Freelance Çalışmak Nedir?

 1. Anasayfa
 2. Pirilancer
 3. Makale detayı
Freelance Çalışmak Nedir?

Freelance çalışmak ve freelancer çalışmanın kolaylıklarını kısaca bir blog yazımızda değindik. Freelancer olarak freelance dünyasına katılmanın getirdiği ortamın ve gösterilen aksiyonu belirten kelimeinin kısaca adıdır.

Tüm dünyada özellikle teknoloji çağında olmamız nedeniyle gelişen freelance dünyası artık ülkemizde de hak ettiği değeri ve yoğunluğu görmekte.

Freelance çalışmak, evden çalışmaya başlamanın en hızlı, en uygun fiyatlı ve en kolay yollarından biridir, özellikle de zaten üstün olduğunuz bir beceriyle hizmet sunuyorsanız. Bazı açılardan serbest çalışma , girişimcilik ve istihdam arasında yer alır .

Serbest çalışmada serbest meslek sahibisiniz , ancak iş bir işletme tarafından sözleşmeli ve bir işte olduğu gibi istikrarlı ve düzenli olabilir. Serbest çalışmanın en büyük faydalarından biri, serbest çalışan işinizde genellikle işverenlerin aynı iş için ödediğinden daha fazla ücret alabilmenizdir.

Becerilerinizi serbest bırakmak, evde çalışmanın ve gerçek bir iş kurmaya gerek kalmadan bağımsız olmanın hızlı bir yoludur. Genel bir kural olarak, kendi adınız altında faaliyet gösterdiğiniz sürece, bir işletme olarak kaydolmanıza gerek yoktur (herhangi bir özel gereksinim için şehrinizi ve eyaletinizi ruhsatlandırma ofisini kontrol edin). Bununla birlikte, evinizin ticari kullanımı gibi bazı vergi avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, ayrı bir banka hesabı açmanız gerekecektir.

Serbest bir iş kurmanın avantajlarından biri, müşterileri hemen şimdi çok fazla güçlük veya masraf olmadan alabilmenizdir. Ağınıza dokunun veya serbest çalışan bir kurulda bir proje bulun ve iş başındasınız. Sabit bir müşteri akışı geliştirmenin anahtarı, mükemmel hizmet ve pazarlama sağlamaktır. Serbest çalışanlar için en iyi pazarlama stratejilerinden biri, yönlendirmeler geliştirmektir . Birçok serbest çalışan, işlerini yalnızca kulaktan kulağa iletişim yoluyla kurabilir.

Freelance Nedir? Nasıl Freelancer Olunur?

Akıllarda tek bir soru var:

Freelance Çalışmak Nedir?

Freelance çalışmak
Freelance çalışmak

Evinizdeki Ofisiniz

Freelance çalışmak en açık tanımı ile evden çalışmaktır. Evinizin konforunda, trafik, soğuk, sıcak, kalabalık gibi sorunları çekmeden çalışmanızı sağlayan bir çalışma biçimidir. Tabi ki de her olayda olduğu gibi freelance çalışmak da kolaylıkları olduğu gibi zorlukları da mevcut.

Freelancer Nasıl Olunur, Kimler Bu İşi Yapabilir?

Freelance çalışma kolaylıkları

 1. Evden dışarıya çıkmadan ve ya sevdiğiniz bir kafe ortamında çalışma imkanı.
 2. Bu sabah erken uyanmak istemediniz mi? Sorun değil. Freelance çalışmak biçiminde kendi patronunuz kendinizsiniz. Verilen görevi zamanında yetiştirdiğiniz sürece ne zaman başladığınızın bir önemi yok.
 3. Özellikle bu virüslü günlerde güvenli bölgenizi terk edip ofise giderek, başkalarıyla muhatap olarak sağlığınızı tehlikeye atmanıza gerek yok.
 4. Evde bakmakla yükümlü olduğunuz bir bebeğiniz ve ya saatleri sürekli değişiklik gösteren dersleriniz varsa freelance çalışmak tam size göre.
 5. İşe gitmek gelmek ile kaybedeceğiniz bu sürede artık hobilerinize ve ya bir kitaba şans verebilirsiniz.

Tabi ki bu kadar avantajın olduğu bir iş modelinde zorluklar da mevcut;

Freelance çalışma zorlukları

 1. Özellikle sürekli ertelemeyi seven bir yapınız varsa, ofis ortamındaki disiplinden koptuktan sonra proje yetiştirmek sizin için zorlayıcı olabilir.
 2. Çok fazla kurumsallaşmamış şirketler ile çalışıyorsanız bir sözleşme imzalayamayacağınız için ödemenizi alamamanız ve ya tamamını alamamak gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 3. Sözleşme yapmamanın bir getirisi olarak siz bir işin belki de tam sonuna gelmişken projeyi bir anda iptal edebilirler.
 4. Sigortanız olmayacağı için gelecek günleri düşünerek ya kendinize bir bireysel emeklilik planı geliştirmelisiniz ya da bir şahıs şirketi kurarak kendinizi sigortalamalısınız.
 5. Geçim kaynağı olarak edindiğiniz freelance yönteminde sürekli olarak iş bulacağınızdan emin olmalısınız. Sürekli proje peşinde koşmalı ve ya proje dağıtan şirketlerle güçlü bağlar kurmalısınız.

Birçok avantajının yanı sıra dezavantajı da bulunan bu iş türünde çalışmanın riskleri mevcut olsa da oldukça kazançlı bir iş kapısı.

5 Aşamada Nasıl Başarılı Bir Freelancer Olunur?

Freelance Dünyasına Nasıl Adım Atılır?

Freelance çalışma tarzınızı nasıl kendiniz belirliyorsanız çalışacak iş kolunuzu da tamamen yeteneklerinize odaklanarak siz belirlemelisiniz.

Freelance Nasıl İşler Yapılır?

Örneğin yabancı diliniz varsa çevirmenlik bürolarından ve ya noterlerden rahatlıkla iş alabilirsiniz. Eğer kaleminize ve üretkenliğinize güveniyorsanız sürekli müşterileri olan makale şirketleri için belirli ücretler karşılığında makaleler yazabilirsiniz.

 

 

SIK SORULAN SORULAR
SIK SORULAN SORULAR

Freelance Çalışmak Nedir? ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Freelance Çalışmak Nedir?

Freelance çalışmak, hiçbir yere bağlı kalmadan internet üzerinden hizmetler sağlayarak para kazanma sanatıdır.

İnternette freelance yapılabilecek işler nelerdir?

İnternette freelance yapılabilecek işler oldukça fazladır. Pirilancer.com sitemizdeki yüzlerce kategoride binlerce hizmet yayınından freelance hizmmet sağlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Freelance çalışmak 2022

Freelance çalışmak 2022 yılında da oldukça popüler. Pirilancer.com olarak sitemiz üzerinden hizmet yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Freelance çalışma yöntemleri

Freelance çalışma yöntemleri konusu oldukça geniş olmakla birlikte pirilancer.com/blog üzerinden freelancerlarla ilgli yüzlerce yöntemi okuyabilirsiniz.

freelance çalışma siteleri

freelance çalışma siteleri 2022 yılında da oldukça popüler olmaya devam ediyor. Sektöründe lider Pirilancer.com siz freelancerlara sürekli para kazandırmaktadır.

 • Pirilancer.com
 • Fiverr
 • Upwork
 • Toptal
 • Simply Hired
 • PeoplePerHour
 • Aquent
 • Crowded
 • The Creative Group
 • Skyword
 • Freelancer
 • Hireable
 • FlexJobs
 • TaskRabbit

En çok kazandıran freelance işler

En çok kazandıran freelance işleri sizler için derledik. pirilancer.com/blog sayfamızda ve anasayfamız da çok kazanan ve kazandıran işleri görebilirsiniz

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .