, uygulama ayarlarıyla uğraşmak yerine biraz beklemek ve tekrar denemektir. Bu can sıkıcı olabilir, ancak bu mesajı alırsanız en azından telefonunuzda bir sorun olmadığını biliyorsunuzdur!

⭐Hata Kodu 941/927/504/495/413/406/110 / rh01 / rpc: aec: 0/492

Play Store’dan uygulama indirirken sorun yaşıyorsanız, büyük olasılıkla Hata 495, 110 veya yukarıdaki diğer Play Store hata kodlarından biriyle karşılaşmışsınızdır. Hepsi biraz farklı indirme sorunlarına işaret ediyor, ancak hepsi aynı çözümü paylaşıyor. Bunlardan herhangi birini düzeltmek için, muhtemelen cihazınıza atanmış yeni bir Google Kimliğine ihtiyacınız olacak, ancak bunu yapmak çok zor değil.

Başlangıç ​​olarak, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Store> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine giderek Google Play Store verilerinizi silin  . Bunun sorununuzu çözüp çözmediğini kontrol edin. Değilse, verilerinizi Google Services Framework’ten de silmek isteyeceksiniz, bu da uygulamaların altında bulunabilir. Bu, sanki fabrika ayarlarına sıfırlarmışsınız gibi, cihazlarınızda size yeni bir Google Kimliği verecektir. Bununla birlikte, bu yeni kimlik, en azından geçici olarak bazı uygulamaları bozmanın dezavantajına sahiptir, bu nedenle aniden sorun yaşayan uygulamaları yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Bundan sonra hala sorunlarla karşılaşıyorsanız, Google hesabınızı cihazınızdan silmeniz gerekir. Bunu yapmak ve yeniden başlattıktan sonra tekrar eklemek için, Ayarlar> Hesaplar> Hesap ekle> Google’a gidin .

⭐Hata Kodu DF-BPA-09/18

Yukarıdaki karakter kargaşası, oldukça yaygın olan başka bir Play Store hata kodudur, bu sefer satın alınan bir uygulamayı indirmeye çalışmakla ilgilidir. Maalesef defalarca denemek sorunu ortadan kaldırmaz, ancak Play Store uygulama verilerinin hızlı bir şekilde temizlenmesi sorunu hızla çözecektir. Genel Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Hizmetleri Çerçevesi> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle altındaki verileri temizlemeniz yeterli .

Bu sorun bazen Google’ın da sonundadır, bu nedenle yukarıdaki yöntem her seferinde çalışmayabilir. Durum buysa, bilgisayarınızdan Google Play Store’a giriş yapın ve indirmeyi cihazınıza aktarın.

⭐Hata Kodu DF-DLA-15/8/20/498/497/941

Başka bir kelime gibi görünen Play Store hata kodu, ancak bu, uygulama güncellemeleri veya yeni indirmelerle ilgilidir. Bu sorunu gidermenin en iyi yolu, önbelleği ve verileri Play Store uygulamasından temizleyip tekrar denemektir.

Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Store> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine gidin . Bu işe yaramazsa, Google hesabınızı kaldırmayı ve yeniden eklemeyi deneyin.

Bu hatalarla, telefonun önbellek bölümünü silmeye de yardımcı olabilir (bu özelliğe sahipse). Bunu yapmak için önce telefonu kapatın. Sesi azaltma tuşunu ve güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Akıllı menü göründüğünde düğmeleri bırakın. Kurtarma menüsüne gitmek için ses tuşlarını kullanın ve “kurtarma modu” nu seçmek için güç düğmesine basın. (bazı telefonlarda, kurtarma menüsünü doğrudan açmak için yalnızca ilk adım yeterlidir). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğine gitmek için ses seviyesi tuşlarını tekrar kullanın.

⭐Hata Kodu 103

Cihazınız ve yüklemeye çalıştığınız uygulama arasında bir uyumluluk sorunu olduğunda 103 hatası oluşur. Genellikle Google, uyumsuz uygulamaları yüklemenize izin vermez, ancak bazen çakışmalara neden olabilecek bir hata veya sunucu hatası olabilir.

En iyi çözüm, bunu beklemektir. Genellikle uygulama imzalarıyla ilgili sunucu tarafı bir sorundur. Play Store, telefonunuzun doğru paketi aldığından emin olmak için sonunda güncellenecektir. Bununla birlikte, devam eden sorunların araştırılması Google Destek‘e bildirilmesi gerekir .

⭐Hata Kodu 919/101/923/921

Bu Google Play Store hatası, düzeltilmesi oldukça basittir. Bu, cihazınızda bir uygulamayı tam olarak yüklemek veya güncellemek için yeterli alan olmadığı anlamına gelir. Kullanılmayan bazı uygulamaları kaldırmak, başlamak için iyi bir yerdir, ardından resimler, videolar veya müzik gelir.

⭐Hata Kodu 491/923

491, maalesef indirmelerin ve güncellemelerin imkansız olduğu anlamına gelir, bu nedenle bir yerlerde bir şeyler ciddi şekilde ters gitti. Bu hatayı düzeltmek için, aynı veya yeni bir Google hesabını kaldırmanız ve ardından cihazınıza eklemeniz gerekir.

Cihazınızın Ayarlar> Hesaplar bölümüne gidin , hesaba tıklayın ve ardından Hesabı kaldır’a basın . Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatın, ardından hesabınıza tekrar giriş yapmak için Ayarlar> Hesaplar> Hesap ekle’ye geri dönün. Son olarak, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Hizmetleri> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle’ye gidin .

⭐Hata Kodu 403

403 hatası, bazı nedenlerden dolayı indirmelerin ve güncellemelerin imkansız olduğu için yukarıdakine benzer. Ancak bu sefer sorun, bir cihazda uygulama satın alan iki veya daha fazla Google hesabı arasındaki bir çatışmadan kaynaklanıyor.

Bunu düzeltmek için, ilk arama bağlantı noktanız, uygulamayı satın aldığınız Google hesabına giriş yapmak, uygulamayı kaldırmak ve ardından satın al / yükle düğmesine bir kez daha basmak olmalıdır.

Bu işe yaramazsa, Play Store arama geçmişinizi kaldırmak çakışmayı çözebilir. Bunu yapmak için Google Play Store’a gidin ve Ayarlar> Yerel arama geçmişini temizle’yi seçin . Alternatif olarak, yeni bir Google Play hesabı oluşturmayı ve bu hesabı kullanarak uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak sorun genellikle böyle başlamış olsa da.

⭐Hata Kodu 927

Bu, bir uygulamayı indirmeye veya güncellemeye çalışırken görünen başka bir Play Store hata kodudur, ancak bu belirli kod yalnızca Play Store kendi güncellemesinin ortasında kaldığında ortaya çıkar.

En iyi düzeltme genellikle Play Store’un güncelleme ve yüklemeyi bitirmesini beklemek ve ardından tekrar denemektir. Alternatif olarak, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Store> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine giderek Play Store için uygulama verilerini temizleyebilirsiniz .

⭐Hata Kodu 481

481 hata kodunu görecek kadar talihsizseniz, muhtemelen Google hesabınız için yolun sonudur. Bu kod, hesabınızda bir tür büyük hata olduğu anlamına gelir. Tek düzeltme, eski hesabınızı kaldırmak ve ardından yeni bir hesaba kaydolmaktır.

⭐Hata Kodu 911

Bu indirme hatasını tam olarak teşhis etmek biraz daha zor olabilir, çünkü bazen mevcut WiFi bağlantınızla ilgili bir sorun olabilir, ancak Google Play Store verilerini temizleyerek de çözülebilir.

Giriş gerektiren bir Wi-Fi ortak erişim noktasına bağlıysanız, bağlantınızı yeniden doğrulamanız gerektiğinden 911 hatası görünebilir. Bunu yaptıktan sonra uygulamayı açın ve tekrar deneyin. Hala sorun yaşıyorsanız, muhtemelen Wi-Fi ağınızla bir ilgisi vardır, bu nedenle farklı bir bağlantı deneyin veya belki de ağ veri bağlantınıza geçin.

Alternatif olarak, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Store> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine giderek Play Store verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz .

⭐Hata Kodu BM-GVHD-06

Uygulama ve oyun satın almak için Google Play kartını kullanmaya çalışırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bu hata açılır .

Yapmanız gereken ilk şey, cihazı yeniden başlatıp kodu tekrar kullanmayı denemektir. Sorun düzelmezse Play Store’un kendisiyle ilgili bir sorun olabilir. Gidin  Ayarlar> Uygulamalar> Google Store> Durmaya Zorla> Güncellemeleri Kaldır Play Store önceki bir sürüme dönecek ve sorun ortadan kalkacaktır.

⭐Hata Kodu 501 / “Kimlik doğrulama gerekli” hatası

Bu hatalar, Google Play Store yüklenmediğinde ortaya çıkar. Çoğu zaman, bu bir hesap kimlik doğrulama sorunuyla ilgilidir.

Uygulamayı kapatmak ve yeniden başlatmak, bazı insanlar için hile yapar. Değilse, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Store> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine gidin .

Ayrıca Ayarlar> Hesaplar’a gidip Google hesabınızı telefondan silmeniz gerekebilir  . Cihazı yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar kurun ve sorun ortadan kalkacaktır.

Etrafta yüzen birkaç hata kodu daha var. Genellikle, bunların çoğu bağlantı sorunları veya bazı hesap kimlik doğrulama sorunları ile ilgilidir. Bunların çoğu, bağlantı durumunuzu kontrol ederek ve Google sunucularının yakalamasını bekleyerek veya hesabınızı Play Store’a yeniden uygulayarak çözülebilir. Ayrıca, telefonunuzu yeniden başlatmanın etkinliğini asla düşürmeyin.

Umarım bu küçük liste, belirli Google Play Store hata kodunuzu çözmüş olacaktır. Herhangi bir farklı hatayla karşılaşırsanız veya katkıda bulunmak için kendi düzeltmeleriniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .