En iyi 6 Ücretsiz CDN Hizmetleri – Servisleri

 1. Anasayfa
 2. Özel Liste
 3. Makale detayı
En iyi 6 Ücretsiz CDN Hizmetleri – Servisleri

En iyi ücretsiz cdn kurulumu en hızlı ücretsiz cnd hizmeti, cdn ile site hızlandırma ve ücretsiz cdn wordpress performans değerlerini arttırmak, kullÜcretsiz cdnanılan en iyi ücretsiz cdn servislerinin sıralamasını sizler için sıraladık.2022 yılı Cloudflare ArvanCloud Jetpack Netlify JS Deliver Hostry CDN ile WordPress sitenizi hızlandırmak ve güvenceye almak için 6 ücretsiz CDN servisini sizler için ele aldık.

2022 yılı için derlediğimiz bu listede,  wordpress sitelerde kullanarak performans ve hızınızı arttırmak masaüstü ve mobil puanlarınızı yukarılara çıkarmak için kolayca kullanabilirsiniz.

WordPress Siteler için Ücretsiz CDN Kurmak (Site Performansınız Tavan Yapsın) Tıklayınız

⭐Ücretsiz CDN Servisleri

Aşağıdaki sunmuş olduğumuz ücretsiz cdn wordpress sitelerinizde güvenle kullanabilir ve kolaylca entegre edip hızlı siteler sunabilirsiniz. Google pagespeed lighthouse, gtmerix gibi servislerle mobil ve masaüstü hızlarınızı şaha kaldırabilirsiniz.

⭐Wordpress Ücretsiz CDN Servisleri

Doğru CDN çözümünü uygulayarak web sitenizin iki kritik metriğini düzeltin – Performans ve Güvenlik

Yavaş yüklenen bir web sayfasını kimse sevmez ve potansiyel olarak kaybedilen satışlardan milyonlara mal olabilir. İçgörülü gerçeklerden bazıları:

 • Shopzilla, yükleme süresini 6 saniyeden 1,2 saniyeye çıkararak gelirini% 12 artırdı.
 • Amazon, tahmini bir saniyelik yavaşlamanın her yıl satışta 1,6 milyar dolara mal olabilir
 • Yavaş işleme nedeniyle alışveriş yapanların% 21’i alışveriş sepetlerini terk etti
 • Google, sayfa yükleme süresini teknik SEO sinyalinde dikkate alır, bu nedenle yalnızca gelir değil, aynı zamanda hızlı yükleme, daha iyi arama sıralamasına yardımcı olur.

Güvenlik, web sitesi performansı için eşit derecede önemlidir ve web varlıklarınızın saldırıya uğramaması için gereken her şeyi yapmayı düşünmelisiniz.

Gerekli web güvenliği korumasına sahip olmamak, bir saldırganın web sitenizi hızla kapatmasına, itibarına ve çevrimiçi işletmeye zarar vermesine yardımcı olabilir. SUCURI‘nin son raporu , web sitesinin %56’sının güvenlik riskleri taşıdığını gösteriyor.

sucuri
sucuri

Gördüğünüz gibi, her ikisi de herhangi bir çevrimiçi işletme web sitesi için çok önemlidir. Bunu ele almanın birden çok yolu vardır ve en kolay yollardan biri, koruma için performans bulut tabanlı güvenlik sağlayıcıları için CDN uygulamaktır .

İşin iyi yanı, CDN şirketlerinin çoğunun ikisini de sunması ! Bunlardan geçelim ve hangisinin sizin için çalıştığını görelim.

⭐Cloudflare

cloudflare network
cloudflare network

En iyi ücretsiz cdn servislerinden ilki Cloudflare. Cloudflare , web sitenizi güçlendirmek ve güvenlik eklemek için en modern çözümlerden biridir. 20 milyondan fazla İnternet varlığına güç veriyorlar ve 200 veri merkezinde POP’a sahipler.

CloudFlare tarafından ÜCRETSİZ bir planda sunulan aşağıdaki kullanışlı özelliklerden bazıları:

 • Küresel olarak yük dengeli CDN
 • İçerik önbelleğe alma, anında temizleme önbelleğe alma
 • Async Javascript yükleniyor (Rocket Loader)
 • IPV6
 • HTTP 2 ve HTTP/3
 • WebSockets
 • Restful API
 • Temel DDoS koruması
 • TLS 1.2, 1.3
 • Cloudflare tarafından verilen sertifika
 • HTTPS Yeniden Yazımları
 • Yorum spam koruması, içerik kazıma koruması
 • DNSSEC
 • Operasyonel ve Tehdit bilgileri
 • Sayfa kuralları

Web sitenizi Cloudflare ile beş dakikadan daha kısa sürede kurabilirsiniz. Web sitenizi güçlendirmek ve güvence altına almak harika bir şey.

Güvenlik konusunda ciddiyseniz, WAF , Görüntü optimizasyonu, mobil optimizasyon ve çok daha fazlasından yararlanmak için profesyonel veya daha yüksek bir plan düşünebilirsiniz .

Hiçbir şey yüklemeden entegrasyonu kolaylaştıran Cloudflare uygulamalarından bahsetmeye değer olduğunu düşünüyorum.

Örneğin – Google Analytics, Pingdom Swiftype, herhangi bir kod yüklemeden etkileşimi etkinleştirebilirsiniz.

Cloudflare’yi kim kullanıyor?

cloudflare
cloudflare

Bu, Cloudflare’nin ne kadar popüler olduğunu açıklıyor. İşte Cloudflare kullanan büyük isimlerden bazıları.

 • Havlama
 • Feedly
 • Mozilla
 • DigitalOcean
 • Udacity
 • CodeGuard
 • Zopim
 • StackOverflow
 • Reddit

⭐ArvanCloud

arvancoud cdn
arvancoud cdn

En iyi cdn servislerinden ikincisi Arvancloud tabiki.. Dünya çapında çok sayıda PoP ile ArvanCloud , çeşitli bulut hizmetleri, özellikle de 30.000’den fazla web sitesine sağlam bir CDN hizmeti sağlar. En son ve tescilli teknolojilerle donatılmış olan ArvanCloud CDN, mümkün olan en yüksek güvenlik düzeyinin yanı sıra hızlı veri iletimi sağlar.

Ücretsiz planlarında herhangi bir ek özellik için ücret alan diğer CDN sağlayıcılarının aksine, ArvanCloud’un ücretsiz CDN katmanı, ücretli planıyla aynı özellikleri sunar. Her web sitesi, hızlı, güvenli, tam özellikli bir ArvanCloud CDN deneyiminden tamamen ücretsiz olarak yararlanabilir.

Ücretsiz CDN planı, hem indirmede hem de yüklemede aylık 200 GB trafik ve aylık 1.000.000 istek içerir.

Ayrıca, ArvanCloud çeşitli ücretli planlar sunar. Kullandıkça Öde modeliyle, bu hizmetler piyasadaki en uygun maliyetli CDN çözümleri arasındadır ve düşük bütçeli ve yüksek ölçekli projeler için idealdir.

⭐Site Accelerator by Jetpack

jetpack wordpress
jetpack wordpress

En iyi ücretsiz cdn servislerinden ve eskiden Photon olarak bilinen, bir görüntü hızlandırma hizmeti yerine tam CDN değildir. WordPress kullanıyorsanız ve resimleri yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, Site Accelerator bir katma değer olacaktır.

Görüntüleri daha hızlı yüklemek için görüntü dosyalarının bant genişliğini boşaltmak için Site Accelerator’dan yararlanabilirsiniz. Jetpack eklenti panosu aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz ve wordpress.com’da veya kendi kendine barındırılan WordPress web sitelerinde barındırılır.

Alternatif olarak , Cloudinary görüntü ve video yönetimi için Cloudinary‘u deneyebilirsiniz .

Cloudinary herhangi bir platformda çalışır, bu nedenle WordPress değilse ve görüntü optimizasyonu arıyorsanız, denemeye değer.

Görüntü işleme ve hızlı teslimat için bir tane daha – Uploadcare

⭐Netlify

Netlify
Netlify

En iyi cdn servislerinden bir diğeri Netlify. Alışık olmadığınız, alışılmışın dışında bir servis.

Netlify, statik web sitenizi barındırmanıza ve bunları CDN aracılığıyla sunmanıza olanak tanır. Netlify tipik bir CDN şirketi değildir, ancak statik bir site barındırıyorsanız, Netlify’yi düşünmeye değer.

35.000’den fazla geliştirici ve 90.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapmak Netlify’i seviyor.

Netlify, ÜCRETSİZ planda aşağıdakileri sunar

  • Yönlendirme kuralları
  • Sürekli Dağıtım
  • Let’s Encrypt sertifikası, HTTP / 2
  • Özel alan
  • Global CDN, Ultra hızlı DNS
  • Geri dönüşler
  • Önceden oluşturma, Önbellek geçersiz kılma
  • DDoS koruması
 • Git entegrasyonu
 • Özel HTTP Headers

⭐JS Deliver

jsDeliver
jsDeliver

Leverage jsDeliver daha hızlı web kaynaklarını yüklemek için çok daha JavaScript kütüphanesini, jQuery, yazı tipleri, CSS boşaltma ve için kullanır. JSDelivery, dünyanın en iyi ücretsiz cdn hizmetlerinden biridir.

JSDelivery, dosyaları Cloudflare, Quantil ve StackPath‘ten hızlı bir şekilde sunar . Tek bir HTTP isteği kullanarak birden çok dosya yükleyebilirsiniz ve trafik sınırı yoktur.

⭐Hostry

Bir başlangıç ​​mı yoksa düşük trafikli bir web sitesi mi işletiyorsunuz? Hostry , ÜCRETSİZ paket kapsamında EU + USA için 10GB ve dünya trafiği için 5GB sağlar.

Hostry dünya çapında 52 POP aldı ve origin shield sağlıyor.

Umarım yukarıdaki hizmet web sitenizin daha hızlı ve güvenli bir şekilde yüklenmesine yardımcı olur . Yukarıda listelenen hizmetlerin tümü, sizin için en iyi olanı görmeye çalışmak için ücretsizdir.

⭐Wordpress En İyi Ücretsiz CDN Kurulumu

⭐Jetpack Nasıl Kurulur

Jetpack , doğrudan WordPress eklenti deposundan kurulabilir. Şu anda Jetpack, 4 yıldızlı derecelendirmeye sahip 5 milyondan fazla etkin kuruluma sahiptir.

WordPress sitenize bir resim yüklediğinizde, barındırma hesabınızda yer alır. Bu görseli sayfaya veya gönderiye dahil ettiğinizde, diğer sayfa içeriğiyle birlikte yüklenir.

Jetpack Nasıl Kurulur
Jetpack Nasıl Kurulur

Jetpack’i etkinleştirdikten sonra, bir WordPress.com veya Google hesabıyla giriş yapmanız istenecektir.

wordpress jetpack login
wordpress jetpack login

⭐Jetpack Ayarları Nasıl Yapılandırılır

Giriş yaptıktan sonra, Jetpack’in çeşitli plan katmanlarıyla karşılaşacaksınız. Jetpack’in ücretli planları yılda 39 ila 299 dolar arasında değişiyor. Aylık abonelik seçeneği de vardır.

Ücretli bir plana abone olmak istiyorsanız, hemen yükseltmekten çekinmeyin. Aksi takdirde, sayfanın en altına gidin ve ücretsiz seçeneği seçin.

wordpress jetpack
wordpress jetpack

⭐Ücretsiz CDN Kurulumu Nasıl Yapılır?

Jetpack’in üç kenar çubuğu sekmesi vardır – Gösterge Tablosu, Ayarlar ve Site İstatistikleri.

Kontrol paneline ve site istatistikleri sayfalarına bakmadan önce Jetpack’i siteniz için nasıl yapılandıracağınıza bakalım.

Görüntü CDN özelliği etkinleştirildiğinde, sayfadaki görüntünün kodu, otomatik olarak WordPress.com bulutuna yüklenen bir görüntüyü yüklemek için yeniden yazılır. Bu, Görüntü CDN’sini daha sonra devre dışı bırakırsanız veya ileride Jetpack kullanmayı bırakırsanız, resimlerinizin sitenizde bulunmaya devam edeceği anlamına gelir.

wordpress jetpack ayarları
wordpress jetpack ayarları
 1. Güvenlik – kesinti izleme, otomatik güncellemeler, kaba kuvvet koruması ve daha fazlası.
 2. Performans – arama işlevi, hız optimizasyonu ve ortam boşaltma.
 3. Yazma – tam ekran slayt gösterileri, Markdown / LaTeX desteği ve daha fazlası.
 4. Paylaşım – düğmeler gibi sosyal paylaşım ve daha fazlası.
 5. Tartışma – ek yorum işlevi, abonelikler ve daha fazlası.
 6. Trafik – reklamlar, ilgili gönderiler, kısa bağlantı oluşturma, site haritaları ve daha fazlası.

⭐Wordpress Jetpack Ücretsiz CDN Nasıl Kurulur?

WordPress ücretsiz cdn nasıl kurulur, cdn kurulumu ve resimli videolu anlatımı konusunda bilgi ve tecrübelerimizi aktaracağız. Site Hızlandırıcısını etkinleşitirin, Görsel yüklenme sürelerini hızlandırın ve Statik dosya yüklenme sürelerini hızlandırın butonlarını aktif hale getirin.

wordpress jetpack cdn ayarları
wordpress jetpack cdn ayarları

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

6 Yorumlar

 • dünyanın en iyilerini açıklamalaı olarak belirttiğiniz için teşekkür edeirm. Gerçekten işe yarar bilgiler. Bunlar zaten dünyanın en iyileri.

 • Mükemmel bir yazı olmuş. Keyifle okudum. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz acaba? yani en iyisi sizce hangisi?

 • Bu cdn servislerinden birini kullanıyorum Harbiden sitem inanılmaz derecede hızlandı ve performansı gözle görülür seviyede arttı. İnanılmaz bir iş yapmışsınız.

 • Ücretsiz CDN konusunda bence türkçe kaynaklar arasında en iyisi. Bazıları uzatmışta uzatmış saçmalamış. Bayıldım sizin anlatımınıza. gerçekten güzel ve detaylı ama kısa keyifli bir yazı olmuş.

 • cdn konusunda Yeterli bilgileri bu sayfadan bulduğum için mutluyum. Keyifli bir yazı olmuş. Teşekkürler paylaşım için

 • Ücretsiz CDN kullanarak bütçem konusunda büyük bir yükün altından kaltım sayneizde. Keyifle kullandıgım bir servis bu kadar performans ve hız artışı sağlayacağını tahmin etmezdim.

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .