En İyi 5 Anahtar Kelime Araştırma Aracı

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
En İyi 5 Anahtar Kelime Araştırma Aracı

En İyi 5 anahtar kelime araştırma Aracı SEO 2022 [Ücretsiz ve Ücretli] bilgiler sunacagız. Kelime bulucu, kelime araştırması ve kelime analizi ile ilgili aktarımlar yapacağız.

2020 ve 2022 yılının ücretsiz ve ücretli en iyi 5 anahtar kelime aracını sizler için derledik. Analiz araçları anahtar kelime bulma yöntemlerini en etkili kullanabilmeniz için bazı ipuçlarını yazdık. Keyifli bir yazı sizleri bekliyor.

Bir sonraki yazımız olan Anahtar Kelime Analizi İçin En Kapsamlı Rehber sizler için derledik…

Anahtar Kelime Analizi İçin En Kapsamlı Rehber

Anahtar kelime aracı olan programları tanıtmaya hadi başlayalım 🙂

Not: Konu altına, yazımızla ilgili yorumda bulunan arkadaşlar için Anahtar kelime bulma araçları (ahrefs, semrush, KWFinder KeywordTool.io gibi araçlar Aylık %90 indirim kupon kodu hediye edilecektir. 

anahtar kelime aracı
anahtar kelime aracı

Anahtar Kelime Bulucu

Hem Google hemde diğer arama motorları için anahtar kelime bulma yöntemleri ile hem arama motorlarında hem de rakip analiz ve rakibi seosal anlamda mat etme anlamında büyük başarılar yakalandığı akikar. Şimdi sizlere en iyi ücretli ücretsiz 5 anahtar kelime bulucu özelliğe sahip seo’nun nirvanasını yakalayacağınız anahtar kelime bulucu araçları tanıtacağız.

Anahtar Kelime Bulma Araçları

Bu Makalede Size 2020 yılı ve 2022 yılı En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları konusunda rehberlik edeceğim.  Ayrıca 2020 yılı ve 2022 yılı için siteleriniz ve sitelerinizin seosu için gerekli olan, hayati önem taşıyan Anahtar Kelime Araştırma Araçları hakkında tarafsız bir inceleme veya ayrıntılı bilgi sunacağım .

İnternetten Para kazanma

Online para kazanmaya inanıyor musunuz?  İnternetten para kazanmayı site açarak ve siteniz üzerinden para kazanarak bunu yapmayı düşünüyorsanız  doğru yere ulaştınız demektir. Burada size sadece nasıl kendi kendinize seoda başarılı olacağınızı öğretmekle kalmayacağım, aynı zamanda kendi bloglarımı veya 4 yıldan fazla blog yazım boyunca Anahtar kelime araştırmalarını yönetmede deneyimlediğim her şeyi öğreteceğim.

Blog Sitesi Nasıl Kurulur? 2022

Yeni bir blog sitesi mi kuracaksınız? Fakat Blog nasıl kurulur? hakkında hiçbir fikriniz yok mu? İyi! Sen tek değilsin kardeşim. Her gün yüzlerce internet sitesinden para kazanmaya aday yeni başlayan blogcular, nasıl başarılı bir blogcu olunacağı konusunda herhangi bir bilgi sahibi olmadan yeni bir blog kurmaya karar veriyor. Bir blog yazarı olarak, yazınızı yazacağınız “anahtar kelimeler” ile daha fazla özdeşleşmelisiniz. Anahtar kelimelerle can kardeşi, kan kardeşi hatta sen olmayı zamanla öğreneceksin. Dizi izlerken bile xxx dizisinde giyilen kıyafetler kelimesine odaklanırken, anne baban eşin dizinin seyrine dalmışlar olacaktır. 🙂

Anahtar Kelime Araştırma

Kendinize bir soru sorun, “Google’da kimsenin aramadığı bir konu üzerine yazmanın faydası nedir?” Burada bloglama kariyerinizde kullanmanız gereken En İyi Anahtar Kelime Araştırma Aracı 2022’i tanaliz ettik . Yani daha fazla zaman kaybetmeden hızlı bir genel bakışla başlayalım.

Anahtar Kelime Araştırması nedir?

Anahtar kelime aracı ve anahtar kelime araştırması, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve blog yazmanın en önemli kısımlarından biridir. Kolayca sıralanabilen veya başkalarıyla kolayca rekabet edebilecek anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olan bir unsurdur.

Niş Anahtar Kelime Seçme

Bu süreç, bir niş kelime seçmeyi ve nişinizle ilgili, Google’ın arama sonucunda sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri bulmayı içerir. Ayrıca, insanların gerçekte ne aradıkları hakkında size bir fikir verir.

Anahtar kelime aracı

Karmaşık bir iş gibi görünebilir ama endişelenmeyin! Sana yardım etmek için burdayız. Sizi 2022 için en güçlü ve kullanışlı anahtar kelime araştırma araçlarıyla tanıştırdık.

En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları 2022

anahtar kelime bulucu
anahtar kelime bulucu

İnternette en iyi SEO aracı olduğunu iddia eden yüzlerce hatta binlerce seo aracı var. Ama bunların çoğu tamamen gerçeklikten uzak, tam ve net sizi başarıya ulaştırabilecek bir seçenkten öte, ve yararsız. Site ve analiz araçlarının çok zayıf teknolojilerinden dolayı gerçek verileri gösterememektedirler. Fakat bazı araçlar, gerçekten de kullanıma verdiği sonuçlara göre 2020’nin en iyi anahtar kelime araştırma aracıdır.

İlk Anahtar Kelime araştırma aracımızla başlayalım

1. Semrush

semrush
semrush

SEMrush yalnızca bir seo analiz aracı değildir, aynı zamanda SEO’nun çoğu gereksinimini karşılayarak, en derinlerine kadar analiz eden bir sistemden daha ötedir.

SEMrush,  rakiplerinizin şu anda kullandığı taktikleri sizler için ortaya çıkarır 🙂

Ücretli bir araçtır, aşağıdakiler gibi birçok özellik sunar:

 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olur ve size reklam grubu fikirleri önerir
 • Bu araç size yıllık anahtar kelime eğilimleri sağlar
 • Size Dünya Çapında TBM dağıtım istatistiklerini gösterir
 • Anahtar kelime zorluğu, analizi ve organik trafik öngörüsünde bulmanıza yardımcı olur.

SEMrush Ücretsiz Deneme

SEMrush anahtar kelime aracı, size hizmetlerinin 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunmaktadır.

Tek yapmanız gereken, 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olmak için kredi kartı bilgilerinizi girmektir.7 gün içinde planınızı iptal etmeye karar verirseniz, size tek bir kuruşa mal olmayacaktır.

Semrush Ücretli Planları

 1. Pro Planı – Bu plan özellikle sınırlı bütçeli siteler ve serbest çalışanlar içindir. Ayda 83 dolara mal oluyor ve yıllık olarak faturalandırılıyor.
 2. Guru Planı – Bu plan özellikle SEO ajansları ve küçük ve orta ölçekli işletmeler içindir. İçerik sitelerinizin günlük yönetimi için mükemmeldir. Size aylık 166 dolara mal oluyor.
 3. Bussines Planı – Bu plan özellikle e-ticaret mağazaları ve ajansları içindir ve size aylık 333 dolara mal olur.
 4. Kurumsal Planı – Bu plan, özellikle büyük ölçekte SEO hizmetleri sunan büyük İşletmeler içindir. Semrush, ihtiyaçlarınıza göre özel bir plan oluşturacaktır.

2. Ahrefs

Ahrefs
Ahrefs

Ahrefs anahtar kelime aracı, bugün içerik oluşturucular için en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biri olan 2020 yılında öne çıkıyor. 2022 yılında da Ahrefs en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biri olarak öne çıkar. Ahrefs, müşteriye kapsamlı bir seo raporu verir ve özel anlık ölçümlerle seo değerlerinizi ölçümler.

Ahrefs Analiz Aracı Özellikleri

Ücretli bir araçtır ancak aşağıdakiler gibi birçok özellik sunar:

 • Anahtar kelime zorluğunun daha doğru puanlamasını yapar
 • 1000’den fazla anahtar kelime için öneriler sunar
 • 171’den fazla ülkede desteklenmektedir
 • Ahrefs, TO’nuzu artırmak için Tıklama ölçümlerini gösterir
 • Ayrıca size SERP’e genel bakış hakkında ayrıntılar verir.

Ahrefs Ücretsiz Deneme

Ahrefs, size hizmetlerinin 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü sunuyor. Tek yapmanız gereken, 7 günlük ücretsiz deneme sürümü almak için kredi kartı bilgilerinizi girmektir. 7 gün içinde planınızı iptal etmeye karar verirseniz, size tek bir kuruşa mal olmayacaktır.

Ahrefs Ücretli Planları

Ahrefs’in dört planı vardır. Lite, Standard, Advanced ve daha Ajans için ücretler, yıllık bir taksit planı seçmeniz ihtimaline karşın her ay sadece 82 dolardan başlıyor.

Ahrefs Paketleri

Lite: Deneme paketi tarifenin tüm özelliklerine 7 gün boyunca tam erişim sağlar. 1 kullanıcı $99 dolar

Standart: Deneme paketi tarifenin tüm özelliklerine 7 gün boyunca tam erişim sağlar.1 kullanıcı $179 dolar

Advanced: Deneme paketi yok. 3 kullanıcı $399 dolar

Ajans: Deneme paketi yok. 35 kullanıcı $999

3. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google Keyword Planner
Google Keyword Planner

Google Anahtar Kelime Planlayıcı anahtar kelime aracı, birkaç önemli noktayı sunan, basit bir site kelime analiz aracı seçimidir.

Yararlılığı olmamasına rağmen, her durumda  mevcut en kesin site kelime analiz aracı bilgi kaynaklarından biridir.

Bilgiler gerçekçi ve  olarak Google’dan gelir ve sonuçlar, AdSense uyarlamasıyla iyi bir şekilde koordine edilir.

Google tarafından ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır ancak size birçok premium özellik sunar.

 • “Sayfa başı” teklif aralığını kullanan detaylı raporlar sunar 
 • Google’ın web dizininden geçerli olan tam takip hacmi sunar
 • Kurumsal siteler için en ideal karardır

4. KWfinder

KWfinder
KWfinder

KWFinder Mangools tarafından planlanan bir araçtır – en iyi anahtar kelime bulma araçlarını sınıflar arasında taşımasıyla tanınan bir tasarımcı. Yeni başlayanlar için, sitede ki başlangıç seviyesi kılavuzlarından yararlanabilirsiniz. KWFinder aşaması, diğer yararlı özelliklerin tümünün yanı sıra, düşük SEO sorunu olan özellikler keşfetmeyi kolaylaştırır.

Kwfinder ücretli bir araçtır ancak size böyle harika özellikler sunar.

Kwfinder Özellikleri

 • Sıradışı ve keşfetmesi basit bir kullanıcı arayüzü.
 • Her yerde, herhangi bir dil hedefindeki kelimeleri keşfedin.
 • Çığır açan anahtar kelimeler listesinden alternatifler sunar
 • Sözlü rekabet için kesin ölçümler alın. 
 • SERP öneri listesi ile ilgili çok çarpıcı öneriler sunar.
 • Rekabet edecek kelimeler bulmada ve arama motorlarında yükselmenize alternatifler sunar.

KWFinder anahtar kelime aracı, diğer 4 SEO aracını içeren bir Mangools paketidir. Bu seo analiz aracı size bir çok özellik sunar. 3 farklı paketi bulunur ve her paketinde biraz daha farklı özellikler barındırır.

Kwfinder Paketleri

 1. Temel – 30 dolar. Bu plan özellikle serbest çalışanlar ve küçük işletmeler içindir.
 2. Premium – 40 dolar. Bu plan özellikle yeni girişimler ve bloglar içindir.
 3. Ajans – 80 dolar. Bu plan özellikle e-ticaret mağazaları ve ağır siteler içindir.

5. KeywordTool.io

keywordTool
keywordTool

KeywordTool.io anahtar kelime aracı , Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve Ubersuggest‘in alternatif bir seçeneğidir. Bu araçlar, Google arama önerileri tarafından otomatik olarak oluşturulan herhangi bir konuyla ilgili milyonlarca yeni uzun kuyruklu anahtar kelime veya kısa kuyruklu anahtar kelimeleri keşfetmenize yardımcı olacaktır. Anahtar kelime önerileri, seçtiğiniz bir Google etki alanına ve dile göre üretilecektir.

Ücretsiz ve ücretli olarak ikiye ayrılmaktadır. Aşağıdakiler gibi birçok özelliği sunar.

KeywordTool.io Özellikleri

 • Anahtar Kelime Aracının ücretsiz sürümü, her arama terimi için 750’den fazla uzun anahtar kelime önerisi üretir
 • Anahtar Kelime Planlayıcı veya diğer araçlardan farklı olarak, Anahtar Kelime Aracı her zaman % 99,99 çalıştığı için son derece güvenilirdir.
 • Anahtar Kelime Aracını bir hesap oluşturmadan bile tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Bugün için bu kadar arkadaşlar. Bunlar, En İyi Anahtar Kelime Bulma Araçları 2022 için yazdığım ve deneyimlediğim özellikleri sizlere sunmaya çalıştım. Umarım size anahtar kelime araştırması için ideal bir çok çözüm sunabilmişimdir.

En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları 2022 Sonucu

Yukarıda saydığımız, ve özelliklerini belirttiğimiz bu araçları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Piyasada, kendini kanıtlayamamış ve bunu iddia eden araçalrı değil, bu araçalrı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu Makalede, En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları 2022 ile ilgili bilgilerin bir listesini sunuyoruz Umarım bu makale siteleriniz için ve rakiplerinizi geçmeniz için çok yararlı olmuştur.Sizlere, anahtar kelime bulucu araçlar hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Önerilerinizi ve sorularınızı bu yazının altındaki yorum kutusu aracılığıyla bizimle paylaşabiliriz. En iyi anahtar kelime aracı ve Anajtar kelime bulucu & araştırma araçları 2022 ile ilgili bu makaleyi beğendiyseniz  , sosyal medyada (Facebook, Instagram, Twitter) arkadaşlarınızla paylaşın.

Kaynakça: Pirilancer

Anahtar kelime aracı ile ilgili sık sorulan sorular

SIK SORULAN SORULAR
SIK SORULAN SORULAR

SSS

En İyi Anahtar Kelime Aracı

Bu yazımızda Pirilancer.com olarak, en iyi anahtar kelime araçlarını sizler için araştırıp sunduk. Dünyaca en fazla ilgi gören ve doğru sonuç verenleri yukarıda detaylıca belirttik.

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması sitenize değer verdiğinizin bir göstergesidir. ahrefs, semrush, KWFinder KeywordTool.io gibi dünyaca kabul gören gelişmiş altyapılı sistemleri detaylıca inceledik. Pirilancer.com blog sayfasında daha çok anahtar kelime bazlı inceleme mevcuttur.

Anahtar Kelime Bulma Aracı

ahrefs, semrush, KWFinder KeywordTool.io gibi bir çok seo aracı, anahtar kelime bulma ve anahtar kelime analizi olarak detaylıca değindik. Pirilancer.com blog sayfamızda anahtar kelime ile ilgili bir çok yazıyı okuyabilirsiniz.

Anahtar Kelime Bulma Araçları

Pirilancer.com olarak ahrefs, semrush, KWFinder KeywordTool.io gibi araçları detaylıca inceledik. Blog sayfamızda da bir çok seo altyapılı araç incelemesi ve proğramları bulabilirsiniz.

YouTube Anahtar Kelime Aracı

Youtube anahtar kelime aracı, ahrefs dahil bir çok seo altyapılı analiz araçlarında detaylıca analiz yapılabilir şekilde düzenlenmiştir.Pirilancer.com olarak seo araçlarında %90 indirim kodu sunuyoruz. Üstelik Ücretsiz 🙂

Google anahtar kelime aracı

Google kelime aracı ile yaptığınız analiz karşılaştırmaları ve kelime araştırmaları sonucu, etkili olacak anahtar kelimeleri google kelime analizi aracı ile bulabilirsiniz. Adwords Ads reklam panelinizden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Anahtar Kelime Planlayıcı Araçları

Google altyapılı adwords ads reklam panelinizden ücretsiz olarak ücretsiz anahtar kelime planlayıcı aracına ulaşabilirsiniz.

En çok tıklanan anahtar kelimeler

Günlük haftalık aylık ve yıllık olarak en çok tıklanan anahtar kelimelere ulaşmak Google Trends panelinden ulaşabilirsiniz. Örnek Pirilancer.com sitesi için arama kısmına site adresi yazdığınızda trend kelimeleri görebilirsiniz.

Ücretsiz Anahtar Kelime Araçları

Birçok ücretsiz analiz aracı mevcuttur. İçleirnden en çok tıklanan ve doğru sonuçlara yaklaşan ve Türkiye’de seo webtasarım olarak hizmet veren cetinkayaajans.com/seo-analiz sitesidir.

Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

3 Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .