Facebook Hesabı Devre Dışı Bırakma – Facebook Hesabı Silme

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Facebook Hesabı Devre Dışı Bırakma – Facebook Hesabı Silme

Facebook hesabı devre dışı bırakma ve Facebook hesabı silme yöntemlerini resimli ve adım adım anlatacağız. Facebook hesabını kalıcı olarak silme işleminin detaylarını ve 2022 güncel Facebook hesap silme linkini sizlerle paylaşıyoruz. Facebook hesabı silme tamamen facebook hesap kapatma 2022 yılı ipuçları sizlerle.

Facebook hesabı kapatma ve silme işlemi: Kalıcı ve geçici olarak Facebook hesabı nasıl kapatılır, silinir?

⭐Facebook nasıl kapatılır?

Facebook kalıcı silme ve Facebook hesabı dondurma göründüğü kadar zor olan yöntemler değil. Facebook hesap silme mobilden ve bilgisayardan nasıl yapılırın basit adımlarını sizler  için anlatımını yaptık. Facebook hesap silme RESİMLİ ANLATIM ile de tamamen basitleştirdik. Facebook nasıl kapatılır? Telefondan 14 gün beklemeden hızlıca Facebook hesap silme linki ile birlikte face hesabı dondurma yöntemlerini paylaşıyoruz.

⭐Facebook hesabı dondurma

Facebook, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişimde kalmak için çok yararlı bir araç olabilir, ancak çoğu kişi için asıl deneyim dikkat dağıtıcı unsurlara, sürekli reklamlara, şüpheli reklam uygulamalarına ve hangi Game of Thrones karakteri olduğunuzla ilgili çok sayıda teste indirgenmiştir. Sosyal medya devini artık özellikle yararlı veya ilginç bulmuyorsanız, Facebook’u silmek oldukça kolaydır.

İşlemin 90 güne kadar sürebileceğini ve tüm gönderilerinizin ve mesajlarınızın bir yedeğini indirebileceğinizi belirtmek gerekir. Elbette, bu biraz aşırıysa ve sadece kısa bir mola vermek istiyorsanız, Facebook hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneğiniz de vardır.

⭐Facebook hesabı devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Facebook hesabı devre dışı bırakma
Facebook hesabı devre dışı bırakma

Daha sonra karardan pişmanlık duymaktan korktuğunuz için Facebook’u silmek istemiyorsanız, bunun yerine Facebook hesabı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Facebook hesabı devre dışı bırakmak, tüm içeriği genel siteden kaybolacak şekilde silinmiş gibi görünmesini sağlayacaktır.

Facebook hesabınızı silmekle devre dışı bırakmak arasındaki temel fark, geri döndürülebilirliktir. Platforma geri dönmeye karar verirseniz, arkadaşlarınızı, gönderilerinizi ve resimlerinizi geri yüklemek için istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Diğer bir büyük fark, Messenger hesabınızın aktif kalması ve ayrıca devre dışı bırakılması gerekmesidir.

⭐Facebook hesabı devre dışı bırakmak

 1. Sizin giriş yapın Facebook hesabınızla.
 2. Sağ üstteki oku tıklayın .
 3. Hit Ayarlar ve gizlilik .
 4. Ayarlar’ı seçin .
 5. Seçin Facebook’unuzu bilgiler sol menüden.
 6. Facebook hesabı devre dışı bırakma ve Silme’yi tıklayın .
 7. Hesabı Devre Dışı Bırak’ı ve ardından Hesabı Devre Dışı Bırakmaya Devam Et’i seçin .
 8. Devre dışı bırakmayı onaylamak için talimatları izleyin.

Profiliniz Facebook’tan hemen kaybolacak, ancak bir arkadaşınızın duvarına gönderilenler gibi bazı mesajlarınız görünmeye devam edecek. Mevcut arkadaşlarınız da adınızı arkadaş listelerinde görmeye devam edecek ve insanlar size Messenger aracılığıyla mesaj göndermek için yine de sizi arayabilir.

Hesabınızı yeniden etkinleştirmeye karar verirseniz, tek yapmanız gereken herhangi bir cihazda tekrar oturum açmaktır. Aksi takdirde, Facebook’u silmenin faydalarının çoğunu onu gerçekten silmenize gerek kalmadan alırsınız.

⭐Facebook verilerinin yedeğini nasıl indirebilirim?

facebook yedeği indirme
facebook yedeği indirme

Hala Facebook’u hayatınızdan silme kararında kararlı mısınız? Yıllar boyunca platforma koyduğunuz tüm içeriği düşünmek için bir dakikanızı ayırmalısınız. Sil’e bastığınızda, tüm resimleriniz, notlarınız, durum güncellemeleriniz ve daha fazlası sonsuza kadar silinecektir. Bunun ne olduğundan emin değilseniz, Bilgileriniz sayfasından tam listeyi kontrol edebilirsiniz .

İyi haber şu ki, bunun sizi durdurmasına izin vermenize gerek yok. Facebook, tüm verilerinizin yedeğini indirmeyi kolaylaştırır. Hesabınızı devre dışı bırakma veya silme seçeneği ile aynı bölümdedir.

⭐Facebook verileri nasıl indirilir?

 1. Sizin giriş yapın Facebook hesabınızla.
 2. Sağ üstteki oku tıklayın .
 3. Hit Ayarlar ve gizlilik .
 4. Ayarlar’ı seçin .
 5. Seçin Facebook’unuzu bilgiler sol menüden.
 6. Bilgilerinizi İndirin seçeneğini bulun  ve görüntüle’ye tıklayın .
 7. Seç tarihleri , verilerin yazın ve biçimi ardından, Dosyası Oluşturma .
 8. Dosya hazır olduğunda bir bildirim alırsınız ve dosyayı indirebilirsiniz.
İşlemin ne kadar süreceği, Facebook’ta ne kadar veriye sahip olduğunuza ve ne tür verileri çıkarmaya çalıştığınıza bağlıdır. Birkaç saniyeden birkaç saate kadar sürebilir, ancak bitmiş dosyayı istediğiniz sayıda cihaza indirebilirsiniz.

Dosyayı talep ettikten birkaç gün sonra süresinin dolacağını unutmayın, bu yüzden unutmadan dosyayı indirdiğinizden emin olun. Unutursanız, yeni bir dosya oluşturmak için işlemi tekrarlamanız yeterlidir.

⭐Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Facebook hesabını kalıcı olarak silme
Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Platforma kesinlikle sahipseniz ve Facebook’u hayatınızdan tamamen silmek istiyorsanız, süreç çok da farklı değildir. Ayrıca, basit süreç her ikisini de aynı anda halledeceğinden, Messenger’ı ayrı ayrı silmeye artık gerek yok.

⭐Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek veya facebook hesabı kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Bilgilerinizin Facebook sunucularından silinmesinin 90 güne kadar sürebileceğini, ancak bu süre boyunca kullanıcılar tarafından erişilemeyeceğini unutmayın. Ayrıca, Pinterest, Spotify veya herhangi bir sayıdaki oyun gibi diğer hizmetlerde oturum açmak için artık Facebook hesabınızı silmek için uyguladığınız bu adımlar sonrası facebook hesabınızı bir daha kullanamayacaksınız .

⭐Facebook hesabı kapatma yöntemi

 1. Sizin giriş yapın Facebook hesabınızla.
 2. Sağ üstteki oku tıklayın .
 3. Ayarlar ve gizlilik .
 4. Ayarlar’ı seçin .
 5. Facebook Bilgilerinizi Seçin  .
 6. Facebook hesabı devre dışı bırakma ve Silme’yi tıklayın .
 7. Hesabı Kalıcı Olarak Sil’i ve ardından Hesap Silme İşlemine Devam Et’i seçin .
 8. Sil Hesap girin, şifrenizi , ardından Devam .

Facebook hesabı kapatma adımlarını uygulayarak kendinize ait hesabın facebook hesabı kapatmayı seçmiş ve artık facebokta dönüşü olmayan yola girmişsiniz demektir.

Fikrinizi değiştirirseniz, 30 gün içinde hesabınıza giriş yapıp Facebook Hesabı Silmeyi İptal Et‘i tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz . Aksi takdirde bilgileriniz 90 gün içinde Facebook’tan silinecektir. Ancak, bazı bilgiler yedekleme sunucularında kalabilir ve Facebook bazı bilgileri yasal amaçlarla saklayabilir.

Sizlere bu yazımızda Facebook hesabı kapatma ve facebook hesabı silme işlemini anlatmaya çalıştık. Kalıcı ve geçici olarak Facebook hesabı nasıl kapatılır, silinir? Facebook hesabı devre dışı bırakma ve Facebook hesabı silme yöntemleri Facebook hesabını kalıcı olarak silme işleminin detaylarını izah etmeye çalıştık.

Bunlarda dikkatinizi çekebilir

Facebook Algoritması Nasıl Çalışır? için Tıklayınız

İnstagram Gizli Profil Görmek için tıklayınız

Instagram Video İndirme için tıklayınız

İnstagram Story İndirme için tıklayınız

İnstagram Hikaye İndirme için tıklayınız

İnstagram Takipçi Arttırmak için tıklayınız

Nasıl Youtuber olunurYoutube’den nasıl para kazanılır? Şartları neler? tıklayınız

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .