Pirilancer Freelancer Forumu - Webmaster Forumu

Tam Versiyon: Özgürlükten Kaçış - Erich Fromm
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Özgürlükten Kaçış Erich Fromm Kitabının Tanıtımı Konusu
[Resim: wi:500]
Önemli Not: Özgürlükten Kaçış kitabının full özetini okumak, e-kitap tek link Özgürlükten Kaçış pdf formatını indirmek, Özgürlükten Kaçış epub indirme işlemi sitemizden yapılmamaktadır. Özgürlükten Kaçış pdf kitap indirmek yasal değildir. Lütfen yazara destek için kitabını satın alınız.

Özgürlükten Kaçış kitabının konusu, yorumları oku, künyesi, geniş kısa özeti, yazarı kimdir , Erich Fromm hayatı eserleri biyografisi, yayınevi hakkında kısa bilgi

Kitap Adı: Özgürlükten Kaçış
Yazar: Erich Fromm
Yayın Evi: PAYEL YAYINLARI
Kategorisi: Kitap > Psikoloji > Toplum Psikolojisi > Kitap > Felsefe-Düşünce > Genel
İndirimli Fiyatı: 25,00

Özgürlükten Kaçış kitabı Erich Fromm tarafından PAYEL YAYINLARI yayınevinden çıkmıştır.

Kitap > Psikoloji > Toplum Psikolojisi > Kitap > Felsefe-Düşünce > Genel kategorisinde  Erich Fromm Özgürlükten Kaçış kitabını 01.04.2011 Yayın Tarihi ile piyasaya çıkartmıştır.

Özgürlükten Kaçış 9789753880428 ISBN numarası ile TÜRKÇE olarak 236 sayfa Kitap Kağıdı kağıt cinsinde 13.5 x 19.5 cm boyutlarında basıldı. Bu üründen 1.517 adet satın alınmıştır.

Özgürlükten Kaçış Fiyatı - Özgürlükten Kaçış İndirimli Fiyatı
Özgürlükten Kaçış kitabının normal liste fiyatı 25,00, kitapyurdu indirim oranı 0, indirimli fiyatı 25,00 olarak satın alabilirsiniz. Kazancınız 0 , kazanacağınız 0 puandır.

Özgürlükten Kaçış kitabını 78 kişi oyladı. oyladı.
Genel puanı 92.3 -
55 kişi ⭐⭐⭐⭐⭐
18 kişi ⭐⭐⭐⭐
3 kişi ⭐⭐⭐
2 kişi⭐⭐
0 kişi⭐ Yıldız vermiştir.

Özgürlükten Kaçış Kitabı Kısa Özeti Oku
Erich Fromm PAYEL YAYINLARI
Çağdaş insan için özgürlüğün anlamı nedir? İnsan neden kendi özgürlüğünü diktatörlerin eline bırakmakta ve bir robot gibi yaşamaya razı olmaktadır? Özgürlüğüne sahip çıkamayan insan, biyolojik olarak bir canlı olmasına karşın, ruhsal açıdan bir robot gibidir. Zihinsel ve coşkusal yetenekleri körelmiştir, canlı değildir artık. Yeni ve kalıcı hiçbir şey üretemez. Yaşama karşı tam bir açlık içinde olmasına karşın uzak durur ondan, kaçar.

Özgürlükten Kaçış Künyesi
Yayın Tarihi: 01.04.2011
ISBN: 9789753880428
Baskı Sayısı: 6. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 236
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Bu üründen 1.517 adet satın alınmıştır.
İlgili Kategoriler: Kitap > Psikoloji > Toplum Psikolojisi > Kitap > Felsefe-Düşünce > Genel

Özgürlükten Kaçış Kitabı Erich Fromm Yorumları Oku
 tubaltu
felsefe seven, okuyan birinin keyif alacağı bir eser.
Muhammet Fatih Şentürk
Alanla alakalı gerçekten merak sahibi ya da ilgilisine birçok şey katabilecek kitaptır. Günümüz tüketim kültürüne karşı o günden yapılan tespitlerle harika göndermeler ve örneklemeler içermekte. Ancak bir zaman sonra sıkıcı gelebiliyor.
Emel Çakmak
Bilimsel bir çalışma akıcı bir dil ile uyanıyorsunuz diye bilirim. Bu kitaptan sonra Fromm hak verecek ve sorgulayarak bir çok evet ve doğru kelimeleri duyacaksınız kendinizden.
Hikmet Özmen
Özgürlük nedir? Ruhbilimel bir sorun mudur? Bu minvaldeki sorulara harikulade şekilde cevap veriyor Fromm. Nazizim etrafında dönen anlatımı gayet aydınlatıcı ve bilimsel.
ZiggyStardust
Bu kitap beni Fromm'u tamamıyla anlamak için tüm eserlerini okumaya doğru itti. Bittiğinde sizi okuduklarınız üzerine iyice bir muhakeme yapmanızı sağlıyor. bu
Yorumcu93
Kitapta neredeyse altini cizmedigim yer kalmadi..
ezhat
Özgürlüğün ne olduğu kişiler için ne anlama geldiği sınırlarının ne olduğu bu eserde cevap bulan sorulardır
yurtkitapçı
ilgililerin bu eseri okumasını tavsiye ederim.
jeekepy
Toplumu anlama, toplumu sorgulamak için gayet güzel bir eser. Okurken zorlasa da dikkatli okuyucu için not almaktan yorulacağı türden bir kitap.
ihsan ercan
insanoğlu özgür kalıp , özgürce kararlar vermek istemez , bunun yerine sürüye tabi olmayı, bir yerlere sığınmayı tercih ederler. bu dürtünün temeli insanın ilkel kökenlerine kadar gider. kısaca özgürlük için de , özgürlüğü sürdürmek içinde sürekli mücadele/çaba gerekir. güzel bir kitap.
sahra864
farkın olmadıklarımızı o kadar güzel anlatıyo ki kesinlikle cok faydalı
Füsun Korkmaz
toplum psikolojisi hakkında vermiş olduğu eserdir.<br />
ato465
Çağdaş toplumlarda birey, kendi yazgısıyla başbaşa bırakılmakta bu da kendisine korku ve güçsüzlükten başka bir şey getirmemektedir. Kendini içinde yaşadığı dünyadan ve toplumdan soyutlanmış duyan bireyler gittikçe çaresizleşerek yeni diktatörlüklere, totaliter yönetimlere verimli bir zemin oluşturmaktadır. İşte Dr. Fromm, bu çok önemli konuyu bilimsel yöntemlerle inceleyerek, herkesin anlayacağı bir dille gözler önüne sermektedir.
sarolik
Biraz ağır bir kitap okuması zaman ve konsantrasyon gerektiriyor. Yazılar da küçük ama çok önemli tespitler var. tavsiye ederim.
m.salimdanis
erich fromm'un en önemli kitaplarından biri, dili ağır olsa da okunması gereken bir eser.
yasin.etin
Değişik bakış açıları her zaman okunmalı.
ahmetalperen
Kitabın konusu çok güzel, sosyal psikoloji ile ilgilenenler için birebir. Dili biraz zorluyor ama değer diyorum...
EmrePsikDan
Özgürlük ve modern hayat arasındaki ilişkileri psikoloji biliminden yararlanarak da incelenmesi kitaba çok ayrı bir değer atfediyor.
A Serisi
kitabın konusu güzel, fakat dili ve üslubu biraz ağır
brachium
Modernleşmenin konsensüel ölçütleri içerisinde, bireyin geçirdiği sosyal evrimi anlatan ve bunu toplumsal ölçekte de irdeleyen mükemmel bir çalışma.
giar
bazen hepimiz jonathan olup düzene baş kaldırmak isteriz çok güzel bir kitaptı artık gördüğüm her mantıda seni hatırlayacağım
Uğur Çevik
Sosyal psikolojinnin en büyük yazarından.
hakan_özkan
hayatımızda modernleşme ve yenilik adına ortaya çıkarılan yeniliklerin insanı nasıl tutsak haline getirdiğini anlatmakta.okunmalı.
vagabundsverliebt
dil bilimi hocamın tavsiyesi üzerine bu yazarı okumaya başladım, iyikide başlamışım.
shapeshifter_
fromm gerçektende çok başarılı bir çalışma yapmış. bizlerden 1 asır önce doğmuş olan akademisyenin bu kitabı rönesans ve reformasyon dönemlerinden, nazizmden örnekler barındırıyor. böylece özgürlüğü hem tarihi hemde psikolojik bakış açısıyla değerlendiriyor. dili biraz komplike, anlaşılması zor olabili ama felsefe ve psikoloji diline yabancı olmayanlar için uygun bir kitap.
ykonyar
Çok hoş bir kitap.Dikkatinizi verdikten sonra zorluk çekmeden okuyabileceğinize eminim.Psikoloji kitabı olmasına rağmen anlaşılmazlıklar içinde boğulmuyorsunuz.<br /><br />Fromm bu kitabında çok güzel yerlere değiniyor.Mesela Hitler'i çözümlemesi çok güzel.Kitabı okurken kimi zaman kendinizi ruh hastası olarak da görebilirsiniz...Çevrenize ve tarihi olaylara daha farklı bir yönden bakmak istiyorsanız okumanızı tavsiye ediyorum...<br /><br />İyi okumalar =)
bagavius
Özgürlüğün bedelini göze alamayanlar tutsaktır. Bu tutsaklık düzenin eşyanın düzenidir. Benliğimizdeki yarıkları bez veya metal parçalarıyla anlmadırmaya çalışmak beyhude bir çabadır
serkancanmf
Vizyon kazandıran bir başyapıt...
filizden
İnsan, gündelik yaşamın onca hengamesiyle uğraşırken, hep bir şeyi unutuyor. Öz benliğini, doğasını, yaradılışının anlamını...Bize dair bir kitap. Birey'in kendini, özgürlüğü ve modern dünyanın yarattığı değerleri sorgulattırıyor. Erich Fromm'u, bu kitapla okumaya başlamış ve başka kitaplarınıda, bu kitap sayesinde almıştım.
burakara13
"Özgürlüğün, boyun eğme özleminin ve erk tutkusunun insanca yanlarına baktığımız zaman ortaya çıkan belli başlı sorular şunlardır: Bir insan deneyimi olarak özgürlük nedir? Özgürlük arzusu insan doğasında yapısal olan bir şey midir? Bu, bir insanın içinde yaşadığı kültür ne türden olursa olsun özdeş bir deneyim midir, yoksa belli bir toplumda ulaşılan bireycilik derecesine göre farklılık gösteren bir şey midir? Özgürlük sadece dışsal baskının yokluğu mudur, yoksa ayrıca başka bir şeyin varlığı mıdır; eğer böyleyse, neyin varlığıdır? Özgürlük savaşına yol açan toplumsal ve ekonomik etkenler nelerdir? Özgürlük, insan için taşıyamayacağı kadar ağır bir yüke, kaçmaya çalışacağı bir şeye dönüşebilir mi? Öyleyse neden özgürlük bir çokları için arzuyla beslenen bir amaç, bazıları için de bir tehdittir?<br />Ayrıca, doğuştan gelen bir özgürlük arzusunun yanı sıra boyun eğmeye yönelik içgüdüsel bir arzu da olamaz mı? Eğer yoksa, bugün birçok insan için bir öndere boyun eğmenin taşıdığı çekiciliği nasıl açıklayabiliriz? Boyun eğme her zaman açık otoriteye mi yöneliktir, yoksa yükümlülük ya da bilinç gibi içselleştirilmiş otoritelere, içsel zorlanımlara ya da kamuoyu gibi isimsiz otoritelere yönelik bir boyun eğme de var mıdır? Boyun eğme ediminde gizli bir doyum var mıdır ve varsa özü nedir?<br />İnsanlarda doymak bilmez bir erk duygusu yaratan şey nedir? Bu onların yaşam enerjilerinin gücü müdür, yoksa bu yaşamı kendiliğindenlikle ve sevgiyle yaşamaya temel bir zayıflık ve bir yeti yokluğu mudur? Bu çabaları güçlü kılan ruhsal koşullar nelerdir? Sonuçta bu ruhsal koşulların dayandığı toplumsal koşullar nelerdir?"<br /><br /> Erich Fromm<br /> “Özgürlükten Kaçış”<br />
abdiaciz
Fromm bu kitabında özgürlüğün anatomisini inceliyor. Teknolojiyle birlikte özgürleştiğimizi sanan bizlerin aslında özgürlükten garip bir şekilde kaçışımızı anlatıyor. Psikoloji ile ilgilenenlere tavsiye edilir.