En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri

 1. Anasayfa
 2. Özel Liste
 3. Makale detayı
En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri

Siz değerli okurlarımıza en popüler sosyal paylaşım siteleri ile ilgili ufak ama güzel bir yazı hazırladık. 2022 yılı Teknoloji ve teknolojiyle birlikte internetin kullanım yaygınlığı, yeni fikirlerin oluşumuna, insanları neredeyse esir alacak yeni oluşumların ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Bu oluşumlardan en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olarak ortaya çıkan bir çok site olmuştur.

Not: Yazı içinde Sosyal Medyada Her zaman İşinize Yarayacak Sosyal Medya Araçlarını Listeledik. (Gizli profil görme, story indirmeVideo indirmeMüzik indirme vs gibi)

 

Tıklayınız👉👉👉Sosyal Araçlar    İnstagram Araçları

⭐Sosyal Medya Siteleri 2022

En çok kullanılan sosyal medya hangisi? Sosyal paylaşım sitesi ne demek? Kaç tane sosyal medya var? Sosyal medyaya YouTube girer mi? sorularına yanıtlar verirken, Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları ile birlikte en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları ve popüler sosyal medya platformlarını sizler için araştırdık. İşte en çok kullanılan sosyal medya 2022 yılı araştırmasına konu olan bilinmeyen sosyal medya siteleri ile birlikte, Türk sosyal medya siteleri sizlerle…

Bilinmeyen sosyal medya siteleri ile birlikte en çok kullanılan ve dünyada ve Türkiye’de popüler olan  sosyal medya sitelerini sizler için derledik. 2022 Popüler sosyal medya uygulamaları 2022 senesinde de popülerliğini korumaktadır.

⭐Sosyal Paylaşım Siteleri

En popüler sosyal paylaşım siteleri olarak 2022 yılı türkiye’de en çok kullanılan sitelerin listesini sizler için detaylandırdık. Sosyal paylaşım uygulamaları da haliyle bu sitelerin android ve ios uygulamalarını içermektedir.

Sosyal paylaşım siteleri ya da diğer adıyla sosyal medya ağlarının temel amacı; ülke ya da dünya üzerindeki iletişimi canlandırmak ve bu iletişim sayesinde hiçbir şeyden geri kalmamaktır. Birçok sosyal medya sitesine nazaran bazı sosyal medya siteleri dünya üzerinde oldukça popüler olmuştur. İşte, o en popüler sosyal paylaşım siteleri…

⭐2022 En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri

sosyal medya siteleri
sosyal medya siteleri

⭐Facebook

facebook
facebook

En popüler sosyal paylaşım sitelerinden en çok tercih edilenlerinden biri facebook’tur. Hazırlanan verilere göre Dünya üzerinde iki milyarı aşan kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, dünyada en çok kullanılan uygulama olarak listenin başını çekiyor. Bu uygulama içerisinde aşağıdaki etkinlikler yapılabilir.

 • Fotoğraf ve video paylaşımı
 • Durum paylaşımı
 • Mesajlaşma
 • Arkadaşlarla oyun oynama

⭐Twitter

twitter
twitter

En popüler sosyal paylaşım sitelerinden en çok tercih edilenlerinden bir diğeri Twitter’dır. Fikirlerin paylaşımına öncülük tanıyan Twitter uygulamasının logosu, özgürlüğü tercih eden bir güvercin biçimindedir. Bu uygulama ile çok yüksek mecralara bile ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu uygulamada aşağıdaki etkinlikler yapılabilir.

 • Fotoğraf ve video paylaşma
 • Fikir paylaşımı, etiketleme (140 karakterlik paylaşım)

⭐Medium

medium
medium

Ülkemizde herkes tarafından bilinmese de en en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri de Medium sitesidir. Medium, yazılan blogların paylaşıma sunulabildiği bir sosyal medya sitesidir. Burada paylaşılan yazılar baştan savma değil, oldukça nitelikli yapıdadır. Ayrıca bu sitede her blog için bir okunma süresi de belirtilmiştir.

⭐Linkedln

linkedin
linkedin

İş dünyasında kullanılan bir numaralı uygulama olan linkedln işçi-işveren arasındaki iletişimi sağlayan bir sosyal medya ağıdır. Burada iş ya da işçi arama dışında kendini gösterme ve kanıtlama durumları da paylaşılan CV ve bloglarla ispatlanabilir.

⭐Youtube

youtube
youtube

Bir video yükleme sitesi olarak bilinse de en popüler sosyal paylaşım sitelerinden en çok tercih edilenlerinden biri de Youtube.com’dur. Dünyada en çok kullanılan bir video uygulaması olan Youtube, video ya da storylerin izlenebildiği bir sosyal medya platformudur. Bu platformda hemen hemen her konuda bilgi edinebilmek mümkündür. Hatta bu uygulamada çeşitli videolar paylaşıp fenomen olan ve üstüne milyonlarca para kazanan fenomenler de mevcuttur.

⭐Instagram

Instagram
Instagram

Özellikle Y ve Z kuşaklarının kullandığı bir uygulama olan Instagram dünya üzerinde Facebook’tan sonra oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulamada daha çok story (hikâye) paylaşımı, mesajlaşma, video paylaşımı vb. etkinlikler yapılabilmektedir.

Hatta Instagram üzerinden pazarlama yapabilmek de mümkündür. Fakat Instagram üzerinde yapılan pazarlama ürünleri satın alınırken, bu pazarlamayı yapan kişilerin güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde; büyük bir dolandırılma olayı gerçekleşebilir.

⭐Pinterest

pinterest
pinterest

İlgi alanlarına göre paylaşım yapan, yakın çevre kişilerle iletişim kurmayı kolaylaştıran bir uygulama olan Pinterest, herhangi bir konu hakkında sayfaya dünyanın her yerinden pek çok fotoğraf yayınlamakta. Bu uygulamada beğenilen fotoğraflar “Pin” edilerek beğenen kişilerin sayfasına iğnelenmektedir.

⭐Tumblr

tumblr
tumblr

Daha çok mikroblog içerik paylaşımı sağlayan Tumblr içerik paylaşımı yapılmasına imkân veren ve özgün düşüncelerin sergilendiği bir sosyal medya ağı türüdür. Bu uygulamada yapılabilecek etkinlikler aşağıda listelenmiştir.

 • Video ve resim paylaşımı
 • Mesajlaşma
 • Blog yazısı paylaşımı
 • Gif paylaşımı
 • Link paylaşımı

⭐Snapchat

Snapchat
Snapchat

Snapchat, bünyesinde bulundurduğu kullanıcılara anlık mesajlaşma imkânı vermektedir. Şöyle ki, kullanıcılar bu uygulamayla birbirlerine anlık olarak fotoğraf içerikli mesajlar gönderebilmekte. Ayrıca fotoğraf dışında metin, ses ve video gibi etkinlikleri de anlık olarak gönderme imkânı da vardır.

⭐Reddit

reddit
reddit

Gündemde olan haberleri paylaşan bir sosyal medya ağı olan Reddit, kullanıcılar tarafından en yüksek oyu olan haberleri sayfanın en başına taşır ve kullanıcıların bu haber hakkında fikir paylaşımını sağlar. Bu uygulamada gönüllü çalışan redditörler, uygulamada herhangi bir başıboş ortamın oluşmamasını ve seviyeli bir dil kullanılmasını sağlamaktadır.

⭐Flickr

Flickr
Flickr

Flickr uygulaması, bir nevi fotoğraf ve video deposu olarak bilinir. Burada tüm fotoğraf ve videolar muhafaza edilebilir, albüm haline getirilebilir ve etiket sistemiyle bu uygulamaya üye olan aile üyeleri fotoğraf ve videoların üzerine etiketlenebilir.

⭐Swarm

swarm
swarm

Foursquare ile benzer nitelikler taşıyan Swarm, üyeler arasında kullanıcıların konum bildirimi yapmasına olanak tanıyan bir sosyal medya ağı çeşididir. Bu uygulama ayrıca konumu gören kişinin adres almasını da sağlamakta olup bu özelliği ile Google Maps’e benzemektedir.

⭐Kik

Kik
Kik

Kik, SMS kotasından yemeyen ve mobil veri, Wi-Fi kullanılarak mesaj atılmasına imkân veren bir sosyal medya ağ sitesidir. Bu uygulama işe mesajlaşma sırasında aşağıda listelenen etkinlikler yapılabilir.

 • Metin paylaşımı
 • Resim paylaşımı
 • Emoji ve GIF paylaşımı
 • Görüntülü sohbet etme imkânı
 • Eskiz yapımı

⭐Periscope

periscope
periscope

Twitter kaynaklı bir uygulama olan Periscope, canlı yayın yapmaya imkân tanıyan bir sosyal medya ağ çeşididir. Bu uygulamayı kullanabilmek için mutlaka bir Twitter hesabının var olması gerekmektedir. Bu uygulamada canlı yayını izleyen kullanıcılar ile canlı yayını sunan kişiler arasında anlık mesajlaşma ile iletişim imkânı bulunmaktadır.

⭐Tinder

Tinder
Tinder

Popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, arkadaşlık kurma, flört etme, tek gecelik ilişki, ciddi ilişki vb. etkinliklere imkân veren bir sosyal medya ağı çeşididir. Bu uygulamada eşleşmelerde bulunan kişiler birbirleriyle sohbet edebilir, birbirlerine fotoğraf gönderebilir hatta isterlerse buluşabilirler. Fakat bu uygulamayı kullanırken dolandırıcılar konusunda dikkatli olunmalıdır.

⭐Whatsapp

whatsapp
whatsapp

Akıllı telefona sahip olanların %90’ının kullandığı bir uygulama olan Whatsapp aşağıdaki etkinliklerin yapılmasına imkân verir.

 • Mesaj gönderimi
 • Fotoğraf ve video gönderimi
 • Story paylaşımı
 • Ses gönderme
 • Konum ya da belge gönderme

Bu uygulama sadece telefon numarası bilinen kişiler arasında geçerliliği olan bir uygulamadır.

⭐Tiktok

tiktok
tiktok

Son zamanlarda özellikle Z kuşağı tarafından tercih edilen Tiktok, yetenek gösterileri, komik yayınlar ya da daha birçok alanda kısa video gösterim imkânı tanıyan bir sosyal medya ağıdır. Bu uygulama son zamanlarda diğer uygulamaların önemini azaltmaya başlamıştır.

Elbette ki sosyal paylaşım siteleri denildiğinde aklımıza sadece yabancı siteler gelmiyor. Türk bilişim uzmanlarının yaptığı ve Türkiye’de oldukça popüler olan sosyal medya ağları ise aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

⭐Yerli Sosyal Paylaşım Siteleri 2022

Sizlere şimdiye akdar dünyada en popüler sosyal paylaşım sitelerini örnek olarak sıralamasını verdik. Şimdi geldi yerli sosyal paylaşım sitelerine…

⭐Yaay

yay
yay

Ülkemizde en popüler sosyal paylaşım sitelerinden hayatımıza yeni girmişte olsa Yaay sosyal paylaşım uygulamasıdır. “Yerli Twitter” olarak bilinen Yaay, gündemde olan olayları ana sayfada sabitleyen ve kullanıcılara fikir paylaşımı serbestliği tanıyan bir sosyal medya ağı türüdür. İleriki zamanlarda bu uygulama üzerinde rozet ve puan gibi bazı sistemlerin oluşturulması hedeflenmekte.

⭐BİP

bip
bip

Turkcell tabanlı bir uygulama olan BIP, aslında SIM kartların uygulamalarına benzer bir yapıdadır. Bu uygulama sayesinde mesaj hakkı olmasa bile internetin de yardımıyla başka numaralara SMS gönderilebilmektedir. Ayrıca bu uygulama görüntülü sohbet imkânı da tanımaktadır.

⭐Ellam

ellam
ellam

Resim, video ve müzik paylaşımına imkân tanıyan Ellam, henüz iyileştirme çalışmalarında olsa da gelecekte kullanıcı sayısını artıracak bir uygulama olacağı tahmin edilmekte.

⭐Simitsi

Simitsi
Simitsi

“Yerli Facebook” olarak bilinen Simitsi, Facebook ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyan bir sosyal medya ağı türüdür.

⭐FotVid

fotvid
fotvid

Fotoğraf ve video yazılarının kısaltılmış biçimi olan FotVid uygulamasının temel amacı fotoğraf ve video paylaşımı yapmaktadır. Fakat bunların dışında bu uygulama üzerinde makale, anket ve durum paylaşımları da yapılabilmektedir.

⭐Ahtapot

Ahtapot
Ahtapot

Özellikle görüntülü konuşma imkânı tanıyan Ahtapot uygulaması, birden fazla kişiyle konuşmaya imkân tanıyan bir konferans-video sistemine sahip sosyal medya sitesidir. Bu uygulama Türkiye’de özellikle mesafenin olmasının önemli olduğu günlerde kullanılmış ve popüler bir hâle gelmiştir.

⭐2022 En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri ile ilgili aramalar

⭐En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları

⭐Brezilya sosyal paylaşım siteleri

⭐türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları

⭐En popüler sosyal ağlar 2022

⭐Bilinmeyen sosyal medya siteleri

⭐En çok kullanılan sosyal medya araçları

<h3⭐>En çok kullanılan sosyal ağ

⭐Japon sosyal medya siteleri

⭐En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri ile ilgili Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR
SIK SORULAN SORULAR

⭐2022 En Popüler Sosyal Paylaşım Siteleri Hangileri?

2022 yılı için en popüler sosyal paylaşım sitelerini ve android ios uygulamalarını sizler için derledik. Blog sayfamızı ziyaret ediniz.

⭐Yerli sosyal paylaşım siteleri hangileri?

2022 yılı Yerli sosyal paylaşım siteleri hangileri sorusuna sizler için yanıt verdik. İşte yerli sosyal medya siteleri listesi: Pirilancer.com

⭐Yerli sosyal medya uygulamaları hangileri?

Yerli sosyal medya uygulamaları özel yazımızla sizlere en yeni ve popüler sosyal medya sitelerini derledik.

⭐En yeni sosyal ağlar hangileridir?

Dünyada ve Türkiye’de en yeni en iyi başlangıç yapan sosyal ağ sitelerini sizler için paylaştık.

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

1 Yorum

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .