Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? Anahtar Kelime Bulucu

 1. Anasayfa
 2. İpucu
 3. Makale detayı
Anahtar Kelime Nasıl Bulunur? Anahtar Kelime Bulucu

SEO için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır? Anahtar kelime bulucu ile keyword kelime bulma ve kelime analizi yaparak araştırma araçlarımızı kullanarak doğru anahtar kelimeleri ve az bilinen yeni anahtar kelime bulma ipuçlarını sizler için derledik. Popüler anahtar kelime bulma araçları yazımız sizlerle..

Anahtar kelime bulucu araçları ile sizlerde sitelerinizde hit getirecek içerikler hazırlayabileceksiniz. Kelime bulucu google botlarının sevdiği içeriklerinin temelini hazırlayarak sizlere hangi kelime ne kadar aranıyor, rekabet oranları nedir? gibi sorulara yanıt vererek sizleri doğru içeriği sitenize makale olarak girmenizi sağlar. Kelime bulucu yazımız sizinle… Keyifli okumalar.

İhtiyacınız olan anahtar kelime nasıl bulunur biliyor musunuz? Kapsamlı bir şekilde hazırladığımız bu rehber sonrasında bu sorunun cevabı kesinlikle “EVET” olacak..!

İçindekiler

✅Google Anahtar Kelime Bulucu Video

YouTube video

İçerik için seo çalışmalarının ilk adımı olan anahtar kelime araştırması tüm çalışmanın can alıcı noktasıdır. İster blog yazın, ister e-ticaret sitesi isterseniz de haber sitesi hangi amaç ile içerik hazırlarsanız hazırlayın mutlaka anahtar kelime kullanmak zorundasınız. Peki, nerelerden anahtar kelime bulabilirsiniz. Anahtar kelime bulucu ne işe yarar? Bu duyduklarınıza oldukça şaşıracaksınız!

En iyi Kelime Bulucu İpuçları

En Temel Sorudan Başlıyoruz:

Ama daha önceki konularımızda detaylıca değindiğimiz birkaç link sizde ekstra fayda ve detay sağlayacaktır. Muhakkak aşağıdaki linkleri de tıklayarak okuyunuz.

✅Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Nedir
Anahtar Kelime Nedir

Anahtar kelime, Google gibi arama motorlarına içeriğinizin konusu hakkında ipuçları veren sihirli kelimelerdir. Sihirli kelimeler dememizin sebebini ise yazımızı tamamen okuduktan sonra kesinlikle anlayacağınıza emin olarak anahtar kelime araştırması neden gerekli devam etmek istiyoruz.

✅Anahtar Kelime Araştırması Gerekli mi?

anahtar kelime araştırması
anahtar kelime araştırması

Anahtar kelime, içerik için seo çalışmalarının kilit noktasıdır. Yayına alınacak her bir içerik belirli bir konuya hizmet eder ve işte tüm bu konuların merkezinde de anahtar kelimeler yer alır. Ufak bir örnekleme yapalım.

✅Anahtar Kelime Bulucu ile Anahtar Kelime Bulma

Web sitenizde yayınlamak için hazırladığınız bir içerik var ve bu içeriğin konusu “Facebook takipçi sayısının nasıl arttırılacağı” olsun. Yazınızda belki de hiç kimse tarafından bilinmeyen çok farklı yöntemlerden en kapsamlı şekilde bahsetmiş olabilirsiniz. Ancak arama motorlarında kullanıcıların bu konu hakkında hangi sorguları yaptıklarını biliyor musunuz? Peki, bu arama sorguları yazınızın içeriğinde yer verdiniz mi?

Cevabınız hayır ise, içeriğiniz seo açısından oldukça zayıf özelliklere sahiptir ve arama motorları tarafından doğru algılanamadığı içinde sıralamalarda göremezsiniz. Sıralamaya giremeyen bir içerikten organik trafik almanız ise mümkün olmaz. Organik trafik arttırmak için yazılan her içerikte anahtar kelime araştırması yapılması bu nedenle zorunludur.

✅Anahtar Kelime Planlayıcı İle Anahtar Kelime Analizi

Google Anahtar Kelime Planlayıcı için Tıklayınız

YouTube video

✅Anahtar Kelime Bulma Yöntemleri

Anahtar Kelime Bulma Yöntemleri
Anahtar Kelime Bulma Yöntemleri

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” atasözü ile bu konuya başlamak istiyoruz. Çünkü internet de anahtar kelime bulma ve anahtar kelime nasıl bulunur diye bir araştırma yaptığınızda karşınıza pek çok öneri ve yöntem çıkacaktır. Bu yöntemlerin çoğunda ise ücretli anahtar kelime aracı kullanmanız istenecektir.

Bu araçlar yapacağınız araştırmayı kolaylaştırıyor olsa da ücretsiz bir şekilde de onlarca anahtar kelime bulma imkanına sahipsiniz. Üstelik hiçbir anahtar kelime aracı tarafından size sunulmayacak alternatif kelimeler bulma ihtimaliniz bile oldukça yüksek.

anahtar kelime grafigi
anahtar kelime grafigi

✅Google Arama Önerileri

İçerik için seo çalışmasında arama motoru denildiğinde ilk akla gelen Google tabii ki.  Bu nedenle anahtar kelime bulmak için yine ilk adresiniz Google olmalıdır. Hazırladığınız yazının konusu ne ise arama çubuğuna yazdığınızda Google size kullanıcıların yaptığı diğer aramalar ile ilgili öneriler sunacaktır.

İşte tüm bu Google arama önerileri sizler için zengin bir anahtar kelime topluluğu oluşturacak. Her bir öneriye tıklayarak yeniden sunulacak önerileri de toplamanızı ve hepsini bir liste haline getirmenizi öneririz.

✅Google Trendler

Özellikle güncel içerikler hazırlayan kişilerin yararlanacağı muazzam kaynaktır. Burada günlük aranma trendlerini bulmanız ve güncel içerikler hazırlamanız çok kolay. Bunun için Google Trends sayfasını ziyaret ederek sol üst menüde Trend olan aramalar” kısmına geçmeniz yeterlidir. Bu bölüm size hem içerik konusu hem de anahtar kelime fikri verecektir.

✅Youtube Aramaları

Anahtar kelime bulma ve anahtar kelime araştırması için kullanabileceğiniz sitelerden biri de Youtube’ dur. Youtube arama kutusuna içeriğinizin konusunu yazmaya başladığınızda sizlere birbirinden farklı anahtar kelime önerileri yapıldığını görebilirsiniz. Üstelik eklenmiş olan video isimleri, açıklamaları size onlarca anahtar kelime fikri sunacaktır.

✅Ekşi Sözlük Entry’ Leri

Ekşi sözlük sitesini anahtar kelime araştırması için kullanmayı düşünür müsünüz? Elbette ki böylesine muazzam bir veriye sahip bir siteyi kullanmamak büyük bir hata olur. Ekşi sözlükte arattığınız bir anahtar kelime ile ilgili yine size birden fazla öneri sunulacaktır. Ayrıca bu önerilen her bir entry içerik olarak da anahtar kelime fikirleri ile dolu olacaktır.

✅Forumlar

Doğru anahtar kelime bulma ve etkili anahtar kelime tespiti için faydalanabileceğiniz bir diğer kaynak ise forum siteleri olacaktır. Forum sitelerinde anahtar kelimenizi arama kutusuna yazın ve çıkan tüm sonuçları dikkatli bir şekilde tarayın.

İçerikler içerisinde vurgulanan kelimeler, forum üyelerinin merak ettiği ve en sık sorulan sorular kalıp halinde karşınıza çıkacaktır. Bulduğunu bütün kelime ve soru gruplarını toplayın. Bunlar hem içeriğinizin daha zenginleşmesini sağlayacak hem de okuyucuyu her açıdan bilgilendirdiği için Google sizi kesinlikle çok sevecek.

✅Google Search Console Performans Verileriniz

ideal anahtar kelime
ideal anahtar kelime

Mevcut web sitesi olanların kullanımına uygun bu araç Google tarafından size sağlanmaktadır. Elbette ki bu aracı doğru kullandığınız takdirde harika fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle iyileştirilmesi gereken sayfalarınızı ya da yepyeni anahtar kelime fırsatlarınızı tespit etmeniz mümkün.

Google search console hesabınıza giriş yaptığınızda sitenizin arama sorguları karşılığında hangi sayfaların görüntülendiği, her bir anahtar kelime için hangi sırada ve ne kadar tıklanma oranına sahip olduğunu görmeniz mümkün.

Bu verilerde sayfa sayısı sekmesine gelerek ve ortalama konum filtresini 7 ile 15 Aralığında seçim yaparak iyileştirmeniz gereken sayfaları tespit etmeniz mümkündür.

Sorgular sekmesinde aynı işlemi yaptığınızda hedefinize giren anahtar kelimeleri görürsünüz. Bu anahtar kelimeler ile ilgili bir içeriğiniz var ancak içerikte bu anahtar geçmiyor ise içeriği düzenleyebilirsiniz. Ya da bu anahtar içeriğiniz ile tam örtüşmüyor ise yepyeni bir içerik hazırlayabilirsiniz.

✅Anahtar kelime ve Konu Bulma için: Rakip Analizi

Gerek anahtar kelime araştırması gerekse de konu başlığı bulma hususunda sizin için muhteşem bir kaynak sunacak bir yöntem biliyoruz: Rakip analizi. Ücretli ya da ücretsiz seo araçları ile gerçekleştireceğiniz rakip analizi size hem birbirinden değerli anahtar kelimeler verecek hem de yeni konu başlıklarına sahip olacaksınız.

Rakiplerinizin içeriklerini incelerek de önem vermeniz gereken anahtar kelimelere ulaşabilirsiniz. Yazı içerisinde vurgulanan kelimeler, resimlerin alt etiketleri, ziyaretçi yorumları “Anahtar kelime nasıl bulunur” sorusu için muazzam bir kaynak sağlamaktadır.

Popüler Anahtar Kelime Bulma Araçları Ücretli ve Ücretsiz Kelime Bulucu
Popüler Anahtar Kelime Bulma Araçları Ücretli ve Ücretsiz Anahtar Kelime Bulucu

✅Anahtar Kelime Bulucu ile ilgili Sık Sorulan Sorular

sık sorulan sorular
sık sorulan sorular

✅En İyi Anahtar Kelime Aracı

Araştırma araçlarını kullanarak sizin için en ideal en doğru anahtar kelime aracını kullanabilirsiniz. Google anahtar kelime planlayıcı ücretsiz ve en iyi kelime bulucu araçtır.

✅Anahtar Kelime Bulma

Blog yazımızda paylaştığımız, anahtar kelime bulucu ipuçları ve videoları ile kolay yoldan anahtar kelime analizi yapabilirsiniz.

✅Doğru Anahtar Kelime Bulma

Doğru anahtar kelimeyi bulmak demek, sitenin hit ve otorite kazanması demektir. Paylaştığımız yöntemler ile sizde artık doğru ipuçları ile sitenizi hitlendireceksiniz.

✅Anahtar Kelime Bulma Araçları

Anahtar kelime bulma araçları ile kolay yoldan, istikrarlı ve mantıklı bir yol izleyerek arama motorlarının seo altyapısını kolayca hazırlayabilirsiniz.

✅Alternatif anahtar kelime bulma araçları

Alternatif yöntemlerle ve yazılımsal altyapı ile anahtar kelime bulma araçlarını kullanarak profesyonelce seonun güncel altyapısına ayak uydurabilirsiniz.

✅SEO için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır?

SEO için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır? sorusunun kısa cevabını vermek gerekirse, Google anahtar kelime planlayıcısı ile anahtar kelime bulucu özelliği ile araştırma yapılabilmektedir.

✅Popüler anahtar kelime bulma araçları

Popüler anahtar kelime bulma araçlarını detaylıca yukarıdaki yazımızda açıkladık.

✅YouTube anahtar kelime aracı

Google’ın video arama motoru yutube’de anahtar kelime aracını kullanarak (ayarlardan) trend konular yakalayabilirsiniz.

✅Az bilinen yeni anahtar kelime bulma ipuçları

Herkes tarafından bilinmeyip az bilinen yeni anahtar kelime bulma ipuçlarını sizler için bu blog yazımızda detaylıca ele aldık. keyifli okumalar.

✅Anahtar kelime bulucu

Anahtar kelime bulucu, içeriğinizi oluşturmadan önce size, başarılı, trend ve hit kazandıracak alt yapı sunan yazılımsal geliştirilmiş ve seo alt yapısına kendini hazırlamış tüm araçların hepsine verilen genel addır.

Freelancerlar'dan Seo Backlink Hizmetleri

Hemen Uygun Fiyata Satın Alabilirsiniz
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Hizmet
 • 0.0/5 (0)
 • 0 Sırada
Avatar of admin

admin

Yazardan beri: 4 September 2020

Yorumunuzu bırakın

👋Pirilancer.com'dan ayrılıyorsunuz👋

Bu harika siteye az sonra ulaşacaksın🥰

Video Senin İçin❤️ muzikİZLEmuzik

YouTube video

13 saniye içinde yönlendiriliyorsunuz
1 2 3 4 5 6 7
Bildirimler kapat
Notibell
Tüm Pirilancer'lara 250 TL!
Notibell
İnstagram Gizli Profil Görme
Notibell
İnstagram %100 Engelleyeni Görün
Notibell
İnstagram Story indir🔻
Notibell
İnstagram Video İndir🔻
Notibell
Freelancer Araçları Tıklayınız
Notibell

Müzik Uygulamaları Tıklayınız

Bildirimleri aktif et    Evet .