Google Gmail Hesabı Silme – Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Google Gmail Hesabı Silme – Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Google Gmail hesabı silmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu detaylı ve basit makale sizin için biçilmiş kaftan. “Google Gmail kalıcı olarak nasıl silinir” sorusuna vereceğimiz bu yanıt sonrası bilgisayar veya telefondaki Google Gmail hesabı silmek ve nasıl silineceğini sizler için anlattık.  Google gmail hesabı nasıl kapatılır? Google hesabı kaç günde silinir? Bilgisayarda kayıtlı mail adresi nasıl silinir? hepsi bu makalemizde…

Gmail hesap silme işlemi nasıl yapılır? sorunsalı aslında basit olduğu kadar bir çok kişi tarafından bilinmiyor. Telefonundan veya bilgisayarından Gmail hesabı silmek isteyen veya kalıcı/geçici olarak Google Gmail hesabını  kapatmak isteyen kullanıcıların bir çok sebebi vardır. Gmail hesap silme linkini sizler için aşağıya ekstra olarak bıraktık.

⭐Geçici veya Kalıcı Google Gmail Hesabı Silme

Bir Google hesabı , Gmail, YouTube, Drive ve daha fazlası dahil olmak üzere Google’ın sunduğu her şeye erişmenizi sağlar. Ama ya yeterince içtiyseniz ve çıkmak istediyseniz? Gmail hesap bilgilerini silebilir misiniz? Evet, bir Gmail hesabını kesinlikle sonsuza kadar silebilirsiniz ve bu sadece birkaç dakika sürer.

Adımları aceleye getirmeden önce, Google hesabınızı silerseniz sonsuza dek kaybedeceğiniz çok fazla veri olduğunu unutmayın. Elbette, sizi bundan vazgeçirmeye çalışmıyoruz. Belki artık kullanmadığınız ikincil bir hesabınız veya kapatma anahtarına basmak için başka bir nedeniniz var. Google hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, bunu yapmak oldukça kolaydır. Hadi bir bakalım.

Google Gmail hesabı silmek
Google Gmail hesabı silmek

⭐Gmail Hesabını Kalıcı Olarak Silin

Google Gmail hesabı silmek isterseniz, bir dizi sitedeki verilere erişimi kaybedersiniz. İşte daha etkili kayıplardan sadece birkaçı:

⭐Google Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • GmailDrive, Takvim ve daha fazlası gibi tüm Google hizmetleri, e-postalar, fotoğraflar ve notlar gibi bu hesaplarla ilişkili tüm verilerle birlikte.
 • YouTube veya Google Play Filmler, Kitaplar veya Müzik‘ten satın alınan tüm abonelikler veya içerikler.
 • Ücretsiz veya ücretli Chrome uygulamalarına ve uzantılarına erişim dahil olmak üzere Chrome ile kaydedilen bilgiler.
 • Bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, bu hesaba bağlı kişilere ve Android Yedekleme hizmetleri kullanılarak yedeklenen tüm verilere erişiminizi de kaybedersiniz.
 • Son olarak, kullanıcı adını da kalıcı olarak kaybedeceksiniz. Hesabı sildikten sonra aynı kullanıcı adını kullanarak kaydolamazsınız.

⭐Google Gmail Hesabı Silmeden Önce Yapılması Gerekenler

Google Gmail hesabı yedekleme
Google Gmail hesabı yedekleme

Bir süredir Google hesabınız varsa, muhtemelen e-postalar, notlar ve fotoğraflar gibi kaydedilmesi gereken bazı önemli verileriniz olacaktır. Çok fazla yoksa, bunları tek tek indirebilirsiniz, ancak Google tüm verilerinizi yedeklemek için basit bir yol sağlar.

 • Giderek Google hesap ayarlarınızı açın accounts.google.com .
 • Soldaki menüyü kullanarak veya ana ana sayfadaki “Gizlilik ve kişiselleştirme” bölümünün altında bularak “Veri ve kişiselleştirme” ye gidin.
 • Aşağı kaydırarak “Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan yapın.”
 • Hesabınızla ilişkilendirilmiş Google hizmetlerinin tam bir listesini bulacaksınız. İndirilecek bilgileri ayrı ayrı seçebilirsiniz. Varsayılan olarak her şey otomatik olarak seçilir.
 • E-posta yoluyla bir indirme bağlantısı almayı veya Drive, OneDrive, Box veya Dropbox gibi bulut hizmetlerine kaydetmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca dışa aktarma sıklığını, dosya türünü ve sıkıştırılmış arşivin maksimum boyutunu da seçebilirsiniz.
 • Ne kadar bilginin arşivlendiğine bağlı olarak, tüm süreç biraz zaman alabilir.

Ayrıca, Gmail adresinizin banka hesapları ve diğer web siteleri gibi diğer hizmetlerle de ilişkilendirilmiş olabileceğini unutmayın, bu nedenle, Gmail hesabı bilgilerini silmeden önce bu hesapları takip ettiğinizden ve bilgileri uygun şekilde güncellediğinizden emin olun.

⭐Google Gmail Hesabı Silmenin Kolay Yöntemi

Google hesabı silme
Google hesabı silme
 • Veriler ve kişiselleştirme” ye gidin ve aşağı kaydırarak “Verileriniz için indirin, silin veya bir plan yapın” seçeneğine gidin.
 • Bir hizmeti veya hesabınızı silin” seçeneğine dokunun.
 • İşlemi tamamlamak için “Google Hesabını Sil” seçeneğine dokunun.
 • Sayfanın sonunda, Google hesabınızı kalıcı olarak silmek için “Hesabı Sil” düğmesine dokunmadan önce kabul etmeniz gereken iki onay vardır.

⭐Google Gmail Hesabı Yalnızca Belirli Hizmetleri Silmek

 • Veriler ve kişiselleştirme” ye gidin ve aşağı kaydırarak “verileriniz için indirme, silme veya bir plan yapın” seçeneğine gidin.
 • Bir hizmeti veya hesabınızı silin” seçeneğine dokunun.
 • İşlemi tamamlamak için “Bir Google hizmetini sil” seçeneğine dokunun.
 • Hesabınıza bağlı Google hizmetlerinin tam listesini bulacaksınız. Bu uygulamalara ve özelliklere erişimi ayrı ayrı kaldırabilirsiniz.

⭐Google Gmail Hesabı Kurtarma Yöntemi

Google Gmail hesabı silmek istediniz ve bunu eyleme dönüştürerek hesabınızı kapattınız. Fakat hemen pişmanlık duyuyorsanız, onu kurtarmak için kısa bir süreniz vardır.

 • Git Hesap kurtarma sayfa.
 • Oturum açarken başka sorunlar yaşıyorum“u seçin.
 • Ardından, hesabı kurtarıp kurtaramayacağınızı görmek için sayfadaki talimatları izleyin. Bunun mümkün olmayabileceğini unutmayın. Ayrıca, Gmail’i sildiyseniz ve diğer Google hizmetlerine erişebilmek için Google dışında başka bir e-posta adresi eklediyseniz, Gmail kullanıcı adınızı kurtarmak mümkün olmayacaktır.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

iPhone’dan Android’e Geçiş Rehberi için Tıklayınız

Apple Watch Reset Atma – Apple Watch Nasıl Sıfırlanır

WhatsApp Kaybolan Mesajları Aktif Etme

 • Paylaş:
Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .